Auction 36. General Government

19145

1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7.XI ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane, użyto znaczka Rzeszy.

Mi.732
50 PLN
19146

Fi.1-125, D1-5, U1-3
920 PLN
19147

Fi.1-13
Mi.1-16
200 PLN
19148

1939 prekursor - mieszana frankatura - całostka obiegowa Rzeszy za 6 fen. dofrankowana znaczkami GG !!! wysłana 21.XII z Warszawy do Skierniewic; bardzo rzadko spotykana kombinacja !

Fi.1, 3
Mi.VP226I
150 PLN
19149

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI.1940 z Warszawy do Poznania; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik.

40 PLN
19150

1939 wydanie przedrukowe na znaczkach z Hindenburgiem, znaczek za 30 gr./15 pf. z błędem "uszkodzone e", dwa znaczki w tym ten z błędem bez podlepki, dwa na podlepce, gwarancja Krawczyk.

150 PLN
19151

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 10.II.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Krosna do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, obok data odbita datownikiem biurowym.

150 PLN
19152

1939 list polecony z Niska 29.12.39 do Stalagu XIIIA, prowizoryczny kasownik Niska, stempel pośredni z Norymbergi na odwrocie.

Fi.9, 10
70 PLN
19153

1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 6 fen. użyty na terenie GG, widokówka wysłana 10.XI z Krakowa do Wiednia, gwarancja Schmutz.

Mi.516
140 PLN
19154

1939 współkursory, znaczki obiegowe Rzeszy użyte na terenie GG, list urzędowy wysłany 13.XII z Krosna do Sanoka za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym, obok data odbita datownikiem biurowym.

Mi.515, 521
120 PLN
19155

1939 kartka z Dębicy opłacona znaczkiem Kasy Stefczyka.

151 PLN
19156

1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e".

Fi.Cp1I
80 PLN
19157

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "długie e", wysłana 3.VI.1940 z Warszawy do Lublina, przeadresowana i dosłana do Iwonicza-Zdroju, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem (Mi.90 euro).

Fi.Cp1II
200 PLN
19158

1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e".

Fi.Cp2I
100 PLN
19159

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", wysłana 11.XII z Krakowa do Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania (Mi.90 euro).

Fi.Cp2I
150 PLN
19160

1939 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 2I
40 PLN
19161

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "długie e", wysłana 8.III.1940 z Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; idealny stan zachowania (Mi.120 euro).

Fi.Cp2II
250 PLN
19162

1940 mieszana frankatura wydań przedrukowych, ładnie frankowany list polecony, wysłany 6.VII w kopercie firmowej z Nowego Sącza do Warszawy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1, 7, 22
120 PLN
19163

1940 firmowy list miejscowy z Warszawy 31.8.40, stempel Durch Deutsche Dienstpost Osten.

40 PLN
19164

1940 wydanie przedrukowe, seria czysta, w pięknym stanie, z oboma odmianami znaczków za 50/50 i 12/15 gr. (Fi.413.-), najdroższe gwarancja.

Fi.14-39
360 PLN
19165

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana, w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
240 PLN
19166

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. z błędem "uszkodzone R w GR", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.14II B
25 PLN
19167

1940 II wydanie przedrukowe, frankatura mieszana - karta pocztowa z miejscowości Frysztak Krośnieński, wysłana 3.VIII z Rzeszowa do PCK w Krakowie (ciekawa treść !), stempel kancelaryjny i adnotacja sekretarza PCK; ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.17, 21
102 PLN
19168

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr. z błędem na poz.95 "wyrostek na belce 4" na wycinku, bardzo wysoka wycena (Mi.140 euro), gwarancja.

Fi.18x
Mi.18I
180 PLN
19169

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/10 gr. na znaczku polskim za 10 gr. z błędem na poz.54 "uszkodzone pióra prawego skrzydła", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21v
20 PLN
19170

1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza (Fi. 100,-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, znaczek lekko utleniony.

50 PLN
19171

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/30 gr. na znaczku polskim za 30 gr. z błedem "uszkodzona dolna część Gouvernement", gwarancja Krawczyk.

Fi.23 B
30 PLN
19172

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/30 gr. na znaczku polskim za 30 gr. z błędem "przerwa w drugiej lewej kresce", gwarancja i opis Krawczyk

Fi.23 B
20 PLN
19173

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
30 PLN
19174

Fi.30; 2
50 PLN
19175

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/16 gr. na znaczku polskim za 15 gr. z błędem na poz.10 "uszkodzone lewa 1" (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.34s
Mi.34II
240 PLN
19176

1940 znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie z Radomia.

Fi.40, 42, 48
15 PLN
19177

1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG.

Fi.41, 43
60 PLN
19178

Fi.46, 50
60 PLN
19179

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
150 PLN
19180

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
19181

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo na ekspresowej karcie, wysłanej 17.VII z Warszawy do Pruszkowa w pierwszym dniu obiegu.

Fi.52-55
60 PLN
19182

Fi.56-58
90 PLN
19183

1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie.

Fi.58; 6b
20 PLN
19184

1940 karta pocztowa z Węgier, wysłana 21.IV do Buska-Zdroju; cenzury, dekoracyjna całość.

Mi.626-628
40 PLN