Auction 38. Overprint editions 1918-1919

6084

Fi.28No B11
Mi.27K
1 000 PLN
6085

Fi.29
Mi.28
25 PLN
6086

Fi.29
Mi.28
30 PLN
6087

Fi.29
Mi.28
30 PLN
6088

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 "brak TA", gwarancja i opis Schmutz..

Fi.29 B10
Mi.28
50 PLN
6089

Fi.29 B10
Mi.28
35 PLN
6090

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.19 "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja.

Fi.29 B22
Mi.28
30 PLN
6091

Fi.29 B9
Mi.28
35 PLN
6092

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, załamanie na prawym górnym brzegu, gwarancja.

Fi.29K
Mi.28K
200 PLN
6093

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
6094

1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; kopia obu stron znajduje się w Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp.4
1 200 PLN
6095

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
6096

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
6097

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.30
Mi.29
1 100 PLN
6098

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer w Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest.

Fi.30-35 B1
Mi.29-34
12 000 PLN
6099

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.30B1
Mi.29
1 800 PLN
6100

Fi.30 B1
Mi.29
1 750 PLN
6101

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z bardzo rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", zachowało się najwyżej kilkanaście z początkowo istniejących 23 szt., delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, gwarancja Mikstein, z opisem błędu i oznaczeniem 4 Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29
3 000 PLN
6102

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.31
Mi.30
2 000 PLN
6103

Fi.31
Mi.30
1 100 PLN
6104

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
1 000 PLN
6105

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein.

Fi.31
Mi.30
2 200 PLN
6106

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
1 800 PLN
6107

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja Miszczak.

Fi.31B1
Mi.30
1 200 PLN
6108

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
90 PLN
6109

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
6110

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 59, gwarancja Mikstein, Danowski.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
6111

Fi.32I B
Mi.31
440 PLN
6112

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski.

Fi.32IB1
Mi.31
350 PLN
6113

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski.

Fi.32IB1
Mi.31
100 PLN
6114

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja Jungjohann.

Fi.32I B2
Mi.31
600 PLN
6115

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 44, gwarancja Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
120 PLN
6116

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 35, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.32II
Mi.31
240 PLN
6117

Fi.32II
Mi.31
240 PLN
6118

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIE z poz. 43, brzydkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32II
Mi.31
180 PLN
6119

Fi.32II
Mi.31
180 PLN
6120

Fi.32II
Mi.31
500 PLN
6121

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN
6122

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN
6123

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN