Auction 40. Inter-war Poland 1919-1939

17642

1937 list z Kut 22.VIII.37 do Warszawy.

Fi.284
Mi.305
10 PLN
17643

1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 37107B.

Fi.284
Mi.305
10 PLN
17644

1937 list z wystawy w Lesznie z kasownikiem okolicznościowym Myślicki nr 37020B.

Fi.284
Mi.305
10 PLN
17645

1937 WILEŃSZCZYZNA - TURMONT - list polecony, wysłany 14.XII z miejscowości Turmont (powiat brasławski), położonej u zbiegu granic Polski, Litwy i Łotwy do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.288II
Mi.309II
150 PLN
17646

1937 list na kopercie firmowej Fabryki Dźwigów Roman Groniowski w Warszawie.

Fi.294, 295
Mi.315, 316
20 PLN
17647

1937 list z treścią z Modlina do Olszewa Przyborowa, stempel opłaty ulgowej 32. Pułku Piechoty.

Fi.296
Mi.317
55 PLN
17648

1937 list firmowy z Poznania ze stemplem "papiery mieszane".

Fi.296
Mi.317
35 PLN
17649

1937 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej wydawnictwa pocztówek "Galeria Polska" w Krakowie.

Fi.296
Mi.317
20 PLN
17650

1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 36117B.

Fi.296
Mi.317
10 PLN
17651

1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura pojedyncza, list wysłany 23.II z Torunia do Poznania.

Fi.298I
Mi.319
10 PLN
17652

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, czysta seria z bloku.

Fi.300-02
Mi.321-23
50 PLN
17653

1937 kartka z wirnikiem propagującym budowę świątyni w Lesznie.

10 PLN
17654

1937 list ze stemplem okolicznościowym Letniska Skole.

10 PLN
17655

1937 znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym 15-lecia wkroczenia Wojska Polskiego na Śląsk.

70 PLN
17656

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok stemplowany.

Fi.bl.2
Mi.Bl.2
55 PLN
17657

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki okolicznościowe.

Fi.bl. 2-4
Mi.Bl. 2-4
295 PLN
17658

1937 wizyta króla Rumuni w Polsce, seria bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
250 PLN
17659

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
200 PLN
17660

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, stemplowane bloki, nie wszystkie narożniki ostre.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
90 PLN
17661

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet trzech bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
360 PLN
17662

1937 bloki okolicznościowe z okazji wizyty króla Rumunii w Polsce stemplowane kasownikami okolicznościowymi Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
120 PLN
17663

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet okolicznościowo kasowanych bloków.

Fi.Bl.2-4
280 PLN
17664

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych.

Fi.Bl.2-4
360 PLN
17665

1938 karta z Lidy do Pruszkowa, stempel opłaty ulgowej 77. Pułku Piechoty.

Fi.Cp72
55 PLN
17666

1938 list firmowy z Kosowa Huculskiego.

Fi.284
Mi.305
30 PLN
17667

1938 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32111B.

Fi.284
Mi.305
10 PLN
17668

1938 list polecony z Obszy 30.1.38 do polskiej ambasady w Moskwie, nalepka kontroli dewizowej, ciekawa i rzadka destynacja, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.289
Mi.310
150 PLN
17669

1938 list z Warszawy 20.V.38 do Tomaszowa.

Fi.294
Mi.315
10 PLN
17670

1938 kartka z Juchnowicz do Warszawy.

Fi.294
Mi.315
20 PLN
17671

1938 kartka wielkanocna z Rudki do Bohorodczan.

Fi.294
Mi.315
20 PLN
17672

1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa.

Fi.295
Mi.316
10 PLN
17673

1938 miejscowy list z Warszawy, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym z okazji XX rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.295, 312
Mi.316, 333
25 PLN
17674

1938 WILEŃSZCZYZNA - OSZMIANA - widokówka, wysłana 5.X z urzędu Oszmiana 1 do miejscowości Święciany, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.296
Mi.317
50 PLN
17675

1938 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję i dodatkowy "19.p.p. Odsieczy Lwowa" na liście wysłanym 17.X ze Lwowa do Rawicza przez strzelca z cenzusem z Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy 5 Dywizji Piechoty Lwów.

Fi.296
Mi.317
80 PLN
17676

1938 kartka z Częstochowy 15.IX.38 do Warszawy.

Fi.296
Mi.317
10 PLN
17677

1938 WILEŃSZCZYZNA - PODBRODZIE - list polecony, wysłany 15.VIII z miejscowości Podbrodzie (powiat święciański) do Warszawy, doskonałe odbitki datowników z wyróżnikiem "b"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.299
Mi.320
100 PLN
17678

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
17679

1938 kartka wydawnictwa pocztowego z podobizną prezydenta Ignacego Mościckiego.

Fi.304
Mi.325
30 PLN
17680

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, frankatura wielokrotna, list ekspresowy II klasy, wysłany 23.IV z Poznania do Merano we Włoszech, na odwrocie kasowniki tranzytowe i odbiorcze; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.305
Mi.326
100 PLN
17681

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
10 PLN