Auction 29. Danzig

10387

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego , z miejscowości Pszczółki (Hohenstein)na obszarze Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, wysłany 3.VI - krótko po kapitulacji Gdańska i triumfalnym wjeździe Napoleona (1.VI), adresowany do miejscowości Zara (obecnie Zadar w Chorwacji) czysto odbity kasownik nadawczy - No 16 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.

2 500 PLN
10388

1874 list urzędowy z miejscowości Reda (Rheda) wysłany 14.X do Wejherowa (Neustadt), wewnątrz pieczęć urzędu pocztowego (z koroną i trąbką pocztową).

80 PLN
10389

1915 list wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej gdańskiej jednostki - 36 Dywizji Piechoty; adresowany do Dyrektora Poczty Gdańskiej Schilda.

150 PLN
10390

1920 I wydanie przedrukowe, 40 Pf frankatura pojedyncza, list wysłany 6.XII z urzędu Gdańsk 5, adresowany do Wielbarka (Willenberg); sucho tłoczona zalepka listowa; gwarancja Infla Berlin.

50 PLN
10391

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 2,50 Mk. w kolorze czerwonolila, prawdziwie kasowany (Mi.700 euro), gwarancja Krawczyk

Fi.12c
1 200 PLN
10392

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 5 Mk. z numerem wydania przedrukowego H 3376.20 na marginesie, dotąd nienotowany jako kasowany (nawet grzecznościowo) - tu z kasownikiem z PIERWSZEGO DNIA OBIEGU, gwarancja Krawczyk.

Fi.15B
Mi.15 HAN A
2 000 PLN
10393

1920 wydanie prowizoryczne, arkusz znaczka za 5/30 fen. z różnymi błędami na poz.2 i pomiędzy 21 a 22 "kropka - tzw.gwóźdź" i szeregiem usterek nadruku, bez prawego i dolnego marginesu; ostemplowany Danzig 2a 27.XI.1920.

Fi.16
100 PLN
10394

1920 II wydanie przedrukowe, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 22.I.1921 z urzędu Gdańsk 1, adresowana do Regensburga.

Fi.16, 18
40 PLN
10395

1920 II wydanie przedrukowe, 10/20 Pf frankatura pojedyncza, znaczek z błędem "główka gwoździa na lewym marginesie"; list (druki)wysłany 30.IX. z urzędu Gdańsk 1, adresowany do Niemiec.

Fi.17
100 PLN
10396

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/30 Pf. z podwójnym nadrukiem, mocniejszym i słabszym, w pięknym stanie, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.19 Np
Mi.19 DDII
300 PLN
10397

1920 wydanie prowizoryczne, arkusz znaczka za 5 fen. przedrukowany IV płytą; różne błędy: na poz.10 "belka złamana i krótsza z prawej strony", na poz.88 "Denzig" i szereg usterek nadruku; bez prawego, dolnego i połowy lewego marginesu; ostemplowany Danzig 1z 15.III.1920.

Fi.21a
150 PLN
10398

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 1.25 Mk./3 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany stemplem korkowym (Mi.120 euro), gwarancja Krawczyk

Fi.27II
240 PLN
10399

1920 wydanie prowizoryczne, sześcioblok znaczków za 3 Mk./7.5 Pf., środkowy dolny z poz.97, z błędem "ścięte D w Danzig" (Mi.-.-)(Fi. niekatalogowany), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29III
Mi.44I PFVI
1 800 PLN
10400

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 Mk./2 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany na wycinku (Mi.170 euro), gwarancja Faludi, Schuler.

Fi.30II
380 PLN
10401

1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk, Schmutz.

Fi.30IIIs
Mi.45I PFV
80 PLN
10402

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 60/40 Pf., lewy górny z poz.83 z błędem "uszkodzone prawe skrzydło", gwarancja i opis Schmutz; na prawym górnym też błędy: "lekkie uszkodzenie połączenia płatów prawego skrzydła" i katalogowany "spłaszczone prawe 60".

