The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 36. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19225

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.33I; 11
40 PLN
SOLD
19226

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
19227

1941 rocznica utworzenia GG, seria na kopercie wydania przedrukowego, ostemplowana okolicznościowo i przesłana 26.X w Radomiu jako miejscowy ekspresowy list polecony.

Fi.56-58; 6d
50 PLN
19228

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
19229

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
60 PLN
19230

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
60 PLN
19231

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 7.I.1945 z Częstochowy do obozu pracy (Gemienschaftslager) Wessenberg.

Fi.71, 74
80 PLN
19232

1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 19
30 PLN
SOLD
19233

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.XI.1944 z Krakowa, w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego, w celu utajnienia miejsca nadania, znaczek unieważniony kasownikiem niemym.

Fi.75
50 PLN
19234

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz w sprawie poszukiwań zaginionej osoby, wysłany 2.IV.1942 przez Polski Komitet Opiekuńczy we Lwowie do PCK w Krakowie, całość w dobrym stanie zachowania, znaczek ze śladami archiwizacji (otwory po zszywce); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.75
127 PLN
SOLD
19235

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa rzadko spotykanych wartości 32 gr i 20 gr na miejscowym liście poleconym, nadanym 26.III.1943 w Pińczowie, kasownik odbiorczy.

Fi.77, 80
100 PLN
19236

1941 Niemiecka Poczta Służbowa Wschód - "Durch Deutsche Dienspost Osten" list urzędowy wysłany 27.V z Berlina do Krosna, efektowna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
19237

1941 V (Viktoria) - stempel zwycięstwa na części na odpowiedź listownika oflagu VIE, wysłanej 9.VIII z Krakowa, stempelek "V" bardzo ładnie odciśnięty, pieczątka cenzury obozowej; dobry stan zachowania (listownik ukośnie zgięty); z eksponatu J.Falkowskiego.


150 PLN
19238

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


80 PLN
19239

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


80 PLN
19240

1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
80 PLN
19241

1941 ambulans Warszawa - Chełm, karta pocztowa wydania przedrukowego, część "na odpowiedź", przesłana 7.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Regut.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
19242

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
60 PLN
19243

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, karta ostemplowana okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.Cp7II; 10
30 PLN
SOLD
19244

1941 cyfry w ornamencie, parka znaczków doręczeniowych za 30 gr., oryginalnie użyta w Górznie na dużym wycinku z wysoko (4,80 zł.) opłaconego adresu pomocniczego, wielokrotna frankatura dotąd nieznana i niekatalogowana, gwarancja.

Fi.D3
Mi.Z3 
1 800 PLN
19245

1941 "DER FERNSPRECHER SPART ZEIT UND GELD" bardzo wyraźna odbitka, rzadko spotykanego kasownika propagandowego na sądowym dowodzie doręczenia, przesłanym miejscowo w Krakowie 3.V; nietypowa przesyłka w doskonałym stanie zachowania; temat - TELEFON.

Fi.IV
650 PLN
19246

1941 karta urzędowa wysłana 2.V za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Osten z Krakowa do Tarnowa; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
50 PLN
19247

1942 kasownik propagandowy typ VIIb na kartce z Częstochowy 24.9.42, czysto odbity stempel.

Fi.43
220 PLN
19248

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru.

Fi.45; V
20 PLN
19249

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
60 PLN
19250

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
19251

1942 kasownik propagandowy typ VIIc - Czestochowa Distr. Radom na kartce z Częstochowy 29.9.42, czysto odbity stempel.

Fi.72, 73
320 PLN
19252

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
19253

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
19254

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
120 PLN
19255

1942 niemiecka winietka propagandowa na wycinku z koperty.


100 PLN
19256

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.XI do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a 
50 PLN
19257

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.I z miejscowości Ryki do Lublina.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
50 PLN
19258

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
60 PLN
19259

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
20 PLN
19260

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
19261

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
19262

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
19263

1942 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 4.XII z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
60 PLN
19264

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN