14704 |
1942 Adolf Hitler, seria. | Fi.83-88 |
| 10 PLN | |
14705 |
1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe ostemplowanie - brak stempli odbiorczych. | Fi.83, 88 |
| 15 PLN | |
14706 |
1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe stemplowanie - brak stempli odbiorczych. | Fi.84, 87 |
| 20 PLN | |
14707 |
1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, | Fi.85, 86 |
| 20 PLN | |
14708 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, znaczek za 1,60 zł. z pięknym abklatschem. | Fi.88 |
| 100 PLN | |
14709 |
1942 53 urodziny A.Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.5100 euro). | Fi.89-91 nz Mi.89-91 U |
| 15 000 PLN | |
14710 |
1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem. | Fi.92-95 |
| 65 PLN SOLD | |
14711 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w Zakopanem, kasownikiem z okazji zawodów sportowych "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST". | Fi.92-95; 23 |
| 50 PLN | |
14712 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.96-100; 26 |
| 100 PLN | |
14713 |
1942 parka znaczków opłaty radiowej w pięknym stanie. | |
| 100 PLN | |
14714 |
1942 Kenkarta, wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
14715 |
1942 kartka z Częstochowy 24.9.42 do Niemiec z rzadkim wirnikiem propagandowym VIIc, doskonała odbitka wirnika i stan zachowania. | |
| 250 PLN SOLD | |
14716 |
1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza. | |
| 90 PLN | |
14717 |
1942 zestaw znaczków z kasownikami pośrednictw pocztowych. | |
| 40 PLN | |
14718 |
1942 nalepka datkowa NSDAP, złamania wzdłuż poziomych marginesów. | |
| 50 PLN | |
14719 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 12.VI.1943 ze Lwowa na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 60 PLN | |
14720 |
1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy. | Fi.Cp7 |
| 80 PLN | |
14721 |
| 20 PLN | |
14722 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 45 PLN SOLD | |
14723 |
1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie. | Fi.U6 |
| 15 PLN | |
14724 |
| 40 PLN | |
14725 |
1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.45; 28 |
| 80 PLN | |
14726 |
| 50 PLN | |
14727 |
1943 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; czworoblok znaczków na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.74; 36 |
| 30 PLN SOLD | |
14728 |
1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
14729 |
1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75; 35 |
| 40 PLN | |
14730 |
1943 list firmowy z Warszawy. | Fi.78 |
| 15 PLN | |
14731 |
1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.78, 79 |
| 20 PLN | |
14732 |
1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43. | Fi.78, 79 |
| 100 PLN | |
14733 |
1943 urodziny Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem. | Fi.101-3 |
| 50 PLN SOLD | |
14734 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN SOLD | |
14735 |
| 120 PLN | |
14736 |
1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria w czworoblokach. | Fi.105-9 |
| 20 PLN SOLD | |
14737 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 80 PLN | |
14738 |
1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 35 PLN | |
14739 |
1943 seria w ciętych czworoblokach z "gapami" na marginesie. | Fi.110-12nz |
| 150 PLN SOLD | |
14740 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.113nz |
| 25 PLN | |
14741 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.114nz |
| 25 PLN | |
14742 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.115nz |
| 25 PLN | |
14743 |
1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście. | Fi.120-24 |
| 30 PLN | |