The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 38. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7219

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
350 PLN
7220

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
7221

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
220 PLN
7222

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
30 PLN
7223

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
40 PLN
7224

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU1A
250 PLN
7225

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
7226

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU3
100 PLN
7227

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.III.1942 w urzędzie Kraków 1.

Fi.CpU3
80 PLN
7228

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana.

Fi.CpU4
200 PLN
7229

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
7230

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
350 PLN
7231

1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn. Z pośrednictwa Repki, po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr., przesyłkę dostarczono odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41. Znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942 a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
7232

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
70 PLN
7233

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek za 3 zł. z przesuniętymi w lewo cyframi nominału, gwarancja.

Fi.U14
60 PLN
7234

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
7235

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału, gwarancja

Fi.U17, 22 nz
2 000 PLN
7236

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.9a-d
250 PLN
7237

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12
25 PLN
7238

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
7239

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
170 PLN
7240

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja.

Fi.49
Mi.49 
800 PLN
7241

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz.

Fi.63
Mi.63 
600 PLN
7242

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
7243

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
60 PLN
7244

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 12 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 11.V.1942 z miejscowości Leszczków do Czortkowa.

Fi.67
20 PLN
SOLD
7245

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
60 PLN
7246

1941 portret Hitlera, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
7247

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na ozdobnych blankietach papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.71-82
50 PLN
7248

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa, wysłana 18.X.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienspost" uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości!!! która została pobrana 18.XI od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
300 PLN
7249

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 25 gr. z błędem "plamy na czole i nad uchem", gwarancja Krawczyk.

Fi.78
30 PLN
7250

1941 portret Hitlera, znaczek za 24 gr. z błędem "dymek za uchem", gwarancja.

Fi.78
25 PLN
7251

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. + 40 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.VI.1944 z miejscowości Opole do Lublina, kasownik odbiorczy.

Fi.78, 81
30 PLN
SOLD
7252

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, marginesowa pionowa parka znaczków za 25 gr., górny z błędem "rozległa plama na włosach", dolny z błędem "plama na czole", gwarancja Krawczyk.

Fi.78 B
60 PLN
7253

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr. - frankatura pojedyncza (Mi.75 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.XII.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
100 PLN
7254

1941 list lotniczy z Portugalii ofrankowany znaczkami wydanymi z okazji 100-lecia pierwszego znaczka pocztowego, wysłany 13.V przez Lizbonę do Warszawy, cenzury + zalepka; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; znaczki złamane przed naklejeniem.


Mi.629 
150 PLN
7255

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


80 PLN
SOLD
7256

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


80 PLN
7257

1941 telegram w oryginalnej kopercie, wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


120 PLN
7258

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. wysłana 17.V.1942 z Częstochowy do Poznania.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
60 PLN