Fi.45s+45t
Mi.51I+51III
600 PLN
10403

Fi.Cp2
Mi.P3
72 PLN
10404

1920 całostka z linią 68,5 mm pod t, usterki "uszkodzone P" i "przerwana kropkowana linia".

Fi.Cp21
50 PLN
10405

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta.

Fi.Cp5
30 PLN
10406

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 Pf karta, czysta.

Fi.Cp6
40 PLN
10407

Fi.Cp7
Mi.P8
100 PLN
10408

1920 XI wydanie przedrukowe, 10 Pf karta wysłana z urzędu Gdańsk 5, adresowana do Brzegu (Brieg).

Fi.Cp8
Mi.P7
60 PLN
10409

1920 kartka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp9
120 PLN
10410

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik, karton lekko wyblakły

Fi.Cs1
Mi.K1
31 PLN
10411

1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta (w miejscu oddzielania).

Fi.Pp1
Mi.A1
100 PLN
10412

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana.

Fi.47-56
Mi.53-62
240 PLN
10413

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, frankatura trójkolorowa, polecony list lotniczy wysłany 25.VII.1922 z urzędu Gdańsk 1 do Frankfurtu; kasowniki odbiorcze; cenzura; znaczek za 40 Pf uszkodzony; gwarancja Schuler BPF.

Fi.60, 61, 65
Mi.66, 67, 71
250 PLN
10414

1921-22 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta.

Fi.60-65S
Mi.66-71X
50 PLN
10415

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach.

Fi.60-65S
Mi.66-71X
200 PLN
10416

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, 1 mk - frankatura mieszana, kompletna opaska gazetowa wysłana 7.IX.1922 pocztą lotniczą z urzędu Gdańsk 5 do Hamburga, dodatkowy stempelek Flugpost i odbiorczy stempel lotniczy Hamburga; wykorzystane pocztowo opaski gazetowe, ze względu na ich nietrwałość i sposób otwierania należą do bardzo rzadko spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.62, 74
Mi.68, 80
250 PLN
10417

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. z nominałem na środku znaczka, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.66s
Mi.72I
200 PLN
10418

1921-22 komplet wydań - herb Gdańska w dużym formacie, oba położenia znaków wodnych, najważniejszy znaczek (Mi.70 euro) z marginesem i świetnie widocznym znakiem wodnym, serie czyste z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie.

Fi.81-3, 87, 94ab-95
Mi.87-9, 99, 100-01
300 PLN
10419

1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 20 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 100,oo.

Fi.83S
Mi.89X
300 PLN
10420

1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 100 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 2500,oo, a na dolnym prawym znaczku fragment poddruku w kolorze złotym.

Fi.95L
Mi.101Y
400 PLN
10421

1921 całostka z linią 68,5 mm pod k, usterki "zalane litery w Postkarte".

Fi.Cp11
45 PLN
10422

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 30 Pf, niekatalogowana odmiana - znak opłaty w kolorze niebieskim zamiast jasnoniebieski, karton biały, kreska rozdzielająca stronę adresową umieszczona jest pod ka w napisie Postkarte; karta wysłana 11.XII z urzędu Gdańsk 5, adresowana do Charlottenburga.

Fi.Cp11ay
Mi.P11
300 PLN
10423

1921 całostka dofrankowana znaczkami z serii Koga (opłata niezgodna z taryfą), wysłana 26.III z urzędu Danzig-Brosen (Brzeźno), adresowana do Wiednia, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp11by, 47, 47
Mi.P11a, 53, 55
50 PLN
10424

1921 całostka dofrankowana w związku z podniesieniem taryfy, znaczkiem z serii Koga, wysłana 17.VI z Praust (Pruszcz), adresowana do Czarnkowa; gwarancje: Infla Berlin, Schuler BPP.

Fi.Cp11by, 48
Mi.P11a, 54
120 PLN
10425

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 30+30 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, karton piaskowy.

Fi.Cp12bx
Mi.P13
60 PLN
10426

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20+20 Pf karta podwójna, w części z opłaconą odpowiedzią przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta.

Fi.Cp15
Mi.P17
150 PLN