The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43508

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
43509

1944 odrastający dąb, znaczek na karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem przedstawiającym opłatek z dwoma aniołami, gwiazdę betlejemską i gałązkę choinki z dodatkowym "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.48
180 PLN
43510

1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 30 f. - na froncie brak druku, a na odwrocie abklatsch, atest.

Fi.49 B
1 200 PLN
43511

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo znaczek z bloku (Fi.90.-)- zachowano format ale marginesy postrzępione, gwarancja.

Fi.A46
70 PLN
43512

1944 karta w sprawie zwrotu książki, niewłaściwie opłacona (5 zamiast 10 fen) przesłana 14.IX, adnotacja czerwoną kredką "pobrać" - brakującą opłatę prawidłowo naliczono w podwójnej wysokości - doklejając znaczek dopłaty za 10 fen; przesyłki z właściwie użytymi znaczkami dopłaty są stosunkowo rzadko spotykane; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D5, 36a
600 PLN
43513

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
150 PLN
43514

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
30 PLN
43515

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.D5-6
120 PLN
43516

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
40 PLN
43517

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieopłaconej kopercie listu wysłanego 11.9. przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, gwarancja Schmutz.

Fi.D6
400 PLN
43518

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.bl.5
200 PLN
43519

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
SOLD
43520

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
43521

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
43522

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.5
350 PLN
43523

1944 ŚWIĘTO MORZA okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiająca figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom"; walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
43524

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
43525

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania.


800 PLN
43526

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
43527

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
43528

1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową.


1 000 PLN
43529

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
43530

1944 karta pamiątkowa - z okazji święta pułkowego w dniu 15 lutego (2 Pułk Piechoty Legionów) ozdobione wizerunkiem godła państwowego - dla kapitana Czesława Puki, który w Wojnie Obronnej 1939 roku był kwatermistrzem 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
43531

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. w kolorze czarnym - seria B; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, niewielkie zgięcie, ostre rogi.


200 PLN
43532

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
43533

1944 grafika obozowa autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowana monogramem "PZ", grafika o tematyce harcerskiej i olimpijskiej poświęcona ppor Janowi Bugajskiemu - przedwojennemu działaczowi Harcerstwa Polskiego, w obozie animatorowi ruchu i organizacji sportowych, w grafice umieszczone jego inicjały "JB", bardzo rzadka grafika wklejona do składanego karnetu, lekkie plamki głównie na karnecie.


3 000 PLN
43534

1944 stempel okolicznościowy w rocznicę wkroczenia polskich wojsk do Wilna.


20 PLN
43535

1944 stempel okolicznościowy Tygodnia Ziem Wschodnich.


20 PLN
43536

1944 grafika obozowa - Warszawa kościół Świętej Anny.


30 PLN
43537

1944 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów, grafika obozowa z symbolem Koła Filatelistów.


120 PLN
43538

1944 pocztówka z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
43539

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
43540

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" - nalepka wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki, na dole napis KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi".


300 PLN
43541

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" - nalepka wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki, na dole napis KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi".


300 PLN
43542

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" - nalepka wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki, na dole napis KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi".


310 PLN
SOLD
43543

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane były przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, miękkie krawędzie.


500 PLN
43544

1945 kartka obozowa przycięta po bokach i od dołu.

Fi.24
50 PLN
43545

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
750 PLN
43546

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
43547

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.220.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
180 PLN