1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.