Auction 118. Danzig

24016

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, kasowany znaczek za 30 Pf. (Fi.64.-), ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.U47 B
Mi.D47
200 PLN
24017

Fi.206-07
Mi.212-13
80 PLN
24018

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym.

Fi.206a
80 PLN
24019

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner.

Fi.207
80 PLN
24020

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; datownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
24021

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart).

Fi.Cp29
160 PLN
24022

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer.

Fi.Cp30
180 PLN
24023

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-, Mi.120 euro).

Fi.Cp30B
Mi.P30A
240 PLN
24024

1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp31I 10 il.
1 400 PLN
24025

Fi.Cp32
160 PLN
24026

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 4.

Fi.Cp32
200 PLN
24027

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp32
200 PLN
24028

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 16, słabo widoczny ślad po zagięciu.

Fi.Cp32
150 PLN
24029

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp32
200 PLN
24030

Fi.Cp32 10 il.
1 900 PLN
24031

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
500 PLN
24032

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp38I
150 PLN
24033

1925 całostka wydania ilustrowanego z ilustracją nr 4.

Fi.Cp38I
100 PLN
24034

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I, 197
Mi.P38I, 203
120 PLN
24035

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B5
150 PLN
24036

Fi.196, 197
70 PLN
24037

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości (Fi.10450.-); jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I
10 000 PLN
24038

1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp39A 11 il.
4 500 PLN
24039

1927 XIX Światowy Kongres esperanto w Gdańsku, kartka z nie oddartymi marginesami.

Fi.Cp39B
2 800 PLN
24040

Fi.Cp40A 11 il.
5 000 PLN
24041

1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Seemotorschnellschiff "Preussen" Auf hoher See) z datą 22.JUN.1927.

80 PLN
24042

1928 perforacja firmowa M - Maggi GmbH, Danzig Hohenstein - filia niemieckiego koncernu Julius Maggi GmbH, znaczek za 1 Guld wydania obiegowego z perforacją firmową, skasowany 3.9 w Hohenstein (Pszczółki); dobry stan zachowania.

Fi.206
Mi.212a
100 PLN
24043

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp41
40 PLN
24044

Fi.Cp42
60 PLN
24045

Fi.Cp42
50 PLN
24046

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp43
200 PLN
24047

Fi.Cp44
250 PLN
24048

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1.

Fi.Cp45
180 PLN
24049

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp45
180 PLN
24050

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 4.

Fi.Cp45
180 PLN
24051

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 5.

Fi.Cp45
180 PLN
24052

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 8.

Fi.Cp45
180 PLN
24053

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 11.

Fi.Cp45
180 PLN
24054

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 10.

Fi.Cp45
180 PLN
24055

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13.

Fi.Cp45
180 PLN