Auction 29. Postal stationery

10516

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I, ślady po podlepkach na odwrocie, gwarancja Schmutz.

120 PLN
10517

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; belka dzielona w układzie 6 + 18 mm; pęknięta poziomo lewa jedynka nominału.

Fi.Cp1I
140 PLN
10518

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" (prawie 6 liter !!!) na dodatkowym znaczku, belka dzielona w układzie 18 + 6 mm.

Fi.Cp1I
180 PLN
10519

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach; belka dzielona w układzie 18 + 6 mm; rzadko spotykana kombinacja; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
300 PLN
10520

1918 wydanie warszawskie, częściowy brak nadruku - wyrazu Poczta i części kresek zasłaniających napis GG Warschau; odmiana powstała w wyniku dostania się obcego materiału pomiędzy formę przedrukową, a kartę; nieznaczne pionowe zgięcie; z wielkim prawdopodobieństwem egzemplarz unikalny!!! gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
800 PLN
10521

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ II.

Fi.Cp1II
30 PLN
10522

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; belka dzielona w układzie 6 + 18 mm; bardzo późny nakład, mocno rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; mocno uszkodzone P w wyrazie Poczta, zalane litery; karta wysłana 3.VIII.1919 z Aleksandrowa Kujawskiego do Warszawy.

Fi.Cp1II
200 PLN
10523

Fi.Cp1II
30 PLN
10524

Fi.Cp1II
30 PLN
10525

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 6 + 18 mm, idealny stan zachowania.

Fi.Cp2I
100 PLN
10526

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 18 + 6 mm, karta wysłana 30.XII z Warszawy do Zawiercia.

Fi.Cp2II
50 PLN
10527

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 18 + 6 mm; późny nakład, rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta.

Fi.Cp2II
120 PLN
10528

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 6 + 18 mm.

Fi.Cp2II
100 PLN
10529

Fi.Cp4
220 PLN
10530

Fi.Cp4
150 PLN
10531

Fi.Cp5x, y
400 PLN
10532

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie zółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, na odwrocie ślady po podlepkach.

Fi.Cp5y
150 PLN
10533

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35 (skrzywione P w POCZTA) wysłana 18.VI z Mszany Dolnej do Wiednia, otwory po zszywaczu.

Fi.16IIx
100 PLN
10534

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy paczki z Ameryki do Rzeszowa, stempel urzędu celnego w Gdańsku, nadruk typ 11, gwarancja Schmutz.

Fi.Ca2
650 PLN
10535

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z Mościska 31.V.20 do Końska, nadruk typ 26 - pionowy romb, bardzo słaby stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.Ca3
70 PLN
10536

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy ze Lwowa 11.XI.19 do Szydłowca, nadruk typ 20, gwarancja Schmutz.

Fi.Ca3
150 PLN
10537

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z Nowego Sącza 6.XI.19 do Szydłowca, nadruk typ 14, gwarancja Schmutz.

Fi.Ca3
150 PLN
10538

Fi.Cp12I
150 PLN
10539

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 4, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp13I
360 PLN
10540

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 43, jedna podlepka na odwrocie.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
10541

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
10542

Fi.Cp14IIx
60 PLN
10543

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym, z nadrukiem typu 44.

Fi.Cp14IIy
200 PLN
10544

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120 - brak rombu, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10545

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10546

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10547

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10548

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10549

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
10550

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80 wysłana z Zakopanego do Lwowa z słabo odbitym stemplem cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp14IIy
80 PLN
10551

Fi.Cp14Ix
350 PLN
10552

1919 wydanie krakowskie, całostka nadana z Zakopanego z nadrukiem typ 16, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14Ix
60 PLN
10553

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 130, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp15II
360 PLN
10554

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 110, minimalnie słabszy stan.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
10555

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki.

Fi.Cp16IIx
100 PLN