12248 |
1931 list z Radomia do Warszawy. | Fi.226, 246 Mi.245, 265 |
| 10 PLN | |
12249 |
1931 list polecony z Krakowa 9.XII.31 do Wieliczki ze starym poaustriackim stemplem Kraków 6. | Fi.238, 240 Mi.257, 259 |
| 50 PLN | |
12250 |
1931 list polecony z Warszawy 22.XII.31 do Białej Podlaskiej, znaczki w kolorze niebieskozielonym. | Fi.238c Mi.257 |
| 25 PLN | |
12251 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.239 Mi.258 |
| 100 PLN | |
12252 |
1931 kartka z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym Popieraj Instytut Radiowy im. Marii Skłodowskiej - Curie (Dla Walki z Rakiem). | Fi.240 Mi.259 |
| 40 PLN | |
12253 |
1931 list polecony z Krakowa 13.II.31 do Jarosławia, stary jeszcze poaustriacki kasownik Kraków 10. | Fi.244 Mi.263 |
| 25 PLN | |
12254 |
1931 firmowy list polecony z Konina 9.X.31, na odwrocie nalepka Polskiego Komitetu Opieki Nad Dzieckiem. | Fi.246, 247 Mi.265, 266 |
| 20 PLN | |
12255 |
| 35 PLN | |
12256 |
1931 karta z Katowic do Płocka, datownik KATOWICE 1 4.XI.31 z okolicznościowymi nalepkami POLACY na X OLIMPIADĘ za 10 i 20 gr. | |
| 160 PLN | |
12257 |
1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu. | |
| 40 PLN | |
12258 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114). | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
12259 |
1932 kartka pocztowa druk z Warszawy 17.X.32 do Broku w sprawie wydania zbiorowego dzieł Marszałka Piłsudskiego. | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
12260 |
1932 widokówka przesłana 15.VIII ambulansem nr.251 relacji Lublin - Katowice z Kielc do Wisły; jeden ze znaczków uszkodzony przy oddzielaniu. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 35 PLN | |
12261 |
1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32. | Fi.243 Mi.262 |
| 15 PLN | |
12262 |
1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona. | Fi.250 Mi.271 |
| 25 PLN | |
12263 |
| 10 PLN | |
12264 |
1932 doniczki, seria w czworoblokach. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 250 PLN | |
12265 |
1932 doniczki, seria w dwóch odmianach kolorów znaczków. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 90 PLN | |
12266 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933 do Przemyśla (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 20 PLN | |
12267 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty. | Fi.255FP Mi.276FF |
| 400 PLN | |
12268 |
1932 fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty ząbkowanie ZL13. | Fi.255FP Mi.276PF |
| 400 PLN | |
12269 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
12270 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr. - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
12271 |
1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
12272 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej, wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
12273 |
1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.214 Mi.242 |
| 40 PLN | |
12274 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - JEZIORNICA - list wysłany 11.VII z niewielkiej miejscowości Jeziornica (powiat słonimski) do Wilna, doskonale odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a"; słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.242, 248 Mi.261, 267 |
| 120 PLN | |
12275 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 20 PLN | |
12276 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
12277 |
| 200 PLN | |
12278 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 150 PLN | |
12279 |
1933 700-lecie założenia Torunia, list polecony wysłany z agencji pocztowej w Pocztowej Kasie Oszczędności w Warszawie 10.I.33 do Londynu, stempel i erka agencji, dekoracyjna podwójna frankatura. | Fi.258 Mi.279 |
| 90 PLN SOLD | |
12280 |
1933 700-lecie Torunia, piękny marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja z opisem Schmutz | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 200 PLN | |
12281 |
1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 900 PLN | |
12282 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 45 PLN | |
12283 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
12284 |
1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
12285 |
| 320 PLN | |
12286 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
12287 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, niewielka podlepka. | Fi.259 Mi.280 |
| 20 PLN SOLD | |