Auction 39. Inter-war Poland 1919-1939

12408

1937 polecony list lotniczy z Warszawy do Szwajcarii opłacony blokiem "wizyta króla Rumunii w Polsce", stempel kontroli dewizowej i odbiorczy na odwrocie.

Fi.bl.3
160 PLN
12409

1937 karta pocztowa wysłana 11.VII z urzędu Warszaw 2-Kiosk do Grodziska Mazowieckiego.

Fi.Cp72
10 PLN
12410

1937 kartka z pocztowym wirnikiem propagandowym "Nalepiajcie znaczki w tym rogu koperty" z Wilna.

Fi.Cp72
10 PLN
12411

1938 WILEŃSZCZYZNA - KOLONIA WILEŃSKA - widokówka wysłana 29.XI z miejscowości Kolonia Wileńska do Wilna, znaczek unieważniony idealnie odciśniętym datownikiem z wyróżnikiem "a"; doskonały stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.251
Mi.272
50 PLN
12412

1938 WILEŃSZCZYZNA - BRASŁAW - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Brasław do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*b*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.284II, 294
Mi.305II, 315
60 PLN
12413

1938 kartka wysłana z pokładu M/S Piłsudski 10.VI.38.

Fi.285
Mi.306
71 PLN
12414

1938 "XX 1918-1938" Warszawa 1, stempel okolicznościowy na karcie wysłanej 11.XI do Lublina (Myślicki 38 034).

Fi.295
Mi.316
20 PLN
12415

1938 miejscowy list z Warszawy, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym z okazji XX rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.295, 312
Mi.316, 333
25 PLN
12416

1938 pojedyncza frankatura na liście z Warszawy 22.IX.38.

Fi.298
Mi.319
10 PLN
12417

1938 WILEŃSZCZYZNA - BUDSŁAW - list polecony wysłany 9.IX z małej miejscowości Budsław (powiat wilejski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.299
Mi.320
150 PLN
12418

1938 prezydent Ignacy Mościcki, seria w czworoblokach.

Fi.303-4
Mi.324-5
15 PLN
12419

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
12420

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
10 PLN
12421

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok.

Fi.305
Mi.326
30 PLN
12422

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, frankatura wielokrotna, list ekspresowy II klasy (cięższy), wysłany 21.IV z Poznania do Merano we Włoszech, na odwrocie kasowniki tranzytowe i odbiorcze; całość o ładnie udokumentowanym obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.305
Mi.326
100 PLN
12423

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowane okolicznościowo parki znaczków z bloku.

Fi.306+307AB
Mi.327+328AB
100 PLN
12424

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, parki znaczków z bloku.

Fi.306+307AB
Mi.327+328AB
200 PLN
12425

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z uszkodzeniami gumy na marginesach, liczone tylko znaczki, które są postfrisch.

Fi.306-7A
Mi.327-8B
95 PLN
12426

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
160 PLN
12427

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski, czworoblok.

Fi.309
Mi.330
40 PLN
12428

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski.

Fi.309
Mi.330
10 PLN
12429

1938 próba maszynowa z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych z drugiej połowy lat trzydziestych.

Fi.310
100 PLN
12430

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43
120 PLN
12431

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
120 PLN
12432

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
90 PLN
12433

1938 ozdobny karnet okolicznościowy z okazji XX-lecia odzyskania niepodległości.

Fi.310-22, bl.7
Mi.331-41, Bl.7
100 PLN
12434

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne (nie przedrukowe) wydanie Portu Gdańsk!!!

Fi.310-322, Bl.7, 32
Mi.331-343, Bl.7, 34
200 PLN
12435

1938 seria historyczna, 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 5.VI.1939 z Bielska do Warszawy, kasowniki odbiorcze.

Fi.318
Mi.339
10 PLN
12436

1938 XX rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
12437

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku.

Fi.323-26
Mi.344-47
40 PLN
12438

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria z bloku kasowana.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
12439

1938 wydanie z dopłata na Pomoc Zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
10 PLN
12440

1938 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
80 PLN
12441

1938 plakietka propagandowa.

50 PLN
12442

1938 wirnik propagandowy z Wilna.

10 PLN
12443

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

70 PLN
12444

1938 WILEŃSZCZYZNA - POHULANKA - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 4.VI z urzędu pocztowego Pohulanka (powiat święciański) do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, doskonała odbitka datownika z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

80 PLN
12445

50 PLN
12446

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą, wysłany na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego, przez harcerzy ze Stanisławowa; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.

100 PLN
12447

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok cięty stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy, niewielka ledwie widoczna prześwitka na marginesie nad napisem Filatelistyczna.

Fi.bl.5A
Mi.Bl.5B
80 PLN