The new auction will start soon

Auction 40. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17522

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
60 PLN
17523

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
17524

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
17525

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
17526

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.G.

Fi.260
Mi.281 
250 PLN
17527

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.D.

Fi.260D
Mi.281 
320 PLN
17528

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
17529

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
17530

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w oficjalnym karnecie Ministerstwa Poczt i Telegrafów.

Fi.261
Mi.282 
600 PLN
17531

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
250 PLN
17532

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
60 PLN
17533

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
170 PLN
17534

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
40 PLN
17535

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
80 PLN
SOLD
17536

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
17537

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
17538

1933 250. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
550 PLN
17539

1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.262
Mi.283 
140 PLN
17540

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284 
40 PLN
SOLD
17541

1933 kartka ze Stryja do Borysławia.


10 PLN
17542

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


25 PLN
17543

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 255 na trasie Lublin - Zdołbunów.


45 PLN
17544

1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B.


10 PLN
17545

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki".

Fi.171s
Mi.292II 
40 PLN
17546

1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne.

Fi.238c, 251
Mi.270, 272 
150 PLN
17547

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 136 na trasie Cieszyn - Kraków.

Fi.253
Mi.274 
40 PLN
SOLD
17548

1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy.

Fi.257
Mi.278 
10 PLN
SOLD
17549

1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.257
Mi.278 
200 PLN
17550

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
25 PLN
17551

1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH"; wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego.

Fi.264-265
Mi.285-286 
300 PLN
17552

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6 
450 PLN
17553

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6 
380 PLN
SOLD
17554

1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6 
130 PLN
17555

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
17556

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
400 PLN
17557

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
17558

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
1 000 PLN
17559

1934 list z wystawy filatelistycznej w Katowicach.

Fi.265
Mi.286 
140 PLN
17560

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8 
35 PLN
17561

1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge.

Fi.268
Mi.289 
60 PLN