Auction 118. Danzig

23856

1920 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5
30 PLN
23857

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
40 PLN
23858

Fi.Cp6
50 PLN
23859

1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii.

Fi.Cp6
120 PLN
23860

1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp7
80 PLN
23861

Fi.Cp7
100 PLN
23862

1920 wydanie przedrukowe, 10 Pf karta pocztowa wysłana (Fi.70.-) 2.12 z urzędu Gdańsk 5 do Brzegu (Brieg), datownik nadawczy DANZIG *5k (Wolff 62.0).

Fi.Cp8
Mi.P7
40 PLN
23863

Fi.Cp9
60 PLN
23864

1920 herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, całostka.

Fi.Cp11
50 PLN
23865

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
40 PLN
23866

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
23867

1920 niemiecki sekretnik użyty miejscowo w Gdańsku, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Gruber.

800 PLN
23868

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.20, 47
145 PLN
23869

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
350 PLN
23870

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
270 PLN
23871

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Oechsner.

Fi.47So
Mi.53K
1 000 PLN
23872

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber.

Fi.48So
Mi.54K
1 000 PLN
23873

Fi.49So
Mi.55K
1 000 PLN
23874

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.51, 77
200 PLN
23875

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler.

Fi.52-56So
Mi.58-62K
6 500 PLN
23876

1921 BÖLKAU (WESTPR.) - Bolków, nacinany znaczek za 2 Mk Koga z oryginalnego obiegu, skasowany 28.5 idealnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.53
Mi.59
200 PLN
23877

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
110 PLN
23878

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
23879

1921 SCHÖNBAUM - Drewnica, ząbkowany znaczek za 40 Pf Koga z oryginalnego obiegu, skasowany czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.58
Mi.64
120 PLN
23880

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, frankatura trójkolorowa, polecony list lotniczy wysłany 25.7.1922 z urzędu Gdańsk 1 do Frankfurtu, owalne datowniki nadawcze DANZIG 1 LUFTPOST (Wolff 2.0); datowniki odbiorcze; owalny stempelek cenzury berlińskiej; znaczek za 40 Pf uszkodzony; gwarancja Schuler BPF.

Fi.60, 61, 65
Mi.66, 67, 71
150 PLN
23881

1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.60-65
Mi.66-71
260 PLN
23882

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach (Fi.400.-).

Fi.60-65S
Mi.66-71X
360 PLN
23883

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak.

Fi.65S
20 PLN
23884

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-).

Fi.66
Mi.72
70 PLN
23885

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. z nominałem obniżonym blisko środka znaczka (Fi.250.-), podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.66 B1
Mi.72I
150 PLN
23886

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.67-80
Mi.73-86
250 PLN
23887

1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria.

Fi.67-80
240 PLN
23888

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 10 Pf. z niespotykanie intensywną drugostronną przebitką druku (abklatsch); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.68
Mi.74
120 PLN
23889

1921 wydanie obiegowe, herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 2 Mk. bez poddruku (Mi.110 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.79 bp
Mi.85F
200 PLN
23890

1921 wydanie obiegowe, 16-blok znaczka za 2Mk i 3Mk.

Fi.79, 80
2 300 PLN
23891

1921 wydanie obiegowe, luzak.

Fi.80
120 PLN
23892

1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 20 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 100,oo.

Fi.83S
Mi.89X
300 PLN
23893

1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą - Św.Jerzy i smok, próba znaczka za 30+30 Pf. w kolorach oliwkowozielonym i pomarańczowym (Fi.650.-), sygnowany BMK w ramce, gwarancja Krawczyk.

Fi.84 P1
Mi.90 P
600 PLN
23894

1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria stemplowana.

Fi.84-6
20 PLN
23895

1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą - Św.Jerzy i smok, znaczek za 1,20+1,20 Mk. z dużym skośnym przesunięciem koloru pomarańczowobrunatnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.86 B
Mi.92
250 PLN