Auction 26. Postal stationery

19452

1947 całostka z napisem okolicznościowym.

Fi.Cp 102II
60 PLN
19453

1947 całostka ilustrowana.

Fi.Cp101
30 PLN
19454

1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowane okolicznościowo 14.VI w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Cp97-98
50 PLN
19455

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
30 PLN
19456

1947 kościół w Pniowie, sygnatura VIII.47, ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp103
10 PLN
19457

1947 Belweder, niewielkie ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp96Ia
10 PLN
19458

Fi.Cp96Ib
9 PLN
19459

1947 Oświęcim, niewielkie ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp97
10 PLN
19460

Fi.Cp98
10 PLN
19461

1947 całstka z ilustracją, niewielkie ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp100
10 PLN
19462

1947 całostka bez napisu z okazji kongresu, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp102I
10 PLN
19463

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp102I
10 PLN
19464

1948 całostka z sygnaturą VIII.47 na papierze x nieprawidłowo cięta - duży margines u góry.

Fi.Cp 103
60 PLN
19465

1948 całostka z sygnaturą VIII.47 na papierze y z usterką - uszkodzona ramka znaku opłaty, gwarancja.

Fi.Cp 103
60 PLN
19466

1948 całostka ilustrowana, na odwrocie pozostałości po dwóch podlepkach.

Fi.Cp 105
100 PLN
19467

1948 całostka z obiegu, gwarancja.

Fi.Cp 105
250 PLN
19468

1948 całostka z ilustracją 17, ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp106
10 PLN
19469

1948 minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp108
10 PLN
19470

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b.

Fi.Cp110IIb
100 PLN
19471

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze niebieskim i usterką - pionowa linią biegnącą przez rysunek.

Fi.Cp 117a
50 PLN
19472

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze zielonym.

Fi.Cp 117b
25 PLN
19473

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp 117c
25 PLN
19474

Fi.Cp109II
10 PLN
19475

1949 Bolesław Bierut, bez napisu propagandowego, sygnatura II.50.

Fi.Cp109I
10 PLN
19476

1949 całostka z sygnaturą II.50, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp109I
10 PLN
19477

1949 całostka z sygnaturą VI.49 i hasłem propagandowym 15, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp109II
10 PLN
19478

1949 wydanie prowizoryczne, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp111
25 PLN
19479

Fi.Cp111
25 PLN
19480

Fi.Cp111
25 PLN
19481

Fi.Cp111
25 PLN
19482

1949 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 5, uszkodzone A w NADAWCA i brak ":" po NADAWCA, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp112III
25 PLN
19483

Fi.Cp113
25 PLN
19484

1949 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 4, ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp112III
15 PLN
19485

Fi.Cp115
25 PLN
19486

1949 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 7, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp119I
15 PLN
19487

1949 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 15, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie.

Fi.Cp121I
40 PLN
19488

1949 wydanie prowizoryczne, minimalne ślady po podlepkach na odwrocie i lekko zaplamiony front klejem - jak na obrazku.

Fi.Cp122
10 PLN
19489

1949 wydanie prowizoryczne, komplet czterech całostek z widokami w różnych barwach.

Fi.Cp 117 a-d
70 PLN
19490

1949 Wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, hasło propagandowe 16b; sygnatura VIII.47.

Fi.Cp119II
500 PLN
19491

1950 "groszy" typ 8, mieszana frankatura, karta z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr. na odbudowę Warszawy), wysłana 26.I.52 z Krynicy.

Fi.Cp124
50 PLN