33473 |
1951 groszy, miejscowy list z Szczecina 11 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej. | Fi.524 Mi.656 |
| 60 PLN | |
33474 |
1951 groszy, list polecony z Pobiedziska do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 13 w barwie czarnej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.525, 527 Mi.554, 665, |
| 80 PLN | |
33475 |
1951 groszy, list firmowy z Świdnicy Śląskiej do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym. | Fi.527 Mi.665 |
| 25 PLN | |
33476 |
1951 groszy, list firmowy z Świdnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
33477 |
1951 groszy, list polecony z Turka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 19 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 60 PLN | |
33478 |
1951 groszy, list polecony z Świętochłowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
33479 |
1951 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, ładnie frankowany - w tym znaczkami z pustopolami z Bierutem za 10 i 15 gr - lotniczy list polecony wysłany 25.10 z Torunia przez Jana Sawczak-Knihinickiego do Buenos Aires, na odwrocie nalepka zezwolenia na wymianę znaczków z zagranicą ostemplowana pieczęcią Oddziału Toruńskiego PZF; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.300.-). | Fi.533-35, 537, 540, 546, 550-51 Mi.671-73, 675, 678, 684, 690-91 |
| 200 PLN | |
33480 |
1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.533-40 Pw Mi.668-75 Zf |
| 400 PLN | |
33481 |
1951 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek za 15 gr z dużą plamą na twarzy; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.535 MK Mi.670 |
| 200 PLN | |
33482 |
1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej. | Fi.535, 547 Mi.673, 685 |
| 280 PLN | |
33483 |
1951 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek za 25 gr z uszkodzonym i rozmytym rysunkiem (zalane cyfry nominału); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.537 MK Mi.672 |
| 200 PLN | |
33484 |
1951 ekspresowy list polecony z Leszna do Poznania, znaczki z pustopolami z prywatnym nadrukiem reklamowym firmy filatelistycznej L. PLEWKA z Leszna. | Fi.540, 547, 562 |
| 120 PLN SOLD | |
33485 |
1951 agencja pocztowa Domanice, list z Domanic do Warszawy nadany w agencji pocztowej, znaczki unieważnione stemplem agencji "Agencja / POCZTOWO - TELEKOMUNIKACYJNA / Domanice k/Świdnika / Nr ..............." z ręcznie wpisana datą 31.XII.51, stemple agencji w okresie w tym okresie należą do dużych rzadkości, po wojnie często spotykane w okresie organizowania się poczty po okupacji w latach 1945-47, gwarancja Schmutz. | Fi.541, 567 Mi.679, 706 |
| 400 PLN | |
33486 |
1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej. | Fi.541, 657 Mi.679, 706 |
| 160 PLN | |
33487 |
1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-). | Fi.542-82 Mi.680-720 |
| 350 PLN | |
33488 |
1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.542-809 Mi.680-953 |
| 2 700 PLN | |
33489 |
1951 Plan sześcioletni, 45 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana z Gubałówki do Miedzeszyna, stempelek w ramce "GUBAŁÓWKA KOLEJ LINOWA 1123m n.p.m., znaczek skasowany wirnikiem w urzędzie Zakopane 1. | Fi.542I Mi.680 |
| 50 PLN | |
33490 |
1951 "CZUWAJ GOTOWI DO PRACY I NAUKI" Wrocław 1, stempel okolicznościowy - znaczek skasowany 1.-5. na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z VI serii z ilustracją "KOŁOBRZEG FRAGMENT PORTU RYBACKIEGO"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 50 057). | Fi.547 Mi.685 |
| 60 PLN | |
33491 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.547 Mi.685 |
| 40 PLN | |
33492 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem. | Fi.547 Mi.685 |
| 25 PLN | |
33493 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, parka z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.547 Mi.685 |
| 30 PLN | |
33494 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.547B1 Mi.685 |
| 25 PLN | |
33495 |
1951 wydanie przedrukowe, UNIKALNY CZWOROBLOK marginesowy czworoblok znaczków za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem, nakład - jeden stuznaczkowy arkusz - tylko w jego dolnej prawej części wzajemne przesuniecie nadruków było znaczne i dobrze widoczne gołym okiem, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.548 Np Mi.686 |
| 12 000 PLN | |
33496 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym moletowaniem liter G w słowie "KONGRES", gwarancja i opis Walocha. | Fi.548B Mi.686 |
| 40 PLN SOLD | |
33497 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO. | Fi.549 Mi.687 |
| 60 PLN | |
33498 |
1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań. | Fi.549 Mi.687 |
| 120 PLN | |
33499 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, specjalna okolicznościowa widokówka wysłana -6.-5 z Katowic do Warszawy, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym 6 etapu; temat - KOLARSTWO. | Fi.549 Mi.687 |
| 50 PLN | |
33500 |
1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.549 Mi.687 |
| 20 PLN | |
33501 |
1951 Święto Pracy, zestaw znaczka w różnych odmianach papierów i ząbkowań. | Fi.549 Mi.687 |
| 140 PLN | |
33502 |
1951 kasownik okolicznościowy Dni Oświaty Książki i Prasy w Warszawie. | Fi.549 |
| 10 PLN | |
33503 |
1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą na krawędź rysunku znaczka. | Fi.549 |
| 50 PLN | |
33504 |
1951 Nowa Huta, znaczek za 40 gr ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.11.1954 z Wąchocka do Chęcin. | Fi.550 MK Mi.690 |
| 50 PLN | |
33505 |
1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru. | Fi.550-3 Mi.690-3 |
| 120 PLN | |
33506 |
| 800 PLN | |
33507 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.550P Mi.6902 |
| 1 100 PLN | |
33508 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.550P1 Mi.690 |
| 1 000 PLN | |
33509 |
1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.551 |
| 35 PLN | |
33510 |
1951 miejscowy list polecony z Świdnicy Śląskiej 11.9.51, rzadki na liście znaczek z bloku. | Fi.551, 576 Mi.691, 714 |
| 40 PLN | |
33511 |
1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem. | Fi.554 Mi.688 |
| 80 PLN | |
33512 |
1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria stemplowana kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.554-5 FDC Mi.688-9 |
| 50 PLN | |