Auction 39. Town postage 1914-1918

10999

1916 Warszawa, wydanie "seria pomnikowa" niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIA
130 PLN
11000

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, gwarancja Krawczyk.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIAC
150 PLN
11001

1916 Warszawa, cięta seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu.

Fi.III-VIB
180 PLN
11002

1916 Warszawa, marginesowa ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, (Mi. 280 euro), ostatnia wartość z kilkoma naturalnymi zmatowieniami gumy.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
280 PLN
11003

1916 Warszawa, unikalne próby serii pomnikowej, z tłem, na papierze ze znakiem wodnym w położeniu pionowym, drukowane w arkusikach czteroznaczkowych, ze spacjami wokół każdego znaczka i z charakterystycznymi pasowaniami wyciętymi w narożnikach, w barwach odwrotnych niż definitywne 6 gr.- w czerwonej, a 10 gr.- w zielonej, gwarancja Mikulski.

Fi.IV P4, V P4
18 000 PLN
11004

1916 Warszawa, próba znaczka nie dopuszczonych do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.VI P23
500 PLN
11005

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 000 PLN
11006

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w pięknym stanie (Mi.360 euro), przedwojenna sygnatura, gwarancja Witkowski.

Fi.1-2III
420 PLN
11007

1916 Zawiercie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2 III
200 PLN
11008

1917 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 10.II z Warszawy, przesyłka doręczona 12.II przez pocztę miejską, datownik L.F.F. odbity w kolorze liliowym; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.3b
200 PLN
11009

1917 Łódź, widokówka z Warszawy, wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.3a
300 PLN
11010

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ciętych typy 3 i 2, ledwo widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
480 PLN
11011

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ząbkowanych oba typu 3, lewy z widocznym na skanie mocnym załamaniem pionowym, prawy w pięknym stanie, gwarancja i opis.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
250 PLN
11012

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
140 PLN
11013

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - bardzo rzadkie, lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy, ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
2 400 PLN
11014

1917 Przedbórz, próba w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P2
200 PLN
11015

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
70 PLN
11016

Fi.2B
200 PLN
11017

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem za 4 gr. typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
400 PLN
11018

1917 Przedbórz, próba w kolorze oliwkowym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.2B P1
200 PLN
11019

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK)do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.9b, 33a, 35a
400 PLN
11020

50 PLN
11021

80 PLN
11022

50 PLN
11023

80 PLN
11024

1918 Częstochowa, formularz z oficerskiego obozu jenieckiego Werl w Westfalii, pisany przez Polaka, wysłany 22.III, przesyłka doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską 30.III, datownik MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA, stempelek cenzury obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
700 PLN
11025

Fi.3a
600 PLN
11026

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
60 PLN
11027

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
20 PLN
11028

1918 Luboml, seria cięta, jeden znaczek z podlepką, inne z lekkimi przywarciami farby na gumie, gwarancja Falkowski.

Fi.1-5A
50 PLN
11029

1918 Luboml, seria ząbkowana.

Fi.1-5B
30 PLN
11030

1918 Luboml, seria z odwróconymi nominałami.

Fi.1-5sA
180 PLN
11031

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.1A
60 PLN
11032

1918 Luboml, znaczek z odwróconymi nominałami.

Fi.1As
30 PLN
11033

1918 Luboml, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.3A
100 PLN
11034

Fi.4As
30 PLN
11035

Fi.5A
60 PLN
11036

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
30 PLN
11037

1918 Przedbórz, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
1 800 PLN
11038

Fi.3-6A
Mi.3-6C
480 PLN