33313 |
1950 groszy, kartka z Poznania 2 do Warszawy opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 13 w barwie czarnej i całostka z nadrukiem groszy typ 14, dziurki po archiwizacji, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | Fi.522, 527, Cp124 Mi.657, 665 |
| 60 PLN SOLD | |
33314 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina. | Fi.522, 527I Mi.654, 665 |
| 20 PLN | |
33315 |
1950 Bolesław Bierut, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.522nz Mi.551U |
| 2 400 PLN | |
33316 |
1950 groszy, list firmowy z Krakowa do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowoniebieskim. | Fi.523 Mi.655 |
| 20 PLN | |
33317 |
1950 "groszy", Bolesław Bierut, 25 zł znaczek z pustopolem z prawej strony, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.523 Mi.655 |
| 40 PLN | |
33318 |
1950 groszy, kartka z Warszawy / Pałac pod Blachą / do Francji opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Światowego Kongresu Obrońców Pokoju Warszawa 1950 | Fi.523 Mi.655 |
| 40 PLN | |
33319 |
1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch. | Fi.523MK Mi.552 |
| 2 000 PLN | |
33320 |
1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 25 PLN | |
33321 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN SOLD | |
33322 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą. | Fi.526 Mi.658 |
| 75 PLN | |
33323 |
1950 Plan 6-letni, narożny znaczek z numerem walca na prawym marginesie. | Fi.527 Mi.562 |
| 30 PLN | |
33324 |
1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 25 PLN | |
33325 |
1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
33326 |
1950 "grosze - lokalny", Rzeszów, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 36 - charakterystyczne słabo odbite o w "Gr sze", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.527 Mi.665 |
| 400 PLN | |
33327 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, cztery znaczki na liście wysłanym 10.1 z Rogoźna Wielkopolskiego do Warszawy; dodatkowo odbitka stempla propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 10 na liście). | Fi.527 Mi.665 |
| 600 PLN | |
33328 |
1950 groszy, list z Katowic do Opola opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej, jeden znaczek uszkodzony. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
33329 |
1950 groszy, list z Leszna do Sanoka opłacony znaczkami z nadrukiem fantazyjnym typ 2 według Rosta w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 150 PLN | |
33330 |
1950 groszy, list z Sulechowa do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
33331 |
1950 groszy, list polecony z Twardogóry do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
33332 |
1950 groszy, list z Trzebnicy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
33333 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 80 PLN | |
33334 |
1950 groszy, list polecony z Szczecina 10 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej. | Fi.527, 525 Mi.657, 665 |
| 60 PLN | |
33335 |
1950 groszy, list polecony z Tucholi do Gdyni opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 2 w barwie niebieskiej. | Fi.527, 530 Mi.665, 668 |
| 100 PLN | |
33336 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
33337 |
1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste. | Fi.527I-II Mi.562a-b |
| 30 PLN SOLD | |
33338 |
1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, Plan 6-letni 19 znaczków - masowa frankatura wielokrotna, list ekspresowy list polecony wysłany 16.11 z miejscowości Kamień Śląski do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.527II Mi.665 |
| 300 PLN | |
33339 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie (makulatura), gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 250 PLN | |
33340 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, 25 rocznica stracenia W.Hibnera, W.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z podwójnym fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą. | Fi.528 Mi.666 |
| 150 PLN | |
33341 |
1950 groszy, list polecony z Szczawnicy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej, większa koperta zagięta w połowie. | Fi.528 Mi.666 |
| 60 PLN | |
33342 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 7.11 - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" - wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.528 Mi.666 |
| 400 PLN | |
33343 |
1950 I Kongres Pokoju, blok legitymacyjny. | Fi.529 Mi.564 |
| 60 PLN | |
33344 |
| 60 PLN | |
33345 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, I Kongres Pokoju, znaczek za 15 zł. nienotowany z czerwonym stempelkiem typu 33, poza - jak widać na skanie skośnym zgięciem zachowany w niezłym stanie, cena wywoławcza obniżona o połowę, gwarancja Krawczyk. | Fi.529 Mi.667 |
| 75 PLN | |
33346 |
1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 70 PLN | |
33347 |
1950 "groszy" nadruki typu 8: znaczek Kongres Pokoju z czerwonym nadrukiem (14x2mm) i znaczek w nowej walucie Bierut 45 gr z omyłkowo silnie odciśniętym nadrukiem (15x2,5mm) - widoczna zewnętrzna ramka stempelka, list wysłany -2.-2.51 z niewielkiej (obecnie 194 mieszkańców) miejscowości Rozedranka Stara do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem w kolorze fioletowym; wyjątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.529, 539 Mi.667, 677 |
| 800 PLN | |
33348 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr. | Fi.530, 531 I-II Mi.668-69 |
| 40 PLN SOLD | |
33349 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis Walocha. | Fi.530B1 Mi.668 |
| 40 PLN | |
33350 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem litery W w ŚWIATOWY. | Fi.530B1 |
| 30 PLN | |
33351 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter Y i K, gwarancja i opis Walocha. | Fi.531IIB1 Mi.669 |
| 40 PLN | |
33352 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |