The new auction will start soon

Auction 41. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22663

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 12 w kolorze jasno szaroniebieskim na papierze jasnoszarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46bb
Mi.44 
200 PLN
22664

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w bardzo ładnym stanie, czytelnie skasowany, gwarancja Mikulski.

Fi.47
Mi.45 
400 PLN
22665

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA typ 1, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47
Mi.45 
420 PLN
22666

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak.

Fi.47
Mi.45 
280 PLN
22667

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.47
Mi.45 
300 PLN
22668

1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja.

Fi.47
Mi.45 
200 PLN
22669

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 2, gwarancja Jungjohann.

Fi.47
Mi.45 
300 PLN
22670

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ3, niewielka podlepka, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein i z opisem Schmutz.

Fi.47
Mi.45 
300 PLN
22671

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 5, minimalny ślad po podlepce, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.47aa
Mi.45 
300 PLN
22672

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Kronenberg.

Fi.47ab
Mi.45 
300 PLN
22673

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem formy IVA z poz. 40 z charakterystyczna usterką "zalane litery AA", rzadkie - przedrukowano tylko około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis błędu i koloru Schmutz.

Fi.47ab B
Mi.45 
1 200 PLN
22674

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. w kolorze jasnożółtawozielonym na szarym papierze, z litograficznym nadrukiem formą IVB, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.48aa
Mi.46 
600 PLN
22675

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB na niebieskawym papierze, gwarancja Jungjohann.

Fi.48ab
Mi.46 
550 PLN
22676

1919 wydanie krakowskie, pełen półarkusz z nadrukiem całym nadrukiem formy V, jest to naśladownictwo nadruków krakowskich zlecone na życzenie oficjeli pocztowych przy wykorzystaniu składu drukarskiego dolnej połowy pierwszej formy przedrukowej, stąd wiele pozycji z tej formy posiada duże podobieństwo i cechy oryginalnych przedruków, doskonały materiał badawczy i porównawczy, minimalne uszkodzenia w narożnikach i na obrzeżach, ogólnie doskonały stan zachowania.


1 800 PLN
22677

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC poz. 92, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.50a
Mi.49 
30 PLN
22678

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 14, gwarancja Jungjohann.

Fi.51
Mi.50 
30 PLN
22679

1919 wydanie krakowskie, górna połowa arkusza (bez pierwszego znaczka) znaczków gazetowych za 4 hal. z nadrukiem formy IIC obejmująca nadruki z poz. 2-50, arkusz pochodzi z fazy przedruku z błędami na poz. 29 "uszkodzone A w POLSKA, jak Ą" oraz na poz. 33 "wcięcie w S" bez innych błędów, jedno złamanie między znaczkami, poza tym dobry stan zachowania, idealny materiał badawczy i porównawczy.

Fi.51a
Mi.50 
2 000 PLN
22680

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 30, gwarancja Taipale.

Fi.52a
Mi.51 
25 PLN
22681

1919 wydanie krakowskie, niekompletny arkusz z nadrukiem formy IIC, w tym znaczki z błędem "rozmazane P", "wcięcie w S" i "Ą w POLSKA", doskonały materiał badawczy i porównawczy.

Fi.52a
Mi.51 
3 000 PLN
22682

1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz znaczków gazetowych za 6 hal. z nadrukiem formy IIC, zagięcie miedzy przedostatnim, a ostatnim rzędem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.52a
Mi.51 
4 000 PLN
22683

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 42, złamanie w poziomie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.52b
Mi.51 
20 PLN
22684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.52b
Mi.51 
30 PLN
22685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.54
Mi.53 
25 PLN
SOLD
22686

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków gazetowych po 30 h. z nadrukiem formą IIC, jeden na poz.2 z błędem "pełny romb", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.54
Mi.53 
100 PLN
22687

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 51, gwarancja Miszczak.

Fi.54
Mi.53 
35 PLN
22688

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 59, gwarancja Petriuk, Schmutz.

Fi.54b
Mi.53 
30 PLN
22689

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja.

Fi.54b
Mi.53 
35 PLN
22690

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.66
Mi.130 
160 PLN
22691

1919 wydanie poznańskie, seria kasowana, znaczek 5/2,5 f. gwarancja Schmutz.

Fi.66-70
Mi.130-34 
80 PLN
22692

1919 wydanie poznańskie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego, nadanego 4.IX w Poznaniu, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.66-70
Mi.130-134 
120 PLN
22693

1919 grzecznościowy list polecony z Wolsztyna do Poznania ze stemplem cenzury w Wolsztynie.

Fi.66-70
Mi.130-34 
80 PLN
22694

1919 wydanie poznańskie, seria w czworoblokach, stan gabinetowy, znaczek 5/2,5 fen. gwarancja.

Fi.66-70
Mi.130-34 
1 200 PLN
22695

1919 wydanie poznańskie, seria, gwarancja.

Fi.66-70
Mi.130-34 
170 PLN
SOLD
22696

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 14 z błędem "pogrubione l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130 
900 PLN
22697

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 86/97, znaczek z poz. 87 z błędem "skrócone c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130 
900 PLN
22698

1919 wydanie poznańskie, marginesowy znaczek za 5/2,5 fen. z błędem na poz.21 "przerwane t", gwarancja Gryżewski.

Fi.66 B3
Mi.130 
350 PLN
22699

1919 wydanie poznańskie, kartka o charakterze filatelistycznym.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134&nbs
60 PLN
22700

1919 list polecony z Poznania 24.9.19 właściwie opłacony do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy, nadawca listu Wilhelm Heinze.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134&nbs
180 PLN
SOLD
22701

1919 wydanie poznańskie, polecony list eksploatacyjny wysłany 28.VIII z Inowrocławia do miejscowości Montwy, znaczek za 10/40 fen z usterką nadruku "plamki na hełmie" (zn. z lewym marginesem), kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.67-70
Mi.131-134 
200 PLN
SOLD
22702

1919 wydanie poznańskie, właściwie opłacony miejscowy list polecony z Gniezna 26.8.19.

Fi.67-70
Mi.131-34 
200 PLN