Auction 40. Post offices abroad 1919-1939

17845

1919 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nowodrukiem LEVANT, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-11 ND
40 PLN
17846

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT w charakterystycznym wiśniowoczerwonym kolorze, bardzo poszukiwana seria czysta bez podlepek, każdy znaczek sygnowany ołówkiem przez Kronenberga, wszystkie razem fotoatest Kronenberg.

Fi.1-12
5 000 PLN
17847

1919 Konstantynopol, seria grzecznościowo stemplowana na wycinkach, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz.

Fi.1-12
1 500 PLN
17848

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT (nowodruki), seria czysta w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1-12 ND
150 PLN
17849

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek czysty za 10 f. w bardzo ładnym stanie (Fi.1500.-), ze zbiorów i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja Gryżewski, Falkowski.

Fi.1ax
1 200 PLN
17850

1919 Konstantynopol, podstawowa seria znaczków z nadrukiem LEVANT dla agencji pocztowej w polskim konsulacie w Konstantynopolu, gwarancja Danowski,.

Fi.1x-12x
1 600 PLN
17851

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
900 PLN
17852

Fi.2ay
900 PLN
17853

1919 Odessa, znaczek za 50 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.4ax
900 PLN
17854

1919 Odessa, znaczek z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
17855

1919 Odessa, znaczek za 1 mk. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowski, Schmutz.

Fi.5a
900 PLN
17856

1919 Odessa, znaczek za 1 mk. z czarnym nadrukiem, minimalne zaplamienie widoczne we wzmocnieniu na ilustracji, gwarancja Berbeka.

Fi.5a
460 PLN
17857

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek 1 mk., w bardzo ładnym stanie, ze zbiorów i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja Schmutz.

Fi.5ax
1 200 PLN
17858

1919 Konstantynopol, parka znaczków z nadrukiem LEVANT w kolorze wiśniowoczerwonym unieważnione kasownikiem polskiej placówki w Konstantynopolu z datą 19.III.20, najprawdopodobniej znaczki odklejono z obiegowej koperty, fotoatest Schmutz.

Fi.7x
800 PLN
17859

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, nowodruk znaczka za 1 mk. w rzadkim - niebieskoszarym odcieniu, gwarancja Falkowski.

Fi.8 ND
30 PLN
17860

1921 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja.

Fi.26-32
Mi.I-VII
50 PLN
17861

1921 Konstantynopol. polski znaczek stemplowany kasownikiem polskiej agencji pocztowej w konsulacie w Konstantynopolu, na tym znaczku niekatalogowane, gwarancja Schmutz.

Fi.IIIa
250 PLN
17862

1921 Konstantynopol. polski znaczek stemplowany kasownikiem polskiej agencji pocztowej w konsulacie w Konstantynopolu, gwarancja Schmutz.

Fi.VII
250 PLN
17863

1925 Port Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.1-11
600 PLN
17864

1925 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja Schmutz.

Fi.1-11
25 PLN
17865

Fi.1-11
400 PLN
17866

1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku, wszystkie znaczki przedrukowe z gwarancjami, w bardzo dobrym stanie, bez podlepek ani ich śladów, atrakcyjne i cenione także w Niemczech.

Fi.1-35
1 300 PLN
17867

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 2 gr. - frankatura mieszana, ofrankowany formularz poczty Wolnego Miasta Gdańska o sygnaturze (PTB Danzig-1.30-300000-Din A6 C154) wysłany 10.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Radomia; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄ POCZT-TEL", wyróżnik "c; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2, 17
Mi.2, 20
200 PLN
17868

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 10 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 10.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Pułtuska; znaczek unieważniony nietypowym kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c", kasownik odbiorczy 12.VIII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN
17869

1925 kartka z grzecznościowo stemplowanymi znaczkami (nie wypisana).

40 PLN
17870

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na nowym nakładzie znaczków polskich, seria kasowana (Mi.40 euro), wszystkie znaczki gwarantowane Falkowski, Krawczyk,.

Fi.1-11
50 PLN
17871

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 5 gr. - frankatura pojedyncza, dekoracyjne druki wysłane 9.II.1927 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T. No.1" z mostkiem wyszczerbionym u dołu po prawej stronie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12
Mi.15
500 PLN
17872

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria kasowana, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.12-15
Mi.15-18
30 PLN
17873

1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.12-5
10 PLN
17874

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
17875

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.350 euro), gwarancja Schmutz, Gryżewski i (G)Schmutz.

Fi.12a-14a
Mi.12-14
550 PLN
17876

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.110 euro), lekkie ślady po podlepkach, gwarancja.

Fi.12a-14a
Mi.12-14
200 PLN
17877

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, znaczki przedrukowe formy I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I; Fi.260.-), w Niemczech oddzielna i poszukiwana seria, gwarancja Krawczyk.

Fi.12aI-14aII
Mi.12-14
240 PLN
17878

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z "cienkim" przedrukiem 5 gr. - frankatura mieszana, dekoracyjnie frankowany list m.in. znaczkiem polskim bez przedruku, wysłany 2.V.1927 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T. No1"; wysoka wycena katalogowa (Mi.200 euro); całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.12aI, 2, 3, 4, 12
Mi.12, 2, 3, 4, 15&n
500 PLN
17879

1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz.

Fi.12axI
120 PLN
17880

Fi.12axI
60 PLN
17881

Fi.12bs
Mi.15I
80 PLN
17882

Fi.12bs
Mi.15I
200 PLN
17883

Fi.13aI
50 PLN
17884

1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13aI
25 PLN