The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 38. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7259

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
250 PLN
7260

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
60 PLN
7261

1941 znaczek doręczeniowy za 20 f., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
150 PLN
7262

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 6 gr. - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN
7263

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
7264

1942 3. rocznica utworzenia GG, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
7265

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
60 PLN
7266

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
7267

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie.

Fi.72; 27
60 PLN
7268

1942 kasownik propagandowy typ VIIc - Czestochowa Distr. Radom na kartce z Częstochowy 29.9.42, czysto odbity stempel.

Fi.72, 73
250 PLN
7269

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
7270

1942 (?) list wysłany z miejscowości Jagielnica do Krakowa; znaczek z nieznanych przyczyn nie został skasowany, w Krakowie - aby uniemożliwić powtórne jego użycie - unieważniono go poprzez przystawienie pieczątki "Nachträglich entwertet"; ciekawa, nieczęsto spotykana całość.

Fi.78
120 PLN
7271

1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, seria czysta z gapami.

Fi.83-88
Mi.83-88A 
170 PLN
7272

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe ostemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.83, 88
15 PLN
7273

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe stemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.84, 87
20 PLN
7274

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia,

Fi.85, 86
20 PLN
7275

1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, seria czysta z gapami, ząbkowana grzebieniowo.

Fi.86-88a
Mi.86-88B 
100 PLN
7276

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1,60 zł - frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.IV.1944 z Częstochowy do Tomaszowa Mazowieckiego.

Fi.88, 110
60 PLN
7277

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
7278

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
7279

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
40 PLN
7280

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo 3.X w Lublinie.

Fi.92-95; 24
50 PLN
7281

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
7282

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
7283

1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
25 PLN
7284

1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków, wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.629-632, 307 
120 PLN
7285

1942 niemiecka winietka propagandowa na wycinku z koperty.


100 PLN
7286

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.IV.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
7287

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 11.V.1943 z miejscowości Tarnoszyn do Czortkowa; koperta przy otwieraniu uszkodzona.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
7288

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
60 PLN
7289

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
7290

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
7291

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
7292

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze II.41, wysłana 8.VII.1943 z miejscowości Gołków do Lublina; dodatkowy stempel informacyjny "Der Postort heist ...".

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
85 PLN
SOLD
7293

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9III; 22
30 PLN
7294

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.V. z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji, a w szczególności na skarcie; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

Fi.U14,19
600 PLN
7295

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.IX z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla.

Fi.VIIc
500 PLN
7296

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
7297

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
20 PLN
7298

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN