10387 |
1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego , z miejscowości Pszczółki (Hohenstein)na obszarze Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, wysłany 3.VI - krótko po kapitulacji Gdańska i triumfalnym wjeździe Napoleona (1.VI), adresowany do miejscowości Zara (obecnie Zadar w Chorwacji) czysto odbity kasownik nadawczy - No 16 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska. | |
| 2 500 PLN | |
10388 |
1874 list urzędowy z miejscowości Reda (Rheda) wysłany 14.X do Wejherowa (Neustadt), wewnątrz pieczęć urzędu pocztowego (z koroną i trąbką pocztową). | |
| 80 PLN | |
10389 |
1915 list wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej gdańskiej jednostki - 36 Dywizji Piechoty; adresowany do Dyrektora Poczty Gdańskiej Schilda. | |
| 150 PLN | |
10390 |
1920 I wydanie przedrukowe, 40 Pf frankatura pojedyncza, list wysłany 6.XII z urzędu Gdańsk 5, adresowany do Wielbarka (Willenberg); sucho tłoczona zalepka listowa; gwarancja Infla Berlin. | Fi.6 |
| 50 PLN | |
10391 |
1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 2,50 Mk. w kolorze czerwonolila, prawdziwie kasowany (Mi.700 euro), gwarancja Krawczyk | Fi.12c |
| 1 200 PLN | |
10392 |
1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 5 Mk. z numerem wydania przedrukowego H 3376.20 na marginesie, dotąd nienotowany jako kasowany (nawet grzecznościowo) - tu z kasownikiem z PIERWSZEGO DNIA OBIEGU, gwarancja Krawczyk. | Fi.15B Mi.15 HAN A |
| 2 000 PLN | |
10393 |
1920 wydanie prowizoryczne, arkusz znaczka za 5/30 fen. z różnymi błędami na poz.2 i pomiędzy 21 a 22 "kropka - tzw.gwóźdź" i szeregiem usterek nadruku, bez prawego i dolnego marginesu; ostemplowany Danzig 2a 27.XI.1920. | Fi.16 |
| 100 PLN SOLD | |
10394 |
1920 II wydanie przedrukowe, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 22.I.1921 z urzędu Gdańsk 1, adresowana do Regensburga. | Fi.16, 18 |
| 40 PLN | |
10395 |
1920 II wydanie przedrukowe, 10/20 Pf frankatura pojedyncza, znaczek z błędem "główka gwoździa na lewym marginesie"; list (druki)wysłany 30.IX. z urzędu Gdańsk 1, adresowany do Niemiec. | Fi.17 |
| 100 PLN | |
10396 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/30 Pf. z podwójnym nadrukiem, mocniejszym i słabszym, w pięknym stanie, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.19 Np Mi.19 DDII |
| 300 PLN | |
10397 |
1920 wydanie prowizoryczne, arkusz znaczka za 5 fen. przedrukowany IV płytą; różne błędy: na poz.10 "belka złamana i krótsza z prawej strony", na poz.88 "Denzig" i szereg usterek nadruku; bez prawego, dolnego i połowy lewego marginesu; ostemplowany Danzig 1z 15.III.1920. | Fi.21a |
| 150 PLN SOLD | |
10398 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 1.25 Mk./3 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany stemplem korkowym (Mi.120 euro), gwarancja Krawczyk | Fi.27II |
| 240 PLN | |
10399 |
1920 wydanie prowizoryczne, sześcioblok znaczków za 3 Mk./7.5 Pf., środkowy dolny z poz.97, z błędem "ścięte D w Danzig" (Mi.-.-)(Fi. niekatalogowany), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29III Mi.44I PFVI |
| 1 800 PLN | |
10400 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 Mk./2 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany na wycinku (Mi.170 euro), gwarancja Faludi, Schuler. | Fi.30II |
| 380 PLN | |
10401 |
1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk, Schmutz. | Fi.30IIIs Mi.45I PFV |
| 80 PLN | |
10402 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 60/40 Pf., lewy górny z poz.83 z błędem "uszkodzone prawe skrzydło", gwarancja i opis Schmutz; na prawym górnym też błędy: "lekkie uszkodzenie połączenia płatów prawego skrzydła" i katalogowany "spłaszczone prawe 60". | Fi.45s+45t Mi.51I+51III |
| 600 PLN | |
10403 |
1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | Fi.Cp2 Mi.P3 |
| 72 PLN SOLD | |
10404 |
1920 całostka z linią 68,5 mm pod t, usterki "uszkodzone P" i "przerwana kropkowana linia". | Fi.Cp21 |
| 50 PLN | |
10405 |
1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta. | Fi.Cp5 |
