Auction 36. General Government

19305

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

20 PLN
19306

20 PLN
19307

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie.

Fi.Ark.125b
440 PLN
19308

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
19309

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 19.XII z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty skasowany w Krakowie; słabszy stan zachowania (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
19310

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania, wysoka wycena katalogowa (Mi 40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
19311

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
19312

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
19313

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp10; 36
Mi.P13
40 PLN
19314

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
19315

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
60 PLN
19316

1944 "IN BRIEFANSCHRIFTEN ZUSTELLPOSTAMT STRAßE U.HAUSNNUMMER GENAU ANGEBEN!" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na urzędowej kopercie z sygnaturą 40165, wysłanej 18.V z biura Gubernatora Dystryktu Radomskiego do Piotrkowa; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.U31; VIII
650 PLN
19317

1945 ofrankowany list wysłany 8.I z niemieckiej poczty polowej 47874, przekazany poczcie cywilnej GG, przesłany 9.I za jej pośrednictwem z Nowego Sącza do Wieliczki; duża ciekawostka z ostatnich dni okupacji.

Fi.78
300 PLN
19318

1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG !!! karta wysłana z Łowicza 12.I w ostatnich dniach okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania.

Mi.P314II
120 PLN