26511 |
1904 wojna rosyjsko-japońska, list pieniężny (375 rubli) z Dalekiego Wschodu do Moskwy wysłany 5.12 ze szpitala 288 Kulikowskiego Pułk Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 6 Korpusu Syberyjskiego, znaczki unieważnione datownikiem "POLEW.POCZTOW.KANT.6 SYBIR.KORP." (ПОЛЕВ.ПОЧТОВ.КОНТ.6 СИБИР.КОРП.) z wyróżnikiem "a", obok odbitka datownika z wyróżnikiem "b" z datą 6.12, przesyłka zabezpieczona 3 idealnie wyciśniętymi pocztowymi pieczęciami lakowymi, dodatkowo stempel formacyjny "LAZARET PUŁKOWY 288 KULIKOWSKIEGO PUŁKU PIECHOTY" (ПОЛКОВОЙ ЛАЗАРЕТ 288 ПѢХОТНЕГО КУЛИКОВСКОГО ПОЛКА), kasownik odbiorczy Moskwa 3.1.05; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania, wszystkie stemple i pieczęcie lakowe idealnie czytelne. | |
| 1 200 PLN | |
26512 |
1905 wojna rosyjsko-japońska, karta pocztowa datowana "piątek 6/I 1905r." (22.XII.1904r. według kalendarza juliańskiego), wysłana ze stacji Kasztan (Gub.Tomska) do Lublina przez Polaka jadącego długo na front; idealnie odciśnięta pieczęć formacyjna "POLOWA PIEKARNIA WOJSKOWA No1" (ПОЛЕВАЯ ВОЕННАЯ ХЛЪБОПЕКАРНЯ No1), słabo odciśnięty datownik ambulansu 188 Krasnojarsk - Nowomikołajewsk, datownik odbiorczy Lublina; urywek treści "Jadę w grudniu, jadę w styczniu. Jadę w 1904 roku, jadę w 1905 roku..."; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
26513 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach (Fi.900.-), unieważnionych rzadkim legionowym kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / Poczta Polowa", sygnowane. | Fi.1-2 |
| 800 PLN | |
26514 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na oddzielnych wycinkach (Fi.900.-), unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", przedwojenne sygnatury. | Fi.1-2 |
| 750 PLN | |
26515 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie (Fi.800.-), gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja Krawczyk | Fi.1-2 |
| 600 PLN | |
26516 |
1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDAETAPOWA / poczta polowa", przedwojenne sygnatury. | Fi.1-2 |
| 480 PLN | |
26517 |
1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", przedwojenne sygnatury. | Fi.1-2 |
| 480 PLN | |
26518 |
1914 orzeł - wydanie NKN, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 500 PLN | |
26519 |
1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Perzyński. | Fi.1-2 |
| 500 PLN | |
26520 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w bardzo ładnym stanie z oryginalną gumą, lekki ślad podlepki (Fi.350.-). | Fi.1-2 |
| 300 PLN | |
26521 |
1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na oddzielnych wycinkach unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 800 PLN | |
26522 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 400 PLN | |
26523 |
1914 orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków unieważnionych kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDAETAPOWA / poczta polowa". | Fi.1-2 |
| 350 PLN | |
26524 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha. | Fi.2 |
| 240 PLN | |
26525 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, niegumowany znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.2nz |
| 300 PLN | |
26526 |
1914 kartka polecona z Brna do Głównej Komendy Polskich Legionów w Jabłonkowie, korespondencja rodziny w sprawie rannego syna. | |
| 240 PLN | |
26527 |
1914 dwa listy korespondencji porucznika Stockera z twierdzy w Przemyślu do żony w Wiedniu, i list od żony do porucznika, list z twierdzy ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Festungsartillerieregiment Fürst Kinsky Nr. 3. / Marschkompagnie nr. 3" i naklejka regimentu w formie pieczęci lakowej, ciekawe i rzadkie listy w doskonałym stanie. | |
| 180 PLN | |
26528 |
1914 kartka z Krakowa na Morawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej na dworcu w Krakowie, widokówka z Krakowa. | |
| 40 PLN | |
26529 |
1914 kartka pocztowa datowana 28 grudnia wysłana z Bystrzycy na Śląsku Austriackim z Batalionu Uzupełniającego do Krakowa, brak datownika, niebieski stempel "Feldpost der polnishen Legionen", dwukrotnie odbity fioletowy stempel formacyjny "BATALION UZUPEŁNIAJĄCY / LEGIONÓW POLSKICH". Rzadki stempel pocztowy z wczesnego okresu istnienia Legionów. | |