| 30 PLN | |
10406 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 Pf karta, czysta. | Fi.Cp6 |
| 40 PLN | |
10407 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 + 30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | Fi.Cp7 Mi.P8 |
| 100 PLN | |
10408 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 10 Pf karta wysłana z urzędu Gdańsk 5, adresowana do Brzegu (Brieg). | Fi.Cp8 Mi.P7 |
| 60 PLN | |
10409 |
1920 kartka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp9 |
| 120 PLN | |
10410 |
1920 wydanie przedrukowe, sekretnik, karton lekko wyblakły | Fi.Cs1 Mi.K1 |
| 31 PLN SOLD | |
10411 |
1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta (w miejscu oddzielania). | Fi.Pp1 Mi.A1 |
| 100 PLN | |
10412 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana. | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 240 PLN | |
10413 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, frankatura trójkolorowa, polecony list lotniczy wysłany 25.VII.1922 z urzędu Gdańsk 1 do Frankfurtu; kasowniki odbiorcze; cenzura; znaczek za 40 Pf uszkodzony; gwarancja Schuler BPF. | Fi.60, 61, 65 Mi.66, 67, 71 |
| 250 PLN | |
10414 |
1921-22 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta. | Fi.60-65S Mi.66-71X |
| 50 PLN | |
10415 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach. | Fi.60-65S Mi.66-71X |
| 200 PLN | |
10416 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, 1 mk - frankatura mieszana, kompletna opaska gazetowa wysłana 7.IX.1922 pocztą lotniczą z urzędu Gdańsk 5 do Hamburga, dodatkowy stempelek Flugpost i odbiorczy stempel lotniczy Hamburga; wykorzystane pocztowo opaski gazetowe, ze względu na ich nietrwałość i sposób otwierania należą do bardzo rzadko spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.62, 74 Mi.68, 80 |
| 250 PLN | |
10417 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. z nominałem na środku znaczka, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.66s Mi.72I |
| 200 PLN | |
10418 |
1921-22 komplet wydań - herb Gdańska w dużym formacie, oba położenia znaków wodnych, najważniejszy znaczek (Mi.70 euro) z marginesem i świetnie widocznym znakiem wodnym, serie czyste z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie. | Fi.81-3, 87, 94ab-95 Mi.87-9, 99, 100-01 |
| 300 PLN | |
10419 |
1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 20 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 100,oo. | Fi.83S Mi.89X |
| 300 PLN | |
10420 |
1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 100 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 2500,oo, a na dolnym prawym znaczku fragment poddruku w kolorze złotym. | Fi.95L Mi.101Y |
| 400 PLN | |
10421 |
1921 całostka z linią 68,5 mm pod k, usterki "zalane litery w Postkarte". | Fi.Cp11 |
| 45 PLN | |
10422 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 30 Pf, niekatalogowana odmiana - znak opłaty w kolorze niebieskim zamiast jasnoniebieski, karton biały, kreska rozdzielająca stronę adresową umieszczona jest pod ka w napisie Postkarte; karta wysłana 11.XII z urzędu Gdańsk 5, adresowana do Charlottenburga. | Fi.Cp11ay Mi.P11 |
| 300 PLN | |
10423 |
1921 całostka dofrankowana znaczkami z serii Koga (opłata niezgodna z taryfą), wysłana 26.III z urzędu Danzig-Brosen (Brzeźno), adresowana do Wiednia, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp11by, 47, 47 Mi.P11a, 53, 55  |
| 50 PLN | |
10424 |
1921 całostka dofrankowana w związku z podniesieniem taryfy, znaczkiem z serii Koga, wysłana 17.VI z Praust (Pruszcz), adresowana do Czarnkowa; gwarancje: Infla Berlin, Schuler BPP. | Fi.Cp11by, 48 Mi.P11a, 54 |
| 120 PLN | |
10425 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 30+30 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, karton piaskowy. | Fi.Cp12bx Mi.P13 |
| 60 PLN | |
10426 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20+20 Pf karta podwójna, w części z opłaconą odpowiedzią przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp15 Mi.P17 |
| 150 PLN | |