30928 |
| 500 PLN | |
30929 |
| 500 PLN | |
30930 |
| 200 PLN | |
30931 |
| 200 PLN | |
30932 |
| 200 PLN SOLD | |
30933 |
1943 "Import i eksport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Import i eksport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.23; dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
30934 |
1943 "Insekty" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment baraku z pryczami; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Insekty"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.18; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
30935 |
1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi. | |
| 120 PLN | |
30936 |
| 150 PLN SOLD | |
30937 |
1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 220 PLN | |
30938 |
| 150 PLN SOLD | |
30939 |
| 200 PLN | |
30940 |
| 200 PLN | |
30941 |
1944 stempel okolicznościowy rocznicy bitwy pod Racławicami. | Fi.27 |
| 70 PLN | |
30942 |
| 100 PLN | |
30943 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.28 |
| 200 PLN | |
30944 |
| 200 PLN SOLD | |
30945 |
| 500 PLN SOLD | |
30946 |
| 200 PLN | |
30947 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
30948 |
1944 kartka z biblioteki obozowej, znaczki nie ostemplowane, gwarancja na odwrocie Krawczyk. | Fi.36 |
| 45 PLN SOLD | |
30949 |
1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
30950 |
| 500 PLN | |
30951 |
| 400 PLN SOLD | |
30952 |
| 500 PLN | |
30953 |
1944 kartka z obiegu pocztowego ozdobiona na odwrocie drzeworytem o tematyce Wielkanocnej sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
30954 |
| 100 PLN | |
30955 |
1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.36, D5, D6 |
| 500 PLN | |
30956 |
1944 wydanie obiegowe, próba znaczka w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz. | Fi.36P3 |
| 1 710 PLN SOLD | |
30957 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja. | Fi.36a |
| 20 PLN | |
30958 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 150 PLN | |
30959 |
1944 wydanie obiegowe - frankatura wielokrotna, znaczki w kolorze brązowoczerwonym na prawidłowo opłaconej kopercie wysłanej 26 VIII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 500 PLN | |
30960 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek na druku - zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, znaczek nie skasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 80 PLN SOLD | |
30961 |
1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski. | Fi.36a, b |
| 45 PLN | |
30962 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., w kolorach ciemno brązowoczerwonym, brązowoczerwonym, ciemnoczerwonym i czerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 240 PLN | |
30963 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i czerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 80 PLN | |
30964 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja. | Fi.36b |
| 20 PLN | |
30965 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, kasowany znaczek za 10 + 40 f., gwarancja Walocha. | Fi.37 Mi.25 |
| 25 PLN | |
30966 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja. | Fi.37 |
| 50 PLN | |
30967 |
1944 okolicznościowy karnet z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego. | Fi.37 |
| 200 PLN | |