The auction will end on 02.12.2024

Current auction Danzig

79462

1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii.

Fi.Cp6
75 PLN
Bid
79463

Fi.Cp7
100 PLN
Bid
79464

Fi.Cp9
60 PLN
Bid
79465

1920 herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, całostka.

Fi.Cp11
50 PLN
Bid
79466

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
40 PLN
Bid
79467

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
Bid
79468

800 PLN
Bid
79469

1921 lotniczy ekspresowy polecony list wartościowy z Wolnego Miasta Gdańska do Berlina nadany15.04.21 z ciekawą frankaturą, stempel tranzytowy "Berlin C2 Luftpost 17.IV.21" i odbiorczy z tego samego dnia, na rewersie stempel celny Berlin W.8.

Fi.10, 44, 45, 46, 50
290 PLN
Bid
79470

1921 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.20, 24, 67, 78
60 PLN
Bid
79471

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.20, 47
145 PLN
Bid
79472

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 5 Pf. w kolorach brązowym i karminowoczerwonym (Fi.750.-), poza lekkim śladem podlepki i minimalnie słabszym narożnikiem - dla znaczków nacinanych to i tak wyjątkowo ładna perforacja, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47 P1
Mi.53 P1
700 PLN
Bid
79473

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
350 PLN
Bid
79474

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
270 PLN
Bid
79475

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria znaczków ciętych, znaczek za 25 Pf. z podlepką na marginesie, znaczek za 80 Pf. zgięty, pozostałe z lekkimi podlepkami w bardzo ładnym stanie, (Fi.4150.-), wszystkie gwarancja.

Fi.47-56 nz
Mi.53-62 U
4 000 PLN
Bid
79476

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i brązowofioletowym (Fi.1400.-), co nietypowe pięknie nacinana i z pełną oryginalna gumą bez śladu podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.48 P1
Mi.54 P1
1 400 PLN
Bid
79477

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięta próba znaczka za 25 Pf. w kolorach zielonym i granatowoczarnym (Fi.750.-), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, sygnowana, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.49 P1
Mi.55 P1
800 PLN
Bid
79478

1921 list z Sopotu do Niemiec.

Fi.49, 55, 56
120 PLN
Bid
79479

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, druk fazowy - odbitka środka rysunku znaczka za 5 Mk, fotoatest Gruber.

Fi.49Df
Mi.55PH
1 000 PLN
Bid
79480

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.51, 77
200 PLN
Bid
79481

1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.120.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.52 B1/II
Mi.58 PFI
150 PLN
Bid
79482

1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.52 B1/II
Mi.58 PFI
400 PLN
Bid
79483

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler.

Fi.52-56So
Mi.58-62K
6 500 PLN
Bid
79484

1921 proklamacja Wolnego Miasta gdańska, seria.

Fi.57-9
240 PLN
Bid
79485

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
110 PLN
Bid
79486

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
Bid
79487

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowana seria czysta w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
Bid
79488

1921 list lotniczy z Gdańska do Berlina i dalej normalną drogą do Monachium, lotnicze znaczki Fi 60 i 61 skasowane datownikiem u.p. Danzig 5, na odwrocie stempel tranzytowy z Berlina.

Fi.60, 61
250 PLN
Bid
79489

1921 polecony wartościowy list lotniczy z Wolnego Miasta Gdańska do Niemiec ofrankowany znaczkami II serii lotniczej skasowanymi stemplem "DANZIG 5 LUFTPOST 30.X.21", na awersie naklejka celna Berlin W.8., na rewersie datownik odbiorczy.

Fi.60-4
130 PLN
Bid
79490

1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), lotniczy list polecony wysłany 6.10 z Gdańska do Paryża, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 5 LUFTPOST, dodatkowo odciśnięty datownik DANZIG z wyróżnikiem "*5f"; na odwrocie stempel przejściowy BERLIN C LUFTPOST z wyróżnikiem 2 nad mostkiem z 7.10; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.60-64S
Mi.66-70X
250 PLN
Bid
79491

1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.60-65
Mi.66-71
260 PLN
Bid
79492

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak.

Fi.65S
20 PLN
Bid
79493

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-).

Fi.66
Mi.72
70 PLN
Bid
79494

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf. z nadrukiem nowego nominału przesuniętym w lewo i obróconym (Fi.420.-), gwarancja.

Fi.66 MK
Mi.72
320 PLN
Bid
79495

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.67-80
Mi.73-86
250 PLN
Bid
79496

1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria.

Fi.67-80
240 PLN
Bid
79497

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 15 Pf z silnie przesuniętą perforacją poziomą i pionową.

Fi.69
50 PLN
Bid
79498

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 15 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.69 nz
Mi.75 U
200 PLN
Bid
79499

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 20 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.70 nz
Mi.76 U
200 PLN
Bid
79500

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, fragment arkusza znaczków za 40 Pf. z przesuniętym środkiem i HAN-em 1322 na lewym marginesie (Fi.1680.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.73 MK
Mi.79
1 000 PLN
Bid
79501

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 40 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.73 nz
Mi.79 U
200 PLN
Bid