14007 |
1950 "groszy", Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy, gwarancja Krawczyk, Gryżewski, PPF. | Fi.501-04 Mi.642-45 |
| 35 PLN | |
14008 |
1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem, koperta okienkowa listu wysłanego 17.XI z Pruszkowa, ogólnie dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); gwarancja Krawczyk. | Fi.503 Mi.644 |
| 40 PLN SOLD | |
14009 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 25 - "tryplet", w typie tym stempel składał się z trzech połączonych stempelków z charakterystyczną literą "g", przerwaną z lewej strony u dołu, stempel ten wprowadzono zaledwie w trzech placówkach, rzadko spotykana odbitka wszystkich trzech nadruków! miejscowy list przesłany 16.I.1951 w Warszawie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.503 Mi.644 |
| 250 PLN | |
14010 |
1950 "groszy" list polecony ofrankowany znaczkami z prywatnym przedrukiem, wysłany 21.XI z oddziału ZUS w Zamościu do centrali w Warszawie, koperta listu użyta dwukrotnie; brak tylnej klapy, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk. | Fi.503 Mi.644 |
| 50 PLN SOLD | |
14011 |
1950 rocznik znaczków czystych. | Fi.509-541 Mi.544-679 |
| 80 PLN | |
14012 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 15 zł. z czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk. | Fi.511 Mi.652 |
| 50 PLN | |
14013 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.513 Mi.659 |
| 60 PLN | |
14014 |
1950 list polecony z Olsztyna 4.5.50 do Budowlanego Przedsiębiorstwa Powiatowego w Ostródzie opłacony dwoma znaczkami ciętymi - z obciętym ząbkowaniem, opłata jak za list powyżej 250 g, koperta podniszczona na brzegach, co w tym przypadku przemawia na korzyść tego waloru, na odwrocie stempel odbiorczy, osobliwe. | Fi.513, 514, 516 Mi.556, 557, 558&nbs |
| 150 PLN | |
14015 |
1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 25.XI z miejscowości Jastrzębie k.Tarnowa do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.513, 520, 531II Mi.651, 659, 669I&nb |
| 70 PLN | |
14016 |
1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem zbliżonym do typu 1, frankatura mieszana ze znaczkiem w nowej walucie, list przesłany 19.VII.1951 miejscowo w Łodzi, dobry stan zachowania (brak tylnej klapy). | Fi.513, 535 Mi.659, 673 |
| 60 PLN SOLD | |
14017 |
1950 "ZWIEDZAJCIE XXIII MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" Poznań 2, znaczki ostemplowane okolicznościowo 4.V na widokówce przedstawiającej "Park im. Stalina w Poznaniu" (Myślicki 50 028). | Fi.514-515, 516 Mi.557, 558-559  |
| 30 PLN | |
14018 |
1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym. | Fi.519 Mi.650 |
| 40 PLN | |
14019 |
1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym na prawym znaczku, na lewym dyrekcyjny z Poznania typ 11. | Fi.519 Mi.650 |
| 60 PLN | |
14020 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany, na aukcji w Warszawie oferowano parkę za 1500.- tu w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Krawczyk. | Fi.519 Mi.650 |
| 150 PLN | |
14021 |
1950 Bolesław Bierut, czworoblok z nadrukiem Groszy z pustopolami. | Fi.519 Mi.562 |
| 40 PLN SOLD | |
14022 |
1950 groszy, nadruk lokalny Ozimek typ 33 w kolorze czerwonym. | Fi.519 Mi.650 |
| 40 PLN | |
14023 |
1950 groszy, nadruk lokalny Bielsko 2 typ 28 w kolorze czarnym. | Fi.519 Mi.650 |
| 40 PLN | |
14024 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z lila stempelkiem typu 32, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk. | Fi.519 Mi.650 |
| 35 PLN | |
14025 |
1950 groszy, nadruk lokalny Niemodlin typ 31 w kolorze fioletowym. | Fi.520 Mi.625 |
| 40 PLN | |
14026 |
1950 groszy, nadruk lokalny Rzeszów typ 35 w kolorze czarnym. | Fi.520 Mi.625 |
| 70 PLN | |
14027 |
1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym. | Fi.520 Mi.625 |
| 40 PLN | |
