The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 40. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20578

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 21.

Fi.Cp68
25 PLN
20579

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp68
25 PLN
20580

1937 koperta lotnicza "Śmigły - Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
40 PLN
20581

1937 Gdynia - Dworzec Morski, całostka o sygnaturze X-1937, z hasłem propagandowym L - CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ.

Fi.Cp72
27 PLN
SOLD
20582

1937 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: IX-1936 I, X-1937 J, X-1937 I.

Fi.Cp73
15 PLN
20583

1937 kartka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą XI-1936.

Fi.Cp75
30 PLN
20584

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp76
20 PLN
20585

1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta.

Fi.Ck10
40 PLN
20586

1938 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: X-1937 H, VI-1938 I, X-1937 I.

Fi.Cp78
10 PLN
20587

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30; temat - MUZYKA.

Fi.Cp86
50 PLN
20588

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
20589

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54.

Fi.Cp86
60 PLN
20590

1939 karta z Łodzi do Warszawy wysłana 4 września 1939, prawdopodobnie nie doręczona z powodu działań wojennych, ilustracja numer 12.

Fi.Cp76
40 PLN
20591

1939 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp81
20 PLN
20592

1939 karta z Łodzi do Belgii wysłana 4 września 1939, prawdopodobnie nie doręczona z powodu działań wojennych, ilustracja numer 26.

Fi.Cp86
75 PLN
20593

1939 karta miejscowa z Łodzi wysłana 4 września 1939, prawdopodobnie nie doręczona z powodu działań wojennych, ilustracja numer 9.

Fi.Cp86
55 PLN
20594

1944 wydanie prowizoryczne, Klasycyzm: Bejsce; temat - ARCHITEKTURA.

Fi.Cp89
120 PLN
20595

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
20596

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
20597

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
20598

1946 ilustrowany formularz kartkowy z numerem zezwolenia cenzury B-45351; temat - Kopernik.


50 PLN
20599

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym, hasło propagandowe 12, napis "Ob".

Fi.Cp96IIa
31 PLN
SOLD
20600

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
45 PLN
SOLD
20601

1947 stempel muzeum w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
10 PLN
20602

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
20603

1949 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck11
60 PLN
20604

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
36 PLN
SOLD
20605

1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49.

Fi.Cp109II
13 PLN
SOLD
20606

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
135 PLN
SOLD
20607

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp116
54 PLN
SOLD
20608

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 3 kart 101 z nadrukami typu 3, ilustracje w kolorach: niebieskim, zielonym, oliwkowym, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CHOPIN.

Fi.Cp117
180 PLN
20609

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
20610

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
20611

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
20612

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
20613

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
12 PLN
20614

1952 Budownictwo mieszkaniowe, sygnatura II.52, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp131
13 PLN
SOLD
20615

1952 rocznik - komplet 13 pojedynczych kart, w tym po 6 sztuk Cp131 i 133 (6 haseł).

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN
20616

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera.

Fi.Cp134
12 PLN
20617

1955 karty pocztowe czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Cp138-140
35 PLN