Auction 32. General Government

1739

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia,

Fi.85, 86
20 PLN
1740

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego.

Fi.86
Mi.86A
120 PLN
1741

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł - frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 23.XII.1943 z Warszawy do Łańcuta (Landshut).

Fi.86, 110
Mi.86A
25 PLN
1742

1942-4 Artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek, w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100, 104, 120-
Mi.96-100, 104, 120-
250 PLN
1743

1942 komplet dwóch prób znaczka opłaty radiowej.

700 PLN
1744

1942 parka prób znaczka opłaty radiowej.

300 PLN
1745

1942 parka prób znaczków opłaty radiowej.

300 PLN
1746

1942 zestaw znaczków z kasownikami pośrednictw pocztowych.

40 PLN
1747

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.

90 PLN
1748

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01
15 PLN
1749

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
10 PLN
1750

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty fioletowe o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
60 PLN
1751

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
1752

1942 kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
1753

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.96-100
150 PLN
1754

1943 "Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna ilustrowana karta propagandowa, ofrankowana znaczkiem z suchym tłoczeniem, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106
30 PLN
1755

1943 widoki zabytkowych budowli, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie

Fi.113-16
60 PLN
1756

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.113nz
25 PLN
1757

Fi.114nz
25 PLN
1758

Fi.115nz
25 PLN
1759

Fi.116
30 PLN
1760

Fi.120-24
30 PLN
1761

1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
1762

90 PLN
1763

60 PLN
1764

1943 kartka z Garwolina 14.8.43.

Fi.Cp7II
25 PLN
1765

1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.CpU2I
950 PLN
1766

1943 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

Fi.CpU3
60 PLN
1767

Fi.CpU4
350 PLN
1768

Fi.CpU4
350 PLN
1769

Fi.CpU4
360 PLN
1770

Fi.CpU4
350 PLN
1771

Fi.CpU4
350 PLN
1772

1943 Godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie.

Fi.U1-15
150 PLN
1773

Fi.U26, U29
70 PLN
1774

Fi.U36, U17
80 PLN
1775

1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy, adresowany do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B
200 PLN
1776

Fi.105-09
20 PLN
1777

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria z marginesem, na kopercie, ostemplowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
20 PLN
1778

Fi.117-119
250 PLN