14047 |
1950 "groszy" prywatny nadruk firmy Lechosław Plewka, list (druki) wysłany 28.XI z Leszna do Świebodzic, dodatkowo odbitka propagandowego stempla antywojennego "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.527I Mi.665 |
| 120 PLN | |
14048 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.I.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony). | Fi.527II Mi.665 |
| 40 PLN | |
14049 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk. | Fi.527 II Mi.665 |
| 200 PLN | |
14050 |
1950 plan 6-letni, rzadka parka znaczków ciętych za 15 zł., gwarancja Schmutz | Fi.527I nz Mi.665a |
| 1 000 PLN | |
14051 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 7.XI - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.528 Mi.666 |
| 500 PLN | |
14052 |
1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Kiosk Politechnika, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Warszawie (Myślicki 50 061). | Fi.529 Mi.564 |
| 15 PLN | |
14053 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 10 PLN | |
14054 |
1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin. | Fi.550 Mi.690 |
| 35 PLN | |
14055 |
1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania. | Mi.199 |
| 50 PLN | |
14056 |
1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym. | |
| 40 PLN | |
14057 |
| 40 PLN | |
14058 |
1950 "groszy", Kultura polska - znaczki z bloku, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Mi.-.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H592 |
| 640 PLN | |
14059 |
1950 groszy, bojownicy o wolność i demokracje, blok stemplowany z dyrekcyjnymi nadrukami groszy i kasownikiem Bydgoszcz 1 14.12.50, Michel wartość 3.500 Euro, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.11 Mi.Bl.A11 |
| 4 000 PLN | |
14060 |
1950 "groszy" - firmowy, zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY (Firmy Popkiewicz i Rubinowicz); wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; ex Grabowski, gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.11 Mi.Bl.A11 |
| 3 000 PLN | |
14061 |
1950 "groszy" karta z nadrukiem prywatnym w typie nadruku 24, dofrankowana znaczkami z takim samym przedrukiem, przesłana 11.XII lokalnie w Warszawie do Ministerstwa Obrony Narodowej; na odwrocie bardzo rzadki kasownik odbiorczy WOJSKOWA STACJA POCZTOWA 3089; gwarancja. | Fi.Cp124, 513, 520 Mi.651, 556 |
| 500 PLN | |
14062 |
1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu. | Fi.D118, 520 Mi.P135, 651 |
| 100 PLN | |
14063 |
1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki czyste bez podlepek. | Fi.Fi.395-527ex Mi.Mi.A564-665   |
| 120 PLN | |
14064 |
1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, część sygnowana. | Fi.Fi.395-529ex Mi.Mi.A564-667 |
| 40 PLN | |
14065 |
1951 "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZF" Warszawa 1, znaczek na kopercie ostemplowany 17.XI kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym kolorze zielonym (Myślicki 51 032). | Fi.517 Mi.663 |
| 20 PLN | |
14066 |
1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym W, gwarancja i opis Więcław. | Fi.530s Mi.668 |
| 30 PLN | |
14067 |
1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym WYK, gwarancja i opis Więcław. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 30 PLN | |
14068 |
1951 rocznik znaczków czystych. | Fi.542-582 Mi.680-720 |
| 150 PLN | |
14069 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem "rozstrzelone g i r", gwarancja. | Fi.548 B2 Mi.686 |
| 100 PLN | |
14070 |
1951 znaczek z błędem "g u góry uszkodzone". | Fi.548 B7 Mi.686 |
| 50 PLN | |
14071 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO. | Fi.549 Mi.687 |
| 40 PLN | |
14072 |
1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk. | Fi.550 Mi.690 |
| 120 PLN | |
14073 |
1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym (Mi.75 euro). | Fi.554-555 Mi.688-689 |
| 35 PLN | |
14074 |
1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej. | Fi.556-61 Mi.694-99 |
| 25 PLN | |
14075 |
1951 kongres nauki polskiej, blok legitymacyjny. | Fi.557 Mi.695 |
| 20 PLN | |
14076 |
1951 Kongres Nauki Polskiej, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny. | Fi.559 Mi.697 |
| 35 PLN | |
14077 |
1951 kongres nauki polskiej - Mikołaj Kopernik, znaczek za 1,15 zł. z błędem "kropka na policzku", gwarancja. | Fi.560 Mi.698 |
| 60 PLN | |
14078 |
1951 czworoblok z pustopolami. | Fi.562 Mi.700 |
| 80 PLN | |
14079 |
1951 "V TYDZIEŃ LOTNICTWA 19.VIII-26.VIII.1951/ NIECH ŻYJE LUDOWE LOTNICTWO POLSKIE" Warszawa 1, znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 19.VIII (Myślicki 51 027). | Fi.562 Mi.700 |
| 30 PLN | |
14080 |
| 100 PLN | |
14081 |
1951 światowy festiwal bojowników o wolność i demokrację, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.566 Mi.701 |
| 20 PLN | |
14082 |
1951 wydanie przedrukowe, lewy znaczek z błędem "niższa cyfra 4", gwarancja Więcław. | Fi.567s Mi.706 |
| 150 PLN | |
14083 |
1951 stempel okolicznościowy zawodów narciarskich. | |
| 10 PLN | |
14084 |
1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty. | |
| 10 PLN | |
14085 |
1951 stempel okolicznościowy Kongres Ligi Kobiet. | |
| 10 PLN | |
14086 |
1951 stempel okolicznościowy szlakiem gen. Świerczewskiego. | |
| 10 PLN | |