The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Town postage 1914-1918

39388

1918 Przedbórz, znaczek V wydania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.16A
20 PLN
39389

1918 Przedbórz, czworoblok znaczków V wydania, gwarancja Perzyński.

Fi.17B
70 PLN
39390

Fi.18A
20 PLN
39391

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA, dwa lub trzy znaczki w każdym czworobloku bez podlepki (po 200.-), jeden lub dwa z lekkim śladem (po 100.-).

2 400 PLN
39392

1918 Sosnowiec, miejscowa karta przesłana 24.7, doręczona przez pocztę miejską tego samego dnia, czerwonolila datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z późną datą użycia 24.JUL.1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.4b
800 PLN
39393

1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem typu III, zestaw znaczków kasowanych na wycinkach, fotoatest Jendroszek.

800 PLN
39394

1918 Warszawa kartka z Będzina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
39395

1918 Warszawa kartka z Mielca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
39396

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.13a; 12b
650 PLN
39397

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelki informacyjne ze wskazówkami w przypadku niedoręczalności listu: "Falls der Adressat nicht aufzufinden ist, bitten wir um sofortige ... des Briefes" i "Schalter 14"; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b
250 PLN
39398

1918 Warszawa, powiadomienie poczty miejskiej w Warszawie o nadejściu przekazu pocztowego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.14b
200 PLN
39399

1918 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu przekazu pocztowego z 21.08.18 ze stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA 20 FENYGÓW”.

Fi.14b
1 200 PLN
39400

1918 Warszawa, odbitka rzadkiego na korespondencji stempla opłaty stemplowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.22b
150 PLN
39401

1918 Warszawa, miejscowy firmowy list z warszawy, stempel "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej , stempel pomocniczy "WRĘCZENIE OPŁACONE" poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.26IIa
150 PLN
39402

1918 Warszawa, kartka żywnościowa.

100 PLN
39403

100 PLN
39404

100 PLN
39405

100 PLN
39406

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.IIa
80 PLN
39407

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem II wydania, znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
60 PLN
39408

1918 Włocławek, seria znaczków III wydania stemplowana kasownikiem prowizorycznym Włocławka.

300 PLN
39409

1918 Włocławek, seria znaczków III wydania.

400 PLN
39410

1918 Zawiercie, stemplowana seria z nadrukami kontrolnymi, katalog Fischer 6.500,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.1Ia, 2Ia
4 000 PLN
39411

1918 Żarki, I wydanie, seria pięknie skasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Mikulski.

Fi.1-3
420 PLN
39412

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
500 PLN
39413

1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
550 PLN
39414

Fi.1-3
400 PLN
39415

1918 Żarki, seria pierwszego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
1 800 PLN
39416

1918 Żarki, I wydanie, czysto i czytelnie skasowana seria (Mi.300 euro), gwarancja.

Fi.1-3
360 PLN
39417

1918 Żarki, list polecony wysłany 14.10.18 z Dąbrowy do Żarek, znaczek doręczeniowym za 12 halerzy skasowanym okrągłym stemplem „ŻARKI – KRÓL. POLSKIE”.

3 300 PLN
39418

1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa w parkach z całym nadrukiem nowej wartości (Fi.jako podlepkowe 720.-), silnie parowana guma na całej powierzchni, w kilku miejscach przebarwiona, stare sygnatury i gwarancja prof.Miksteina MKSTN rozmyte i słabo czytelne, od frontu ładne, nowa gwarancja i oznaczenie (G) Walocha.

Fi.4-6
Mi.4-6
450 PLN
39419

Fi.4-6
500 PLN
39420

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein.

Fi.4-6
480 PLN
39421

Fi.4-6
500 PLN
39422

1918 Żarki, opaska gazetowa adresowana do Żarek z terenu okupacji austro - węgierskiej ofrankowana austriackim znaczkiem gazetowym, w Żarkach pobrano opłatę doręczeniową znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem nowej wartości 6 halerzy skasowanym stemplem „ŻARKI – KRÓL. POLSKIE”.

Fi.4a
7 500 PLN
39423

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Fi.240.-) z pełną oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
200 PLN
39424

1918 Żarki, seria II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.7-9
350 PLN
39425

1918 Żarki, seria drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
250 PLN
39426

1918 Żarki, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.7-9
1 200 PLN
39427

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta (Fi.300.-), piękny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja.

Fi.7-9
300 PLN