The auction will end on 02.12.2024

Current auction Danzig

79622

1924 wydanie w nowej walucie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp28
220 PLN
Bid
79623

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp34I
150 PLN
Bid
79624

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.460.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
660 PLN
Bid
79625

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym.

Fi.206a
80 PLN
Bid
79626

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner.

Fi.207
80 PLN
Bid
79627

1925 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany -4.12.31 z Sopotu do Gdańska, znaczek unieważniony datownikiem ZOPPOT (FREIE STADT DANZIG) z wyróżnikiem "e" nad mostkiem (Wolff Zo 24.0); dobry stan zachowania.

Fi.208w
Mi.214
50 PLN
Bid
79628

Fi.Cp25abx
150 PLN
Bid
79629

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp28
160 PLN
Bid
79630

1925 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp28
120 PLN
Bid
79631

1925 wydanie przedrukowe, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp29
240 PLN
Bid
79632

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu pod numerem Cp29.

Fi.Cp30
180 PLN
Bid
79633

Fi.Cp31I-32
3 500 PLN
Bid
79634

1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp31I 10 il.
1 400 PLN
Bid
79635

Fi.Cp32
160 PLN
Bid
79636

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 4.

Fi.Cp32
200 PLN
Bid
79637

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp32
200 PLN
Bid
79638

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 16, słabo widoczny ślad po zagięciu.

Fi.Cp32
150 PLN
Bid
79639

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp32
200 PLN
Bid
79640

Fi.Cp32 10 il.
1 900 PLN
Bid
79641

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu.

Fi.Cp34I
120 PLN
Bid
79642

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
500 PLN
Bid
79643

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp38I
150 PLN
Bid
79644

1926 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 19.11 z Manheim do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.391, 393
30 PLN
Bid
79645

Fi.196, 197
70 PLN
Bid
79646

1927 ekspresowy pobraniowy lotniczy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze, piękny obieg pocztowy z rzadką pojedynczą frankaturą znaczka za 2½ Guldenów.

Fi.200
500 PLN
Bid
79647

1927 wydanie obiegowe.

Fi.210
25 PLN
Bid
79648

1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, datownik okolicznościowy na karcie pocztowej odciśnięty 2.8; dobry stan zachowania (karta z prawej strony nieznacznie ściemniała).

Fi.Cp33I
150 PLN
Bid
79649

1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp39A 11 il.
4 500 PLN
Bid
79650

1927 XIX Światowy Kongres esperanto w Gdańsku, kartka z nie oddartymi marginesami.

Fi.Cp39B
2 800 PLN
Bid
79651

1927 całostka okolicznościowa z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto w Gdańsku, grzecznościowo stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu.

Fi.Cp40
200 PLN
Bid
79652

Fi.Cp40A 11 il.
5 000 PLN
Bid
79653

1927 telegram z Hamburga do Gdańska, druk telegramu z lipca 1926.

220 PLN
Bid
79654

1928 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Szwajcarii, stempel "Mit Flugpost befördert. / Zweigtflugtpostamt / Berlin Zentralflughafen.", na odwrocie stempel odbiorcze, przesyłka nie doręczona zwrócona do nadawcy.

Fi.196, 199
800 PLN
Bid
79655

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp41
40 PLN
Bid
79656

1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp42
60 PLN
Bid
79657

Fi.Cp42
60 PLN
Bid
79658

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp43
200 PLN
Bid
79659

Fi.Cp44
250 PLN
Bid
79660

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1.

Fi.Cp45
180 PLN
Bid
79661

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp45
180 PLN
Bid