79462 |
1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii. | Fi.Cp6 |
| 75 PLN Bid | |
79463 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½+30/7½ Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp7 |
| 100 PLN Bid | |
79464 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp9 |
| 60 PLN Bid | |
79465 |
1920 herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, całostka. | Fi.Cp11 |
| 50 PLN Bid | |
79466 |
1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-). | Fi.Cs1 |
| 40 PLN Bid | |
79467 |
1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia (Fi.60.-). | Fi.Pp1 Mi.A1 |
| 40 PLN Bid | |
79468 |
1920 niemiecki sekretnik użyty miejscowo w Gdańsku, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Gruber. | |
| 800 PLN Bid | |
79469 |
1921 lotniczy ekspresowy polecony list wartościowy z Wolnego Miasta Gdańska do Berlina nadany15.04.21 z ciekawą frankaturą, stempel tranzytowy "Berlin C2 Luftpost 17.IV.21" i odbiorczy z tego samego dnia, na rewersie stempel celny Berlin W.8. | Fi.10, 44, 45, 46, 50 |
| 290 PLN Bid | |
79470 |
1921 kartka z Gdańska do Niemiec. | Fi.20, 24, 67, 78 |
| 60 PLN Bid | |
79471 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.20, 47 |
| 145 PLN Bid | |
79472 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 5 Pf. w kolorach brązowym i karminowoczerwonym (Fi.750.-), poza lekkim śladem podlepki i minimalnie słabszym narożnikiem - dla znaczków nacinanych to i tak wyjątkowo ładna perforacja, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.47 P1 Mi.53 P1 |
| 700 PLN Bid | |
79473 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 350 PLN Bid | |
79474 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 270 PLN Bid | |
79475 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria znaczków ciętych, znaczek za 25 Pf. z podlepką na marginesie, znaczek za 80 Pf. zgięty, pozostałe z lekkimi podlepkami w bardzo ładnym stanie, (Fi.4150.-), wszystkie gwarancja. | Fi.47-56 nz Mi.53-62 U |
| 4 000 PLN Bid | |
79476 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i brązowofioletowym (Fi.1400.-), co nietypowe pięknie nacinana i z pełną oryginalna gumą bez śladu podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.48 P1 Mi.54 P1 |
| 1 400 PLN Bid | |
79477 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięta próba znaczka za 25 Pf. w kolorach zielonym i granatowoczarnym (Fi.750.-), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, sygnowana, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.49 P1 Mi.55 P1 |
| 800 PLN Bid | |
79478 |
1921 list z Sopotu do Niemiec. | Fi.49, 55, 56 |
| 120 PLN Bid | |
79479 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, druk fazowy - odbitka środka rysunku znaczka za 5 Mk, fotoatest Gruber. | Fi.49Df Mi.55PH |
| 1 000 PLN Bid | |
79480 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.51, 77 |
| 200 PLN Bid | |
79481 |
1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.120.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.52 B1/II Mi.58 PFI |
| 150 PLN Bid | |
79482 |
1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.52 B1/II Mi.58 PFI |
| 400 PLN Bid | |
79483 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler. | Fi.52-56So Mi.58-62K |
| 6 500 PLN Bid | |
79484 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta gdańska, seria. | Fi.57-9 |
| 240 PLN Bid | |
79485 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 110 PLN Bid | |
79486 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-). | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 800 PLN Bid | |
79487 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowana seria czysta w czworoblokach (Fi.960.-). | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 800 PLN Bid | |
79488 |
1921 list lotniczy z Gdańska do Berlina i dalej normalną drogą do Monachium, lotnicze znaczki Fi 60 i 61 skasowane datownikiem u.p. Danzig 5, na odwrocie stempel tranzytowy z Berlina. | Fi.60, 61 |
| 250 PLN Bid | |
79489 |
1921 polecony wartościowy list lotniczy z Wolnego Miasta Gdańska do Niemiec ofrankowany znaczkami II serii lotniczej skasowanymi stemplem "DANZIG 5 LUFTPOST 30.X.21", na awersie naklejka celna Berlin W.8., na rewersie datownik odbiorczy. | Fi.60-4 |
| 130 PLN Bid | |
79490 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), lotniczy list polecony wysłany 6.10 z Gdańska do Paryża, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 5 LUFTPOST, dodatkowo odciśnięty datownik DANZIG z wyróżnikiem "*5f"; na odwrocie stempel przejściowy BERLIN C LUFTPOST z wyróżnikiem 2 nad mostkiem z 7.10; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.60-64S Mi.66-70X |
| 250 PLN Bid | |
79491 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.60-65 Mi.66-71 |
| 260 PLN Bid | |
79492 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak. | Fi.65S |
| 20 PLN Bid | |
79493 |
1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-). | Fi.66 Mi.72 |
| 70 PLN Bid | |
79494 |
1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf. z nadrukiem nowego nominału przesuniętym w lewo i obróconym (Fi.420.-), gwarancja. | Fi.66 MK Mi.72 |
| 320 PLN Bid | |
79495 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.67-80 Mi.73-86 |
| 250 PLN Bid | |
79496 |
1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria. | Fi.67-80 |
| 240 PLN Bid | |
79497 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 15 Pf z silnie przesuniętą perforacją poziomą i pionową. | Fi.69 |
| 50 PLN Bid | |
79498 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 15 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.69 nz Mi.75 U |
| 200 PLN Bid | |
79499 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 20 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.70 nz Mi.76 U |
| 200 PLN Bid | |
79500 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, fragment arkusza znaczków za 40 Pf. z przesuniętym środkiem i HAN-em 1322 na lewym marginesie (Fi.1680.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.73 MK Mi.79 |
| 1 000 PLN Bid | |
79501 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 40 Pf., lekki ślad podlepki (Fi.220.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.73 nz Mi.79 U |
| 200 PLN Bid | |