26711 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki. | Fi.11 |
| 1 750 PLN | |
26712 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Walocha. | Fi.12-5A |
| 130 PLN | |
26713 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, pięknie kasowana na wycinkach, | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 150 PLN | |
26714 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce, gwarancja Gryżewski (2), Falkowski(1), gwarancja (1). | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 80 PLN | |
26715 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2200.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 2 200 PLN | |
26716 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski. | Fi.12A, B |
| 30 PLN | |
26717 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski. | Fi.13A, B |
| 150 PLN | |
26718 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2500.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP. | Fi.13A Np Mi.13B |
| 2 000 PLN | |
26719 |
| 25 PLN | |
26720 |
| 120 PLN | |
26721 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego. | Fi.13b |
| 100 PLN | |
26722 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja Gryżewski. | Fi.14A |
| 15 PLN | |
26723 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 360 PLN | |
26724 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pionowa parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 360 PLN | |
26725 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja. | Fi.14B |
| 20 PLN | |
26726 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków stemplowanych II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.15A |
| 80 PLN | |
26727 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja. | Fi.15B |
| 800 PLN | |
26728 |
1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Wierzbniku do Niemiec, pieczęć formacyjna nadawcy "Kassa des k.u.k. Kreiskommandos / WIERZBNIK.", na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy. | Fi.58, 64 |
| 600 PLN | |
26729 |
1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska. | Fi.58, 67 |
| 500 PLN | |
26730 |
1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta grzecznościowo stemplowana złamana na dole, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Ck3II |
| 180 PLN | |
26731 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp2 |
| 200 PLN | |
26732 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
26733 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego za 10/3 kop. | Fi.Cp2 |
| 250 PLN | |
26734 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 180 PLN | |
26735 |
1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz Offizier-Polenlager Neustadt wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt; starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; co bardzo ciekawe, widać wyraźnie krzyż po odczynniku wykrywającym ukryte dopiski atramentem sympatycznym; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 700 PLN | |
26736 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu "CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Polskiego Korpusu Posiłkowego" z datą 5.II na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi. | |
| 100 PLN | |
26737 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
26738 |
1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania. Warto przypomnieć, że w obozie tym od 17.12.1917 do końca 1918 przebywał m.in. późniejszy słynny pilot balonowy Franciszek Hynek, który w grudniu 1918 wstąpił do tworzącej się we Włoszech Armii Polskiej. | |
| 200 PLN | |
26739 |
1918 kartka wysłana prawdopodobnie od polskiego marynarza z austro-węgierskiego krążownika pancernego do rodziny we Lwowie, ciekawa kartka z wydrukowaną treścią bez możliwości dopisania czegokolwiek przez nadawcę. | |
| 60 PLN | |
26740 |
1918 sekretnik z dodatkową doklejoną wewnątrz kartką pisany po polsku, datowany 9.5 wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
26741 |
1918 kartka od żołnierza z austriackiej poczty polowej nr 3 z wydrukowaną przez armie treścią bez możliwości własnej korespondencji. | |
| 45 PLN | |
26742 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie | |
| 80 PLN | |
26743 |
1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU". | |
| 200 PLN | |
26744 |
1918-22 książka autorstwa Janusza Manterysa "Poczty polowe 1918 - 1922", 212 stron, katalog i wycena wszystkich znanych stempli, ilustracje, wspaniałe opracowanie i wydanie. | |
| 190 PLN | |
26745 |
1918 kartka nadana z poczty etapowej w Chełmie do Austrii, kasownik z wyróżnikiem c. | |
| 25 PLN SOLD | |
26746 |
1918 kartka z niemieckiego obozu jenieckiego w Strzałkowie nadana 5.10.18 do Francji, stemple cenzury korespondencji obozu w Strzałkowie. | |
| 150 PLN | |
26747 |
1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 284 27.2.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511". | |
| 400 PLN | |
26748 |
1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 548 16.3.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511". | |
| 400 PLN | |
26749 |
1918 kartka z Warszawy do obozu jenieckiego dla oficerów w Nysie, stempelek cenzury obozu "Offiziergefangenenlager / Neisse /geprüft ____". | |
| 200 PLN | |
26750 |
1918 list nadany z poczty polowej nr 359 do Libiąża, stempel formacyjny "K.u.K. Infanterieregiment Nr. 30 / XXXVI Marsch - Kompanie". | |
| 160 PLN | |