The new auction will start soon

Auction 118. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24096

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania (znak opłaty lekko utleniony); temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
400 PLN
24097

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania (Fi.500.-); temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2 
400 PLN
SOLD
24098

1934 kartka nakładu nieurzędowego wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich w Gdańsku.

Fi.Cpp3/I
150 PLN
24099

1934 WERNERSDORF (FREIE STADT DANZIG) - Pogorzała Wieś, przedrukowy znaczek dopłaty znaczek za 10/60 fen z oryginalnego obiegu, skasowany 26.6 czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D41
Mi.P41
120 PLN
24100

1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży).

Fi.187Rw, 188az
Mi.193Dx, 194y 
70 PLN
24101

1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.220.-).

Fi.239-46
Mi.243-50
180 PLN
24102

1935 herb Gdańska w owalu, seria.

Fi.241-6
400 PLN
24103

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.60.-).

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
24104

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką.

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
24105

1935 sławni gdańszczanie, całostka z podobizną Jana Heweliusza z obiegu pocztowego.

Fi.Cp48II
200 PLN
24106

1935 całostka wydania ilustrowanego z z ilustracją nr 4.

Fi.Cp50
180 PLN
24107

1935 wydanie ilustrowane, komplet 4 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp50 i4 il.
1 750 PLN
24108

1935 wydanie ilustrowane, komplet 4 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp56 4 il.
1 500 PLN
24109

1936 kartka z Neuteich (Nowy Staw koło Gdańska) do Grudziądza.

Fi.188
80 PLN
24110

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria z odmianą koloru znaczka za 10 Pf, fragmenty delikatnej pierwszej podlepki (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
24111

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.195.-), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
180 PLN
24112

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria kasowana (Fi.170.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
24113

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.310.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
280 PLN
24114

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem.

Fi.258-62
Mi.262-66
100 PLN
24115

1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.258-62
270 PLN
24116

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), czworoblok znaczków za 50+20 Pf. z błędem pasera - przesunięcie fazowe (Fi.1280.-) i HAN-em 1036 na marginesie (Fi.600.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.262 B1
Mi.266
2 000 PLN
24117

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp52
200 PLN
24118

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp53
120 PLN
24119

1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 17.

Fi.Cp56
400 PLN
24120

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, uszkodzony blok sprzedawany jako znaczek z bloku będący w idealnym stanie.

Fi.267a
60 PLN
24121

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.272-73 (bl.3)
Mi.274-75X
350 PLN
24122

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria kasowana (Fi.145.-).

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
24123

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta ze śladami lub delikatną podlepką.

Fi.274-78
Mi.276-80
80 PLN
24124

1937 kartka nakładu nieurzędowego, wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1. Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.Cp4/I
120 PLN
24125

1937 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp39
250 PLN
SOLD
24126

1937 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, całostka z ilustracją 10.

Fi.Cp39
300 PLN
24127

1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER"; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.420.-).

Fi.Cp48IIIb
Mi.P59/03 
300 PLN
24128

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.12 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym rzadkiej odmiana (z gwiazdką) - "Werdet Mitglied im Luftschutzbund" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp57
160 PLN
24129

1937 kartka wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego wystawy filatelistycznej DAPOSTA.

Fi.Cpp4/I
250 PLN
24130

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.440.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
24131

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.620.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
560 PLN
24132

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.3
300 PLN
24133

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
700 PLN
24134

1938 perforacja firmowa DW - Danziger Werft AG (Stocznia Gdańska), znaczek za 30 Pf herb Gdańska format mały poziomy z perforacją firmową, skasowany 15.11; słabszy stan zachowania (prześwitka).

Fi.243
Mi.247
40 PLN
SOLD
24135

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER".

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN