14664 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
14665 |
1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 20 PLN | |
14666 |
| 40 PLN | |
14667 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 1.V z Gorlic do Sosnowca, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4I |
| 72 PLN SOLD | |
14668 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
14669 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 40 PLN | |
14670 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 55 PLN SOLD | |
14671 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze IX.40, dofrankowana i wysłana jako ekspresowa 29.I.1941 z Warszawy do Puław. | Fi.Cp7I, 50 Mi.P8, 50 |
| 50 PLN SOLD | |
14672 |
1940 służbowa karta pocztowa, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm, gwarancja Schmutz. | Fi.CpU2II |
| 1 350 PLN | |
14673 |
1940 cyfry w ornamencie, znaczek doręczeniowy GG na listowniku, wysłanym 31.III.1941 z oflagu IIC do miejscowości Węgrzce, w której nie było placówki pocztowej; poczta była doręczna tylko do miejscowości Prądnik Czerwony, skąd przesyłki adresowane do okolicznych miejscowości dostarczały władze gminne; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 fen, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Pośrednictwo Pocztowe/ Węgrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 1.III.1942, spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 800 PLN | |
14674 |
1940 seria znaczków dopłatnych w czworoblokach. | Fi.D1-4 |
| 10 PLN SOLD | |
14675 |
1940 cyfry w ornamencie, marginesowa seria znaczków doręczeniowych z kasownikiem, nie jak zazwyczaj pośrednictwa, ale urzędu pocztowego w Koszycach pod Krakowem. | Fi.D1-4 |
| 35 PLN SOLD | |
14676 |
1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku. | Fi.U1-15 |
| 70 PLN | |
14677 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN | |
14678 |
| 700 PLN | |
14679 |
1941 II wydanie przedrukowe, znaczek 2/5 gr z błędem "uszkodzona litera l w General", na karcie, ostemplowany 6.IX w Zakopanem, kasownikiem okolicznościowym z okazji zawodów sportowych. | Fi.13 |
| 100 PLN | |
14680 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu okolicznościowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14 |
| 80 PLN SOLD | |
14681 |
1941 kartka z Radomska 21.10.41. | Fi.43 |
| 20 PLN | |
14682 |
1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.44; 11 |
| 50 PLN | |
14683 |
1941 niebieski znaczek za 2 zł z krakowskim Barbakanem z "gapą" na karcie, ostemplowany 1.VIII we Lwowie kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji. | Fi.63; 10 |
| 40 PLN | |
14684 |
1941 widoki zabytkowych budowli, seria. | Fi.63-65 |
| 10 PLN | |
14685 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.65s; 9a |
| 100 PLN | |
14686 |
1941 widoki zabytkowych budowli, seria. | Fi.66-70 |
| 10 PLN | |
14687 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartowy, wysłany 27.V.1942 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.67 |
| 60 PLN | |
14688 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG. | Fi.67 |
| 80 PLN | |
14689 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 60 PLN | |
14690 |
1941 Adolf Hitler, cięte czworobloki, seria bez znaczka za 16 gr i 48 gr. | Fi.71-5, 77-81 nz |
| 500 PLN | |
14691 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.71, 74; 19 |
| 55 PLN SOLD | |
14692 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na kartach, ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie. | Fi.71-82; 14 |
| 30 PLN | |
14693 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu. | Fi.75 |
| 20 PLN | |
14694 |
1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego. | |
| 120 PLN | |
14695 |
| 120 PLN | |
14696 |
1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi. | Fi.Cp7 |
| 80 PLN | |
14697 |
1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.43 |
| 30 PLN | |
14698 |
1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.45 |
| 30 PLN | |
14699 |
1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka. | Fi.67 |
| 80 PLN | |
14700 |
1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.71, 74; 21 |
| 50 PLN | |
14701 |
1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.72 |
| 15 PLN | |
14702 |
| 150 PLN | |
14703 |
1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.78 |
| 30 PLN | |