The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 36. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17470

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.6
30 PLN
SOLD
17471

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia - niezwykłej rzadkości rekwizyt Poczty Korpusu, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem wiązanym; karta w słabszym, ale znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6, 7, 12-15A, 12-
300 PLN
17472

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.8
100 PLN
SOLD
17473

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.9
360 PLN
17474

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.9
800 PLN
17475

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, nierównomiernie nałożona guma - charakterystyczne dla znaczków tego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.11
900 PLN
17476

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, cięte, gwarancje Schmutz, Schmutz, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
90 PLN
17477

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
100 PLN
17478

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.12-15A, 13bA
80 PLN
17479

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Perzyński, Ćwiertnia i podwójna sygnatura Rachmanow, Schmutz i sygnatura Rachmanow, Schmutz.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 400 PLN
17480

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ośmioblok ciętych znaczków za 10 kop. z paskiem międzypól, lekkie ślady podlepienia na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.12A
Mi.12B 
410 PLN
SOLD
17481

1918wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13
300 PLN
17482

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop., na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.13A
Mi.13B 
200 PLN
17483

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok rzadkich ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan - rzadszych znaczków tego wydania nie spotyka się w wieloblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.13B
Mi.13A 
1 500 PLN
17484

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
320 PLN
17485

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
400 PLN
17486

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.


60 PLN
17487

1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny.


20 PLN
17488

1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
17489

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


900 PLN
17490

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki.


70 PLN
17491

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie.


200 PLN
17492

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,20 Rubla, II wydanie na cienkim bibułowym papierze, z oryginalną gumą bez podlepki, lekko spękany.


800 PLN
17493

1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.


70 PLN
17494

1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.XI - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI; stempelek cenzury poznańskiej.


50 PLN
17495

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
17496

1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45".


50 PLN
17497

1918 kartka z Kalisza 27.3.1918 do obozu w Skalmierzycach z rzadkim stemplem cenzury obozowej nr 14 w kolorze czerwonym.


650 PLN
17498

1918 Armia Hallera - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 - jednostka ukraińska, przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do polskiej armii we Francji; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat ... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy zmuszonych do służby w jednostkach ukraińskich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


350 PLN
17499

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2
200 PLN
17500

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
250 PLN
17501

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
160 PLN
17502

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
900 PLN
17503

1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński.

Fi.2
60 PLN
17504

1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Gryżewski.

Fi.3
50 PLN
17505

1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Gryżewski.

Fi.4b
40 PLN
SOLD
17506

1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński.

Fi.11
40 PLN
17507

1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński.

Fi.13
80 PLN
17508

1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.


500 PLN
17509

1919 wojna polsko-sowiecka, Front Białorusko - Litewski, widokówka wysłana 26.XI z kompanii telegraficznej 1 Dywizji Legionów za pośrednictwem poczty polowej 27; stempelek formacyjny.


120 PLN
SOLD