The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. WW1 military postage

38817

1 600 PLN
38818

Fi.1+2 nz
1 200 PLN
38819

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na oddzielnych wycinkach (Fi.900.-), unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", przedwojenne sygnatury.

Fi.1-2
750 PLN
38820

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta, pełna oryginalna guma ze śladami przywarcia do hawidu na całej powierzchni, prezentuje się ładnie (Fi.350.-), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
250 PLN
38821

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie (Fi.800.-), gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja Krawczyk

Fi.1-2
600 PLN
38822

1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDAETAPOWA / poczta polowa", przedwojenne sygnatury.

Fi.1-2
480 PLN
38823

1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", przedwojenne sygnatury.

Fi.1-2
480 PLN
38824

1914 orzeł - wydanie NKN, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
500 PLN
38825

Fi.1-2
500 PLN
38826

1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na oddzielnych wycinkach unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
800 PLN
38827

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1-2
400 PLN
38828

Fi.1-2
350 PLN
38829

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
600 PLN
38830

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach unieważnionych rzadkim legionowym kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / Poczta Polowa", gwarancja Walocha.

Fi.1-2
700 PLN
38831

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria cięta w nierozciętej parce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2zn
1 620 PLN
38832

1914 winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. w barwie czerwonej w idealnym stanie.

Fi.1b
75 PLN
38833

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha.

240 PLN
38834

Fi.2nz
300 PLN
38835

1914 kartka formularz wydana przez Naczelny Komitet Narodowy.

Fi.Fp4A
200 PLN
38836

1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Sochaczewa - typ 17.006.600 .02 według Lewina, na znaczku za 1 rubel - stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania.

Mi.77B
75 PLN
38837

180 PLN
38838

1914 formularz kartkowy Legionowej na trzech różnych kartonach.

250 PLN
38839

40 PLN
38840

1914 kartka pocztowa datowana 28 grudnia wysłana z Bystrzycy na Śląsku Austriackim z Batalionu Uzupełniającego do Krakowa, brak datownika, niebieski stempel "Feldpost der polnishen Legionen", dwukrotnie odbity fioletowy stempel formacyjny "BATALION UZUPEŁNIAJĄCY / LEGIONÓW POLSKICH". Rzadki stempel pocztowy z wczesnego okresu istnienia Legionów.

550 PLN
38841

1914 kartka nadana w wojskowym ambulansie pocztowym na trasie Wiedeń - Kraków.

140 PLN
38842

1914 kartka nadana z Legionu Polskiego nr. 2 działającego na Węgrzech w Karpatach Wschodnich do Wiednia, fotoatest Drzewiecki.

110 PLN
38843

Fi.1-21
900 PLN
38844

1915 winietka dobroczynna wydana przez NKN, gwarancja Walocha.

Fi.2b
270 PLN
38845

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w barwie zielonej numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 6, kontrolny "IX 54" typ I, dwa stemple cenzury, pionowe złamanie.

Fi.6b
250 PLN
38846

1915 poczta lotnicza z oblężonego Przemyśla - Fliegerpost Przemyśl, karta numerowana maszynowo pisana 7.2.15, wysłana lotem określanym jako lot 10 10.02.15 na Węgry, stempel lotniczy typ 6, kontrolny IX 54 typ III, stempel odbiorczy z Diósgyör z datą 5.03.15.

1 500 PLN
38847

1915 kartka wiedeńskiej delegacji Samarytanina Polskiego.

Fi.Fp24b
150 PLN
38848

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 17.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (datownik z wyróżnikiem "a") do Nowego Sącza, nadawcą jest - jak sam pisze - "emerytowany drużynowy skautów"; czytelna odbitka pieczęci formacyjnej z orłem "Kompanja Techniczna przy Komendzie Legionów Polskich" (Berek P200), polski stempelek cenzury CENZUROWANE (Berek C10); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SKAUTING.

250 PLN
38849

120 PLN
38850

1915 Legiony Polskie - widokówka (oryginalne zdjęcie odręcznie podpisane "Na pozycyach - W oczekiwaniu ataku" z numerem "L14") datowana 21.IV, wysłana za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, w adresie nadawcy podano "Dr Tadeusz Pawlas lekarz bataljonowy 2go baonu 3go pułku Leg.Pol. Feldpost 355"; okrągły stempel formacyjny "3. pułk leg. polskiego lekarz baonu" z dopiskiem "IIgo" - nieopisany u Berka!!! przesyłka cenzurowana - dopisek "Zensuriert" rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN
38851

1915 widokówka (Ostenda), wysłana 12.9 do Ostrowa za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 11 Dywizji Piechoty; dodatkowy stempelek w ramce "Soldatenbrief."; dobry stan zachowania.

30 PLN
38852

1915 Legiony Polskie - formularz poczty polowej wysłany 4.X ze Lwowa do Naczelnego Komitetu Narodowego w Piotrkowie, skąd 10.X za pośrednictwem urzędu etapowego został przesłany do I Brygady na pocztę polową 118; stempelek cenzury lwowskiej; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
38853

1915 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, datowany 25.IX w Symbirsku, wysłany do Salzburga; prostokątny stempel cenzury rosyjskiej z numerem 20 z Symbirska i dodatkowy stempelek "Д.С.Ш."; cenzura Austro-Węgierskiego Czerwonego Krzyża; całość w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN
38854

100 PLN
38855

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 30.IV przez żołnierza 2 pułku Legionów z węgierskiego szpitala wojskowego PASTEUR w miejscowości Kolozsvar do Witowa; przesyłka oznaczona stempelkiem "Militarplege"; w tym czasie (koniec kwietnia) II Brygadę dyslokowano nad granicę Besarabii, gdzie objęła ona obronę rejonu Czerniawki i Dobronocy (na pn.-wsch. od Czerniowic); całość z wczesnego, mało znanego i słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
38856

500 PLN