| 550 PLN | |
26530 |
1914 kartka nadana w wojskowym ambulansie pocztowym na trasie Wiedeń - Kraków. | |
| 140 PLN | |
26531 |
1914 kartka nadana z Legionu Polskiego nr. 2 działającego na Węgrzech w Karpatach Wschodnich do Wiednia, fotoatest Drzewiecki. | |
| 110 PLN | |
26532 |
1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, seria znaczków I wydania austriackiej poczty polowej. | Fi.1-21 |
| 900 PLN | |
26533 |
1915 winietka dobroczynna wydana przez NKN, gwarancja Walocha. | Fi.2b |
| 300 PLN | |
26534 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1 i stempel kontrolny "IX 54" typ IV, stempel cenzury typ 1. | Fi.11a |
| 300 PLN | |
26535 |
1915 Legiony Polskie - listownik użyty jako koperta, wysłany 8.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU 1-GO POLSKIEGO LEGIONU" (Berek P112) i stempelek cenzury ZENSURIERT (Berek C42); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.16 |
| 250 PLN | |
26536 |
1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.XII z Zakopanego do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, stempelek cenzury w Nowym Targu. | Mi.142 |
| 30 PLN | |
26537 |
1915-17 nalepka z wizerunkiem orła legionowego na tarczy - cynkografia we wzorze zbliżonym do Fi.3, bez perforacji poziomej na dole, piękny stan. | |
| 200 PLN | |
26538 |
1915 Legiony Polskie - list wysłany 15.5 z Personalnej Stacji Zbornej Legionów w Krakowie (dokładny adres nadawcy na odwrocie) do Lwowa, niecodzienna pieczęć formacyjna z godłem Austro-Węgier i napisami po niemiecku: "LEGIONSOFFIZIER zur Führung der Legionsangelegenheiten beim k.u.k. Platzkommando in KRAKAU" nieopisana u Berka!!! dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", wśród legionowych rekwizytów pocztowych, stemple z tekstem niemieckim są bardzo rzadkie, a te z godłem austro-węgierskim wręcz unikalne, ponadto wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; unikalna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
26539 |
1915 formularz wysłany 12.III z niemieckiego szpitala wojskowego do Legnicy, formacyjna pieczęć listowa. | |
| 20 PLN | |
26540 |
1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka!!! dobry stan zachowania; 1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol." (Berek P28), dodatkowo, wyjątkowo rzadko spotykany polski stempelek cenzury z ozdobnikami!!! (odmiana u Berka nieopisana); słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
26541 |
1915 formularz wysłany 21 7 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego do Legnicy, cenzura. | |
| 20 PLN | |
26542 |
1915 list do Berlina, wysłany 11.10 ze szpitala polowego nr.145I przy 1 Dywizji Landwery, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 244, pieczęć formacyjna z orłem. | |
| 25 PLN | |
26543 |
1915 (?) formularz poczty polowej wysłany ze szpitala wojskowego, przesłany miejscowo we Wiedniu; zwraca uwagę nietypowy, rzadko spotykany stempelek zwalniający od opłaty pocztowej: "Portofrei/ Amtl. Milit. Sanitätsangel. Handels-/ minist. Z.2399 (Postverodnungs-/ blatt 16, vom Jahre 1881.)"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
26544 |
1915 widokówka wysłana 22.9 z Bonn do oddziału lotniczego Feld-Fliegerabtlg.70 na niemiecką pocztę polową 102. | |
| 20 PLN | |
26545 |
1915 list wysłany 1.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.187 do Wrocławia. | |
| 10 PLN | |
26546 |
1915 widokówka, wysłana 4.6 z Trier jako przesyłka niemieckiej poczty polowej do jednostki wojskowej w Kolonii. | |
| 20 PLN | |
26547 |
1915 widokówka z Sulechowa (Zullichau) niemieckiej poczty polowej nadana w niemieckim ambulansie pocztowym na trasie Halle (Saale) - Poznań do Gostynia. | |
| 120 PLN | |
26548 |
1915 naśladownictwa nalepek z wizerunkiem orła legionowego na tarczy z napisem "LEGJONISTOM POLSKIM". | |
| 40 PLN | |
26549 |
| 120 PLN SOLD | |
26550 |
1915 list służbowy nadany 22 listopada przez węgierską pocztę polową nr 41 z poczty etapowej Cesarsko - Królewskiej Grupy Dowódczej do Cesarsko - Królewskiej Komendy Klasztoru Jasna Góra, datownik TABORI POSTAHIVATAL 41, pieczęcie formacyjne, fotoatest Drzewiecki. | |
| 290 PLN | |