Auction 32. General Government

1659

1940 seria ostemplowana grzecznościowo kasownikiem "Radom - Radomer Herbstmesse / 17.10.40", gwarancja Schmutz.

Fi.40-51
300 PLN
1660

1940 kartka z Krakowa 3.11.40 do Piotrkowa.

Fi.43
50 PLN
1661

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr. - frankatura wielokrotna, list II klasy, wysłany 27.VIII.1941 z Warszawy do Lublina.

Fi.45
20 PLN
1662

1940 Widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr frankatura pojedyncza, karta wysłana 9.IX.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy.

Fi.46
180 PLN
1663

1940 Widoki zabytkowych budowli (I), frankatura trójkolorowa, adres pomocniczy wysłany 28.VII.1941 z Warszawy do Kielc, wysoka frankatura.

Fi.46, 47, 50
60 PLN
1664

1940 Widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.XII.1942 z Warszawy do Kielc.

Fi.48
150 PLN
1665

1940 Widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 20.VIII.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
20 PLN
1666

1940 widoki zabytkowych budowli, makulatura znaczka za 24 gr z częściowym nadrukiem znaczka za 80 gr, lekkie zmarszczenia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.50/45
1 500 PLN
1667

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo 17.VII na karcie w Warszawie w pierwszym dniu obiegu znaczków.

Fi.52-55
60 PLN
1668

Fi.56-58
40 PLN
1669

1940 Widoki zabytkowych budowli (III), 48 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 5.V.1942 z Łukowa do Adamowa.

Fi.69, 67, 82
50 PLN
1670

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej.

200 PLN
1671

1940 polska koperta z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia.

Fi.Ck1
35 PLN
1672

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, lekko załamana.

Fi.Ck1
30 PLN
1673

1940 koperta z nadrukiem.

Fi.Ck1
36 PLN
1674

1940 polska karta pocztowa o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, karta bardzo rzadko spotykana, szczególnie z obiegu; dlatego też nawet drobne niedoskonałości stanu zachowania nie obniżają jej wartości; wysoka wycena katalogowa (Mi.450 euro, Fi.1200.-); gwarancja.

Fi.Cp3I
900 PLN
1675

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie.

Fi.Cp3II
40 PLN
1676

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc.

Fi.Cp3II
50 PLN
1677

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
60 PLN
1678

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 17.X z agencji pocztowej Ożarów k.Opatowa do PCK w Krakowie, praktycznie niewidoczne ślady po zszywce.

Fi.Cp3II
60 PLN
1679

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE !", wysłana z Sanoka do Krakowa.

Fi.Cp3II
40 PLN
1680

1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
40 PLN
1681

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
40 PLN
1682

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe H.

Fi.Cp3II
35 PLN
1683

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
40 PLN
1684

1940 karta pocztowa, dofrankowana, wysłana 2.VIII z Tarnowa do Rumunii, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; znaczek doklejono z poważnymi uszkodzeniami, nie został on zakwestionowany przez pocztę; nadruk na karcie przesunięty w prawo.

Fi.Cp3II, 5
100 PLN
1685

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa.

Fi.Cp4I
80 PLN
1686

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana z Sokołowa Podlaskiego.

Fi.Cp4I
Mi.P4
80 PLN
1687

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, odmiana o napisie POSTKARTE długości 40 mm!!! hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.XII z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5II
Mi.P6I
400 PLN
1688

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część z opłaconą odpowiedzią, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
1689

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem!

Fi.Cp6B
Mi.P7A
120 PLN
1690

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe O.

Fi.Cp6B
180 PLN
1691

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
1692

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41 (Fi. 100,-), wysłana 21.XI.1944 ze Skierniewic do miejscowości Wessenberg w Niemczech.

Fi.Cp8II
Mi.P11
54 PLN
1693

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11
80 PLN
1694

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU1A
300 PLN
1695

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
1696

Fi.CpU2I
1 000 PLN
1697

1940 trzy służbowe karty pocztowe z przesuniętymi nadrukami - w bok w górę i w dół.

Fi.CpU2I
475 PLN
1698

Fi.CpU3
120 PLN