14744 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z gapą na górnym marginesie. | |
| 25 PLN | |
14745 |
1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sempolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
14746 |
| 60 PLN | |
14747 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy. | |
| 90 PLN | |
14748 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
14749 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik pustopolami na górnym marginesie. | Fi.Ark.104I |
| 250 PLN | |
14750 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie. Fisher:Ark.104II | Fi.Ark.104II |
| 350 PLN | |
14751 |
1943 seria znaczków urzędowych w czworoblokach. | Fi.U25-36 |
| 50 PLN SOLD | |
14752 |
1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 40 PLN | |
14753 |
| 20 PLN | |
14754 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria na kopercie, ostemplowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 12 PLN | |
14755 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria w narożnikowych parkach. | Fi.117-9 |
| 15 PLN SOLD | |
14756 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie. | Fi.120-124 |
| 12 PLN SOLD | |
14757 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, ozdobny arkusz sprzedażny w bardzo ładnym stanie, sektor numer 4. | Fi.125 |
| 300 PLN | |
14758 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce. | Fi.125 |
| 20 PLN | |
14759 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu; bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125 |
| 100 PLN | |
14760 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 30 PLN | |
14761 |
| 30 PLN | |
14762 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie. | Fi.Ark.125b |
| 440 PLN | |
14763 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
14764 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
14765 |
1944 kartka z Krakowa 23.12.44. | Fi.Cp10 |
| 20 PLN SOLD | |
14766 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.25 euro). | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 50 PLN SOLD | |
14767 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
14768 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 250 PLN | |
14769 |
1944 widoki, niewprowadzona do obiegu seria tzw. "górali", czysta z lekkimi śladami podlepek. | Fi.I-III |
| 1 800 PLN | |
14770 |
| 8 500 PLN | |