14028 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.V.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania. | Fi.520 Mi.651 |
| 40 PLN | |
14029 |
1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 24 - nieznanym z tego urzędu !!! mieszana frankatura ze znaczkami bez przedruku, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Kałuszyn do Mińska Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.520, 525 Mi.657, 548 |
| 80 PLN | |
14030 |
1950 "Gröszy" - odmiana nadruku typu 26, powstała w urzędzie pocztowym Legnica 1, opisana w Polskich Znakach Pocztowych t.II str.456 przy typach lokalnych Dyrekcji Wrocławskiej, ekspresowy list polecony wysłany 10.II.1951 do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony); wartość samych znaczków kasowanych, bez uwzględniania rzadkości typu - Mi.90 euro; gwarancja Krawczyk. | Fi.520, 527I Mi.651, 665 |
| 500 PLN | |
14031 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 17b (17x4mm) mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 15.II.1951 z miejscowości Kostrzyn Odrzański do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.520, 538 Mi.651, 676 |
| 60 PLN SOLD | |
14032 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 100 PLN | |
14033 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 70 PLN | |
14034 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 80 PLN | |
14035 |
1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.521, 516 Mi.550, 660 |
| 200 PLN | |
14036 |
1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 200 PLN | |
14037 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 100 PLN | |
14038 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26 (Dyrekcja Wrocławska) użyte na terenie Dyrekcji Krakowskiej !!! list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; wg PZP w okresie VI.1951-IV.1952 spotyka się znaczki opatrzone stempelkami wrocławskimi, pochodzącymi ze zwrotów Dyrekcji Wrocławskiej, wśród miejscowości, w których stosowano te znaczki nie wymieniono Cieszkowa!!! na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna, rzadka całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522 Mi.654 |
| 200 PLN | |
14039 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 100 PLN | |
14040 |
1950 groszy, nadruk lokalny Ozimek typ 33 w kolorze czerwonym. | Fi.523 Mi.655 |
| 40 PLN | |
14041 |
1950 "groszy" znaczki z maszynowym nadrukiem w typie podobnym do lokalnego nadruku z Łoniowa, wycinek z listu wysłanego 23.VIII.1951 z urzędu Kielce 1 do Staszowa, bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie adnotacja "Koprzywnica - Łoniów"; gwarancja Krawczyk. | Fi.523, 513 Mi.655, 651 |
| 150 PLN SOLD | |
14042 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.524 Mi.656 |
| 140 PLN | |
14043 |
1950 grosze, parka z pustopolem ze stemplem dyrekcyjnym typ 21 ze Szczecina. | Fi.525 Mi.657 |
| 30 PLN SOLD | |
14044 |
1950 "groszy - lokalny", Bierut, znaczek w nowej walucie (15 gr.) omyłkowo przedrukowany czarnym lokalnym nadrukiem typu 47 (Tomaszów Mazowiecki) - mieszana frankatura ze znaczkami z dyrekcyjnym nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 28.III.1951 z urzędu Wrocław 17 pomiędzy instytucjami państwowymi; na odwrocie kasowniki odbiorcze; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.525, 535 Mi.657, 673 |
| 300 PLN | |
14045 |
1950 "groszy" sześcioblok znaczków z mieszanymi nadrukami typu 11 i 15 i znaczek z nadrukiem typu 12; efektownie frankowany ekspresowy list polecony, wysłany 30.I.1951 z urzędu Poznań 9 do Gdańska, na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze: Gdańsk 1 i Gdańsk 10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.526, 519 Mi.658, 650 |
| 200 PLN SOLD | |
14046 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, fioletowym - nieznanym z tego urzędu !!! i czerwonym, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 120 PLN | |