Auction 41. General Government

23732

Fi.46, 50
60 PLN
23733

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
150 PLN
23734

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
23735

Fi.52-55
250 PLN
23736

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie , Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52-55
100 PLN
23737

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo na ekspresowej karcie, wysłanej 17.VII z Warszawy do Pruszkowa w pierwszym dniu obiegu.

Fi.52-55
60 PLN
23738

Fi.56-58
90 PLN
23739

1940 1 Rocznica utworzenia GG - seria ostemplowana okolicznościowo na kopercie 26.X w Krakowie.

Fi.56-58
40 PLN
23740

1940 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa.

50 PLN
23741

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.I do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
23742

1940 karta pocztowa z Budapesztu, wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.

50 PLN
23743

1940 karta pocztowa wysłana 2.VI z Budapesztu do Czarnego Dunajca, cenzury.

50 PLN
23744

1940 ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy.

Mi.Bl.7, 598, 606, 6
120 PLN
23745

1940 karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury.

50 PLN
23746

1940 list do Kielc, wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku, zwraca uwagę "składana" opłata, list ofrankowany jednym znaczkiem za 12 fen. wysłano 1.I, z niejasnych przyczyn przesyłkę zwrócono do nadawcy, gdzie po dofrankowaniu (kolejny znaczek za 12 fen.) została wysłana ponownie 5.I; niespotykana całość w bardzo dobrym stanie zachowania, duża ciekawostka!!!

Mi.519
250 PLN
23747

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
23748

1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 14.V z Aten do Warszawy od polskiego żołnierza przedzierającego się z okupowanego kraju do Armii Polskiej we Francji, stempelki cenzur: greckich i niemieckich; rzadki kierunek wysyłki! atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
23749

1940 polska koperta z nadrukiem, wysłana 8.XII.1941 z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków).

Fi.Ck1
40 PLN
23750

1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e", z dodatkową frankaturą, wysłana 8.II z Zakopanego do Żegiestowa - Zdroju.

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
23751

Fi.Cp3II
80 PLN
23752

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
35 PLN
23753

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

Fi.Cp5I
60 PLN
23754

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
23755

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.X z miejscowości Pniówek do Krakowa, znak opłaty unieważniony niemym datownikiem.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
100 PLN
23756

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp5I, 40, 42, 51
Mi.P6II
200 PLN
23757

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
240 PLN
23758

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
220 PLN
23759

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
23760

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
23761

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.X.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10
15 PLN
23762

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
23763

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy (Fi. 100,-).

Fi.Cp8I
Mi.P9
80 PLN
23764

Fi.Cp8I
Mi.P9
40 PLN
23765

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.XI.1941 do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.60 euro).

Fi.Cp8I
Mi.P9
150 PLN
23766

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.I.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenber (Fi. 150,-).

Fi.Cp8II
Mi.P11
100 PLN
23767

Fi.CpU1A
250 PLN
23768

Fi.CpU2I
200 PLN
23769

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.VIII.1944 z urzędu Kraków 3, adresowana do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy; egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.CpU2II
2 400 PLN
23770

Fi.CpU3
100 PLN
23771

Fi.CpU4
100 PLN