The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. PoW Woldenberg camp

43268

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na grubszym papierze z fragmentami znaku wodnego "ornamenty i litery" na poszczególnych znaczkach; część - zaznaczona w rogu "Wz" ma ten znak wodny wyraźny, pozostałe mają małe mniej wyraźne fragmenty lub wcale nie mają znaku wodnego; projekty drukowano najczęściej na białym papierze bibułkowym; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy ostatnie projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden czerwony jako znak opłaty na karcie pocztowej; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
7 000 PLN
43269

1942-43 Pochodnia, seria na papierze białym gładkim bibułkowym, skasowana na karcie; gwarancja.

Fi.15-17x
120 PLN
43270

Fi.15-17x
80 PLN
43271

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.120.-), gwarancja i opis Walocha.

Fi.15-17x
100 PLN
43272

1942 pochodnia, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17y
50 PLN
43273

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.160.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
140 PLN
43274

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.170.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
150 PLN
43275

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na karnecie z życzeniami noworocznymi i imieninowymi przesłanymi 31.XII na ręce członka Obozowej Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego; nadawcą i wykonawcą ilustrowanego karnetu był architekt por.Tadeusz Ptaszycki późniejszy autor projektu kompleksowej odbudowy Wrocławia i budowy Nowej Huty; wyjątkowy walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
1 800 PLN
43276

Fi.15bx
120 PLN
43277

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym skasowany datownikiem 23.IV.43 na karcie ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą godło (orła) z mieczami na tle podświetlonej promieniami mapy Polski i gałązkami z baziami z sucho tłoczonym napisem "ALLELUJA"; dodatkowy stempel propagandowy z błędem "DRUGA WYSTAWA DRZWORYTU" (brak litery E) zamiast prawidłowego DRZEWORYTU ; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.15bx
1 600 PLN
43278

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
43279

Fi.16 FFi
150 PLN
43280

200 PLN
43281

Fi.Cp2
100 PLN
43282

Fi.Cp2Iay
200 PLN
43283

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
43284

Fi.Cp3
200 PLN
43285

Fi.Cp4, D3
500 PLN
43286

1942 Lotnik - WZÓR karty, całostka-druk biblioteczny z ręcznym ukośnym napisem "Wzór", przykładowo wypełniony, przeznaczona dla urzędników pocztowych jako egzemplarz okazowy i porównawczy prawidłowego druku bibliotecznego (w taryfach obozu była to osobna pozycja), dotychczas nieznany walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp5
800 PLN
43287

1942 Lotnik, całostka zaproszenie na wystawę "Dziecko w Fotografii" wysłana 18 XII, uszkodzona górna część litery A w POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
150 PLN
43288

1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 24.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
800 PLN
43289

1942 Lotnik, całostka dofrankowana cynobrowym znaczkiem za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym wysłana 8.III.43, na odwrocie zaproszenie na "Herbatkę Przemyślaków", bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie A.R., gwarancja.

Fi.Cp5, 15bx
180 PLN
43290

1942 lotnik, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5y2
100 PLN
43291

1942 Cyfry, zielony znaczek dopłaty za 10 fen na zawiadomieniu z apteki obozowej przesłanym 13.X na koszt odbiorcy, skasowany datownikiem odciśniętym dodatkowo powyżej, stempelek okolicznościowy "wystawa filatelistyczna"; zielone znaczki dopłat spotyka się zazwyczaj kasowane grzecznościowo, prawidłowo użyte na oryginalnych przesyłkach są niezwykle rzadkie; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
1 200 PLN
43292

Fi.D1
300 PLN
43293

1942 zawiadomienie z apteki obozowej, kartka z rzadkim stemplem "APTEKA OBOZOWA" i "Lekarstwo / Okulary do odebrania" przesłana na koszt odbiorcy 4.11., pobranie należności od adresata zielonym znaczkiem dopłaty za 10 fen. zazwyczaj spotykanym grzecznościowo kasowanym, prawidłowo użyty na oryginalnych przesyłkach niezwykle rzadki, gwarancja Schmutz.

Fi.D1
800 PLN
43294

Fi.D1-4
540 PLN
43295

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.720.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
650 PLN
43296

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
1 000 PLN
43297

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
43298

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
43299

Fi.D1y, D3y
400 PLN
43300

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
43301

Fi.D2+4 FFi
320 PLN
43302

Fi.bl.1
1 100 PLN
43303

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1100.-), gwarancja.

Fi.bl.1
1 000 PLN
43304

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. Gwarancja Walocha.

Fi.bl.1
900 PLN
43305

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
43306

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
43307

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN