Auction 40. Inter-war Poland 1919-1939

17722

1938 XX rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
50 PLN
17723

1938 list pierwszego dnia obiegu ze stemplem okolicznościowym do Ameryki, na odwrocie pieczęcie lakowe Urzędu Pocztowego Warszawa 1, nalepka kontroli dewizowej, amerykański znaczek dopłaty ! i liczne stemple odbiorcze. Piękna i dekoracyjna całość.

Fi.bl. 7
Mi.Bl. 7
200 PLN
17724

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.7
100 PLN
17725

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.7
70 PLN
17726

Fi.Ck7
50 PLN
17727

1937 karta ze Skierniewic do Łodzi, stempel opłaty ulgowej 37. Pułku Piechoty.

Fi.Cp72
55 PLN
17728

Fi.Cp76
100 PLN
17729

1938 zeszycik znaczkowy.

Fi.ZzO 5c
280 PLN
17730

1939 list kasownikiem okolicznościowym z Kozienic (Myślicki nr 36015) "OFICERSKI OBÓZ ZWIĄZKU STRZELECKIEGO".

Fi.280
60 PLN
17731

1939 list polecony z Ustrzyk Dolnych 12.I.39 do Lublina.

Fi.287, 327
Mi.308, 348
20 PLN
17732

1939 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 38101B.

Fi.295, 296
Mi.316, 317
10 PLN
17733

1939 list z Zamościa do Potoczka, stempel opłaty ulgowej Kompanii Łączności 3 Dywizji Piechoty Legionów.

Fi.296
Mi.317
55 PLN
17734

1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 6.VI z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza.

Fi.296
Mi.317
50 PLN
17735

Fi.305, 315
Mi.326, 336
80 PLN
17736

1939 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Narciarskich Mistrzostw Świata w Zakopanem.

Fi.309
Mi.330
25 PLN
17737

1939 list na kopercie firmowej Polskiego Związku Piłki Nożnej z Warszawy 10.II.39 do Katowic.

Fi.310
Mi.331
80 PLN
17738

1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39107B.

Fi.310
Mi.321
10 PLN
17739

1939 WILEŃSZCZYZNA - pośrednictwo IKAŹŃ - list polecony, wysłany 20.V z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Ikaźń (powiat brasławski) do Wilna, miejscowość ta nie figuruje w "Spisie urzędów, agencyj i pośrednictw pocztowych" z 1933 roku !!! znaczki unieważnione nietypowym datownikiem z wyróżnikiem "a"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; na odwrocie kasowniki odbiorcze Wilno 6 i Wilno 1; niewielkie ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.310, 314
Mi.331, 335
500 PLN
17740

1939 "ZDROJOWISKO BOROWINOWO-SIARCZANE WOJ. LWOWSKIE" Niemirów Zdrój, stempel okolicznościowy na liście wysłanym 12.VIII do Rawicza(Myślicki 33 006).

Fi.310, 334
Mi.331, 355
40 PLN
17741

1939 list z Gdyni 8.VIII.39 do Anglii opłacony parką znaczków z okazji 25 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów.

Fi.310, 335
Mi.331, 356
90 PLN
17742

1939 kartka z Poznania 23.II.39 do Torunia.

Fi.312
Mi.333
10 PLN
17743

1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39116B.

Fi.314
Mi.335
10 PLN
17744

1939 list z sądu w Białej Podlaskiej, nietypowy kasownik.

Fi.314
Mi.335
30 PLN
17745

1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego.

Fi.314
Mi.335
20 PLN
17746

1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339
150 PLN
17747

Fi.318
Mi.339
80 PLN
17748

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4
20 PLN
17749

1939 seria wydania z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich FIS na poleconym ekspresie z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.330-3
Mi.351-4
160 PLN
17750

1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54
40 PLN
17751

1939 seria z okazji zawodów narciarskich FIS w Zakopanem na ekspresie poleconym do Lublina.

Fi.330-33
Mi.351-54
80 PLN
17752

1939 "Opłata ulgowa (Rozp. M.P.I T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933) - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 3.VIII z miejscowości Gródek Jagielloński do Rawicza.

Fi.334
Mi.355
50 PLN
17753

1939 list z poczty polowej 184 6.VIII.39 do Równego Wołyńskiego.

Fi.335
Mi.356
150 PLN
17754

1939 znaczek z bloku na liście miejscowym z Łodzi 13.X.39.

Fi.336
Mi.357
50 PLN
17755

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
55 PLN
17756

Fi.336-38
Mi.357-59
55 PLN
17757

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
50 PLN
17758

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

Fi.336-39 (Bl.8)
Mi.357-59
60 PLN
17759

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg, liczony jako znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
70 PLN
17760

1939 list z wirnikiem propagandowym Festiwalu SIMC.

20 PLN
17761

1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie.

25 PLN