Auction 39. Communist Poland 1945-1952

14047

1950 "groszy" prywatny nadruk firmy Lechosław Plewka, list (druki) wysłany 28.XI z Leszna do Świebodzic, dodatkowo odbitka propagandowego stempla antywojennego "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.527I
Mi.665
120 PLN
14048

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.I.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony).

Fi.527II
Mi.665
40 PLN
14049

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk.

Fi.527 II
Mi.665
200 PLN
14050

1950 plan 6-letni, rzadka parka znaczków ciętych za 15 zł., gwarancja Schmutz

Fi.527I nz
Mi.665a
1 000 PLN
14051

1950 FDC "groszy", list polecony z 7.XI - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.528
Mi.666
500 PLN
14052

1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Kiosk Politechnika, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Warszawie (Myślicki 50 061).

Fi.529
Mi.564
15 PLN
14053

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES.

Fi.531IIs
Mi.669
10 PLN
14054

1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin.

Fi.550
Mi.690
35 PLN
14055

1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania.

Mi.199
50 PLN
14056

1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym.

40 PLN
14057

40 PLN
14058

1950 "groszy", Kultura polska - znaczki z bloku, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Mi.-.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H592
640 PLN
14059

1950 groszy, bojownicy o wolność i demokracje, blok stemplowany z dyrekcyjnymi nadrukami groszy i kasownikiem Bydgoszcz 1 14.12.50, Michel wartość 3.500 Euro, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.11
Mi.Bl.A11
4 000 PLN
14060

1950 "groszy" - firmowy, zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY (Firmy Popkiewicz i Rubinowicz); wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; ex Grabowski, gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.11
Mi.Bl.A11
3 000 PLN
14061

1950 "groszy" karta z nadrukiem prywatnym w typie nadruku 24, dofrankowana znaczkami z takim samym przedrukiem, przesłana 11.XII lokalnie w Warszawie do Ministerstwa Obrony Narodowej; na odwrocie bardzo rzadki kasownik odbiorczy WOJSKOWA STACJA POCZTOWA 3089; gwarancja.

Fi.Cp124, 513, 520
Mi.651, 556
500 PLN
14062

1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu.

Fi.D118, 520
Mi.P135, 651
100 PLN
14063

1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki czyste bez podlepek.

Fi.Fi.395-527ex
Mi.Mi.A564-665
120 PLN
14064

1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, część sygnowana.

Fi.Fi.395-529ex
Mi.Mi.A564-667
40 PLN
14065

1951 "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZF" Warszawa 1, znaczek na kopercie ostemplowany 17.XI kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym kolorze zielonym (Myślicki 51 032).

Fi.517
Mi.663
20 PLN
14066

1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym W, gwarancja i opis Więcław.

Fi.530s
Mi.668
30 PLN
14067

1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym WYK, gwarancja i opis Więcław.

Fi.531IIs
Mi.669
30 PLN
14068

1951 rocznik znaczków czystych.

Fi.542-582
Mi.680-720
150 PLN
14069

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem "rozstrzelone g i r", gwarancja.

Fi.548 B2
Mi.686
100 PLN
14070

1951 znaczek z błędem "g u góry uszkodzone".

Fi.548 B7
Mi.686
50 PLN
14071

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
40 PLN
14072

1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk.

Fi.550
Mi.690
120 PLN
14073

1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym (Mi.75 euro).

Fi.554-555
Mi.688-689
35 PLN
14074

1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej.

Fi.556-61
Mi.694-99
25 PLN
14075

1951 kongres nauki polskiej, blok legitymacyjny.

Fi.557
Mi.695
20 PLN
14076

1951 Kongres Nauki Polskiej, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny.

Fi.559
Mi.697
35 PLN
14077

1951 kongres nauki polskiej - Mikołaj Kopernik, znaczek za 1,15 zł. z błędem "kropka na policzku", gwarancja.

Fi.560
Mi.698
60 PLN
14078

1951 czworoblok z pustopolami.

Fi.562
Mi.700
80 PLN
14079

1951 "V TYDZIEŃ LOTNICTWA 19.VIII-26.VIII.1951/ NIECH ŻYJE LUDOWE LOTNICTWO POLSKIE" Warszawa 1, znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 19.VIII (Myślicki 51 027).

Fi.562
Mi.700
30 PLN
14080

1951 FDC - "7 rocznica Manifestu Lipcowego".

Fi.563-565
Mi.702-704
100 PLN
14081

1951 światowy festiwal bojowników o wolność i demokrację, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.566
Mi.701
20 PLN
14082

1951 wydanie przedrukowe, lewy znaczek z błędem "niższa cyfra 4", gwarancja Więcław.

Fi.567s
Mi.706
150 PLN
14083

1951 stempel okolicznościowy zawodów narciarskich.

10 PLN
14084

1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty.

10 PLN
14085

1951 stempel okolicznościowy Kongres Ligi Kobiet.

10 PLN
14086

1951 stempel okolicznościowy szlakiem gen. Świerczewskiego.

10 PLN