30808 |
1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze białym gładkim bibułkowym jako opłata listu zwykłego wysłanego 15.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", co rzadkie kopertę sporządzono z ukraińskiej gazety; adresatem jest ppor. Stanisław Megiel - członek Obozowej Komisji Pocztowej; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.17x |
| 800 PLN | |
30809 |
1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN | |
30810 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
30811 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 200 PLN | |
30812 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 250 PLN | |
30813 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iay |
| 140 PLN | |
30814 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja. | Fi.Cp2Iby |
| 100 PLN | |
30815 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 160 PLN | |
30816 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja. | Fi.Cp4, D3 |
| 500 PLN | |
30817 |
1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 600 PLN | |
30818 |
1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 350 PLN | |
30819 |
1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie gatunkiem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 300 PLN | |
30820 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 4-V 43, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 150 PLN | |
30821 |
1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.D1 |
| 300 PLN | |
30822 |
1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci. | Fi.D1, 3 FFi |
| 400 PLN | |
30823 |
1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |
30824 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.720.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 650 PLN | |
30825 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 1 000 PLN | |
30826 |
1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 400 PLN | |
30827 |
1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis). | Fi.D1y, D3y |
| 300 PLN | |
30828 |
| 400 PLN | |
30829 |
1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 480 PLN | |
30830 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 100 PLN | |
30831 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1100.-), gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 000 PLN | |
30832 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. Gwarancja Walocha. | Fi.bl.1 |
| 900 PLN | |
30833 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.850.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 700 PLN | |
30834 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
30835 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
30836 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 900 PLN | |
30837 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1300.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 1 100 PLN | |
30838 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.bl.2 B |
| 1 800 PLN | |
30839 |
1942 karnet pamiątkowy Wojskowego Klubu Sportowego Warta z wklejoną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającą piłkarza na tle boiska i ratusza w Poznaniu; na okładce karnetu wytłoczona nazwa klubu WKS i jego godło, dodatkową ciekawostkę stanowi użyty materiał - papier z wytłoczonym napisem KORUND; w karnecie podpisy członków zarządu z dedykacją dla piłkarza Edwarda Rybki z okazji 25 meczu rozegranego przez niego w barwach klubowych; niepowtarzalny walor związany z jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych w obozie (funkcjonowało tam 6 klubów!!!), a pomimo tego nie zachowały się praktycznie żadne wydawnictwa związane z tą tematyką, UNIKAT w idealnym stanie zachowania na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; temat - PIŁKA NOŻNA. | |
| 4 800 PLN | |
30840 |
1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej. | |
| 3 000 PLN | |
30841 |
1942 połówka losu V Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych ozdobionego grafiką, na odwrocie numer 3769, podpis J. Głowacki, rzadkie wydawnictwo obozowe. | |
| 250 PLN | |
30842 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, pasek kasowanych znaczków z bloku ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.4) |
| 280 PLN | |
30843 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
30844 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.18 |
| 70 PLN SOLD | |
30845 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha. | Fi.18 |
| 70 PLN | |
30846 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha. | Fi.18 |
| 50 PLN | |
30847 |
1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.19 |
| 200 PLN | |