The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Town postage 1914-1918

39308

1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 15.05.17 do Zacisza, stempel odmowy przyjęcia, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 15.05.17.

Fi.2m
600 PLN
39309

1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 13.12.17 do Niemiec, stempel "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt", stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 19.12.17.

Fi.2m
600 PLN
39310

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami I wydania poczty miejskiej w Przedborzu, stempel warszawskiej cenzury wojskowej, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
1 200 PLN
39311

1917 Przedbórz, narożnikowa nieząbkowana seria I wydania, gwarancja Jendroszek.

Fi.1-2A
2 700 PLN
39312

1917 Przedbórz, marginesowa nieząbkowana seria I wydania, gwarancja Jendroszek.

Fi.1-2A
2 500 PLN
39313

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta (Fi.800.-), znaczek za 2 gr. - typ 7, sygnowany; znaczek za 4 gr. - typ 6, oba gwarancja z oznaczeniem typu.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
800 PLN
39314

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków (Fi.600.-), obie wartości z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
1 200 PLN
39315

1917 Przedbórz, ząbkowana seria I wydania, gwarancja Jendroszek.

Fi.1-2B
500 PLN
39316

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, za 2 gr. w kolorach zielonym - typ 4 i ceglastym typ 7, za 4 gr. w kolorach brązowym typ 2 i oliwkowym - typ 3, wszystkie zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancje Schmutz (2), Mikstein (2), Rachmanow(1).

Fi.1A P1, P2, 2A P1, P2
2 400 PLN
39317

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
400 PLN
39318

1917 Przedbórz, list do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
1 400 PLN
39319

Fi.1B P1
11 000 PLN
39320

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 31.12 z Kielc ofrankowany znaczkiem okupacji austro-węgierskiej za 15 hal, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 1 I 18 znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, na odwrocie koperty doklejone międzypole; całość w dobrym stanie zachowania (Fi.650.-); gwarancja Walocha.

Fi.2B
Mi.2A
700 PLN
39321

1917 Przedbórz, list z Piotrkowa do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
500 PLN
39322

1917 Siedlce, kartka wysłana 15.05.17 z Warszawy do Siedlec, owalny stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA / Zapłacić 3 k./ m. Siedlec”.

1 300 PLN
39323

1917 Sosnowiec, kartka z Dąbrowy do Sosnowca, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Sosnowcu za 5 fen.

250 PLN
39324

Fi.2b
60 PLN
39325

1917 Warszawa kartka z Rawy do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
39326

1917 Warszawa, ist ekspresowy z Łodzi do Warszawy, rzadki stempel opłatny doręczeniowy poczty miejskiej za 20 gr. w barwie czerwonej, na odwrocie stempelek z nazwiskiem doręczyciela "DRAGOWSKI" i datownik odbiorczy.

Fi.4a
1 700 PLN
39327

Fi.9b
80 PLN
39328

1917 Warszawa, list firmowy z Austrii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, stempel austriackiej cenzury.

Fi.9b
60 PLN
39329

1917 Warszawa, kartka z Skarżyska do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono stempel "NICHT ZU ERMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, nie udało się ustalić nadawcy - stempel "Absender Unbekannt" i stempel kontroli pocztowej "GEPRÜFT POSTÜB. ST1.".

Fi.13a, 31, 35
300 PLN
39330

50 PLN
39331

1917 Warszawa, kartka żywnościowa.

100 PLN
39332

100 PLN
39333

100 PLN
39334

1917 Warszawa, kartki na mydło dla mieszkańców Warszawy.

50 PLN
39335

1917 Wilno, kartka z Warszawy nadana 23.08.17 do Wilna, stempel poczty miejskiej w Wilnie zwolnienia z opłaty „FREI", stempel formacyjny nadawcy „WARSZTATY POLOWE TABORÓW LEGIONÓW POLSKICH", stemple cenzury „Zensuriert" i „B", bardzo rzadkie.

4 200 PLN
39336

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 15.9 z Łodzi do Częstochowy, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" odciśnięty bez dodatkowych stempelków taryfowych - co wbrew katalogowi jest rzadsze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
600 PLN
39337

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 30.08.18 do Berlina, stempel zwrotu, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 6.09.18.

Fi.2e
600 PLN
39338

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 23.03.18 do Pszczyny, stempel zwrotu "Zurück Unzulässig ! / Postüberwachung Posen", stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 28.03.18.

Fi.2m
600 PLN
39339

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 21.03.18 do Niemiec, stempel zwrotu ze względu na nie ustalenie adresu przesyłki, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 27.03.18.

Fi.2m
600 PLN
39340

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 26.02.18 do Kunopki, kartka zwrócona do nadawcy, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 3.03.18.

Fi.2m
600 PLN
39341

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 9.03.18 do Niemiec, kartka zwrócona, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 13.03.18.

Fi.2m
600 PLN
39342

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 13.01.18 do Rozdół koło Mikołajowa, kartka zwrócona, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 17.02.18.

Fi.2m
600 PLN
39343

1918 Częstochowa, miejscowa kartka wysłana 13.05.18 z okrągłym stemplem poczty miejskiej „MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA” i stemplem opłaty doręczeniowej „FEN. 5 FEN. – POCZTA MIEJSKA”.

Fi.3b
500 PLN
39344

Fi.1-5
100 PLN
39345

Fi.1-5
300 PLN
39346

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
39347

1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta.

Fi.1-5B
100 PLN