The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. PoW Woldenberg camp

43468

Fi.41
100 PLN
43469

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Schmutz.

Fi.41
50 PLN
43470

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej z suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
180 PLN
43471

1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w barwie żółtej ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.08.44 w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
320 PLN
43472

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., zwykłe próby w różnych odcieniach czerwieni (Fi.po 4500.-); fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady; fotoatest.

Fi.41 E
6 000 PLN
43473

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, pamiątkowe wydawnictwo przygotowane z okazji wystawy, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.42-4
60 PLN
43474

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria na liście ostemplowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.42-4
130 PLN
43475

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.42-4
100 PLN
43476

Fi.42-44
120 PLN
43477

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków ostemplowanych okolicznościowo kasownikiem "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" na karcie na karcie z ozdobnym kartuszem w rzadszym kolorze beżowym.

Fi.42-44
125 PLN
43478

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
100 PLN
43479

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
120 PLN
43480

Fi.45
200 PLN
43481

Fi.45
90 PLN
43482

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem.

Fi.45
500 PLN
43483

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z dwubarwną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem, gwarancja.

Fi.45
500 PLN
43484

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.9.44 w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.45
200 PLN
43485

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa kasowane znaczki za 100 f. o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru ciemnooliwkowego, gwarancja.

Fi.45
80 PLN
43486

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich.

Fi.45
20 PLN
43487

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Walocha.

Fi.45
20 PLN
43488

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Schmutz.

Fi.45
20 PLN
43489

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach ciemnoszarawobrązowym i pomarańczowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3 i 9B8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.45 P1
4 800 PLN
43490

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
43491

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek skasowany 10 XI stemplem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.46
300 PLN
43492

Fi.46
90 PLN
43493

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, obiegowy list polecony z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.46
200 PLN
43494

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Walocha.

Fi.46
25 PLN
43495

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek z kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu "WARNA".

Fi.46
40 PLN
43496

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoszaro niebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 45.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 20F4; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", fotoatest atest.

Fi.46 P1
3 000 PLN
43497

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, list polecony z pierwszego dnia obiegu opłacony znaczkiem okolicznościowym i znaczkiem z bloku.

Fi.46, A46
500 PLN
43498

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.47 P1
2 000 PLN
43499

Fi.47-50
50 PLN
43500

Fi.47-50
50 PLN
43501

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
60 PLN
43502

Fi.47-50
40 PLN
43503

1944 odrastający dąb, podstawowa seria.

Fi.47-50
30 PLN
43504

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
43505

Fi.47a
250 PLN
43506

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen na zaproszeniu z okazji uroczystej mszy Barbórkowej wysłanym 01 XII przez Koło Górniczo Hutnicze, do tej pory nie otwarte; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47a
250 PLN
43507

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23 XII, kilka punktowych przebarwień; gwarancja Schmutz.

Fi.48
200 PLN