31048 |
1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha. | Fi.D5-6 |
| 40 PLN | |
31049 |
1944 znaczek dopłaty stemplowany grzecznościowo. | Fi.D6 |
| 60 PLN | |
31050 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.250.-), gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 200 PLN | |
31051 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 90 PLN | |
31052 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 150 PLN | |
31053 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 200 PLN | |
31054 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.5 |
| 350 PLN | |
31055 |
1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym - różne serie, wysoki nominał 5 Mk. w kolorach czarnym i rzadkim granatowym, bardzo wysoki nominał 10 Mk. w brązowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy ze śladami złożenia. | |
| 4 000 PLN | |
31056 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 120 PLN | |
31057 |
1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN SOLD | |
31058 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta ukośnie zgięta. | |
| 150 PLN | |
31059 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 120 PLN SOLD | |
31060 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. seria AI. | |
| 150 PLN | |
31061 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy . | |
| 200 PLN | |
31062 |
1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie, na odwrocie napis "POCZTÓWKA". | |
| 120 PLN | |
31063 |
1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis "POCZTÓWKA". | |
| 120 PLN | |
31064 |
1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich, na odwrocie napis "POCZTÓWKA". | |
| 50 PLN | |
31065 |
1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
31066 |
1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 260 PLN | |
31067 |
1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, rzadko spotykane z dużymi marginesami wokół rysunku, gwarancja Schmutz. | |
| 1 000 PLN SOLD | |
31068 |
1944 odbitka autorska naklejki primaaprilisowej z podobizną najstarszego obozu płk Wacława Szalewicza, nalepka według projektu Edmunda Czarneckiego z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie. | |
| 1 250 PLN SOLD | |
31069 |
1944 (?) "15 Pułk Piechoty "Wilków"" - alegoryczny drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową i sztandar oraz plakietę z Matką Boską na tle maszerującej piechoty, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
31070 |
1944 karta pocztowa z winietką "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, autorstwa Stanisława Hiszpańskiego, sygnowana "SH", rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie). | |
| 600 PLN | |
31071 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
31072 |
1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja. | |
| 500 PLN SOLD | |
31073 |
1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm. | |
| 300 PLN | |
31074 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
31075 |
1944 stempel okolicznościowy w rocznicę wkroczenia polskich wojsk do Wilna. | |
| 20 PLN | |
31076 |
1944 stempel okolicznościowy Tygodnia Ziem Wschodnich. | |
| 20 PLN | |
31077 |
1944 mini karnet wejściówka na imprezy sportowe. | |
| 240 PLN | |
31078 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 750 PLN | |
31079 |
1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
31080 |
1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
31081 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.220.-), gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 180 PLN | |
31082 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek z nadrukiem upamiętniającym masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, był on w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25 stycznia 1945, ostemplowany 25.1 - kasowany bardzo rzadki (Fi.800.-); | Fi.U1, 51 |
| 1 500 PLN | |
31083 |
1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron. | |
| 105 PLN SOLD | |