The auction will start on 19.04.2024

Auction 41. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23812

1942 niemiecka winietka propagandowa na wycinku z koperty.


60 PLN
23813

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.XI do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a 
50 PLN
23814

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.I z miejscowości Ryki do Lublina.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
50 PLN
23815

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
23816

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
20 PLN
23817

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
23818

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
23819

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
23820

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9III; 22
30 PLN
23821

1942 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 4.XII z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
60 PLN
23822

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
23823

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
23824

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
80 PLN
23825

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
23826

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem!!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr. z Hitlerem, wysłana 30.IV z Królewca (Königsberg) do Hannoveru; bardzo dobry stan zachowania; duża ciekawostka!

Fi.75
100 PLN
23827

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN
23828

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 21.4.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka złamana w połowie.

Fi.77, Cp9
120 PLN
23829

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 11.12.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka dwukrotnie zagięta.

Fi.77, Cp9
150 PLN
23830

1943 list wysłany 20.IV z Grybowa, adresowany do zwierzchnika kościoła prawosławnego w Polsce, arcybiskupa Palladiusa w Warszawie; dekoracyjny stempel konsystorza.

Fi.78
100 PLN
23831

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 6.III.1944 z Krakowa do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie 7.III.

Fi.78, 111
25 PLN
23832

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.II w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.II; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
23833

1943 list wysłany 7.VII z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.78; V
40 PLN
23834

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.XII do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
400 PLN
23835

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
23836

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
23837

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG.

Fi.105-109; 34
30 PLN
23838

1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
23839

1943 widoki zabytkowych budowli, zestaw łatwiej dostępnych narożnych znaczków ciętych.

Fi.113-15 nz
120 PLN
23840

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U 
80 PLN
23841

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.II.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą".

Fi.113, 74, 86, 112
120 PLN
23842

1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście.

Fi.120-24
20 PLN
23843

1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.IX z Rymanowa do Oflagu IIE, cenzura, ładna odbitka kasownika nadawczego; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
23844

1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy.


70 PLN
23845

1943 list z Niemiec do Bolechowic ze stemplem odbiorczym pośrednictwa pocztowego w Brzeźnicy.


50 PLN
23846

1943 "BEZAHLT WARSCHAU C2" - stempel opłaty gotówkowej, odciśnięty w kolorze czerwonym na adresie pomocniczym przesyłki pobraniowej, wysłanej 12.XII do Tomaszowa Lubelskiego; niezwykle rzadko spotykany rekwizyt pocztowy Generalnego Gubernatorstwa; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


350 PLN
23847

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik, prawy górny znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
135 PLN
SOLD
23848

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104II
350 PLN
23849

1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego !!! karta pocztowa wysłana 28.VI z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; wyjątkowa ciekawostka!

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
23850

1943 znaczki urzędowe III wydanie, 6 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druki) z urzędu Komendanta Miasta we Lwowie przesłana 16.VIII miejscowo; na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą".

Fi.U25
40 PLN
23851

1943 Godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria znaczków urzędowych na ozdobnych blankietach, ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943r. w Krakowie.

Fi.U25-36
80 PLN