The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 40. Central Lithuania

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17815

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja.

Fi.41MK
30 PLN
17816

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, litografia drukarni "Lux", projektant nieznany; planowano wydanie sześciu wartości, do realizacji przyjęto dwie; spotyka się ich próby arkuszowe, odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jedną opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; ta pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne, fotoopinia Schmutz.

Fi.42-43 P
8 000 PLN
17817

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna próba znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt.), ze słabo widocznym lekkim przebarwieniem papieru po lewej, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P8
1 200 PLN
17818

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura próby znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym (nakład 5 szt.), prawy dolny z błędem "I.ITWA zamiast LITWA", z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.42 P8 Mk
240 PLN
17819

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 150 Mk. ze znacznie przesuniętym w lewo środkiem, gwarancja.

Fi.43A
Mi.43B 
60 PLN
SOLD
17820

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i granatowym (kilka z nakładu 100 szt. - reszta niebieska), na odwrocie abklatsch koloru granatowego, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P3
600 PLN
17821

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 150 mk., z podwójnym drukiem ramki i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.43 P Dp
60 PLN
17822

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 8.X jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 000 PLN
17823

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.D1,3-5 P
80 PLN
17824

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.D1,3-5 P
80 PLN
17825

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
240 PLN
17826

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P Dp
60 PLN
17827

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym lub potrójnym druku, gwarancja Berbeka, Krawczyk, Berbeka.

Fi.D1,3-5 P Dp, Dpt
60 PLN
17828

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P4
250 PLN
17829

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na papierze kremowym, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
200 PLN
17830

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D4 P Dptc.
200 PLN
17831

1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P3
300 PLN
17832

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P Dptc.
200 PLN
17833

1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na papierze prążkowanym pionowo, gwarancja Berbeka.

Fi.D6 P1
300 PLN
17834

1922 list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg.

Fi.6b, 48A, 47A
4 000 PLN
17835

1922 ŚWIĘCIANY - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej z dnia 24.III.22, gwarancja Krawczyk.

Fi.38B
Mi.38A 
40 PLN
17836

1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa.

Fi.40
600 PLN
17837

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
500 PLN
17838

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
200 PLN
17839

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek za 10 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47A
Mi.47B 
100 PLN
17840

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze jasnobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
250 PLN
17841

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 10 mk. na kremowym papierze, w kolorze fioletowym, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.47 P Dp
250 PLN
17842

1922 duży fragment (koperta mocno przycięta z góry i z boku) listu poleconego z Wilna 1.V.22 do Kopenhagi, list opłacony na odwrocie polskimi znaczkami.


180 PLN
17843

1924 Samorząd Warwiszki, znaczek za 50 mk. z nadrukiem z poz. 11, gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.1
1 450 PLN
17844

1924 Samorząd Warwiszki, znaczek za 100 mk. z nadrukiem z poz.6, guma z ubytkami i śladami przywarcia do innego arkusza, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.2
1 750 PLN
SOLD