19858 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.27 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 60 PLN | |
19859 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 60 PLN | |
19860 |
| 150 PLN | |
19861 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
19862 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z rzadkim błędem na poz.41 "ścięte WA w WARSZAWA i lewa górna część cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 70 PLN | |
19863 |
| 60 PLN | |
19864 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek za 6 zł. z błędem "kropka na marginesie na wysokości litery E w STYCZNIOWE", minimalny slad po podlepce, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.394 B Mi.427 |
| 80 PLN | |
19865 |
1946 kartka polecona z Świecia do Torunia. | Fi.395, 406, 407, Cp95 |
| 85 PLN SOLD | |
19866 |
1946 wydanie lotnicze, seria stemplowana grzecznościowo stemplem okolicznościowym Targów Jesiennych w Poznaniu. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 90 PLN | |
19867 |
1946 samolot nad Warszawą (seria) i kultura polska I i II - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, dekoracyjnie ofrankowana koperta poleconego listu lotniczego wysłanego 22.9.47 z Niepołomic do Chicopee w USA, na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395-400, 425A-B, 434A-B Mi.428-33, 460A-B, 468A-B |
| 200 PLN | |
19868 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie Iay5b z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iay5b Mi.428 |
| 40 PLN SOLD | |
19869 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iby5 Mi.428 |
| 30 PLN SOLD | |
19870 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad kadłubem", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iby5 Mi.428 |
| 20 PLN | |
19871 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395by5 Mi.429 |
| 15 PLN SOLD | |
19872 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł fioletowobrązowy o rysunku kontrastowym na białym bezdrzewnym papierze z lekkim szarawym odcieniem, średnim 0,090-0,095 mm (odmiana ex2 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 6/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395x2 Mi.429 |
| 150 PLN | |
19873 |
| 70 PLN | |
19874 |
| 3 200 PLN | |
19875 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha. | Fi.396by5 |
| 40 PLN | |
19876 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396cy5 Mi.429 |
| 15 PLN SOLD | |
19877 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ly5 z ząbkowaniem ZL 11C, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396ly5 Mi.429 |
| 55 PLN SOLD | |
19878 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie my5 z ząbkowaniem ZL 11A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396my5 Mi.429 |
| 55 PLN SOLD | |
19879 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
19880 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
19881 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.397ay5 Mi.430 |
| 25 PLN | |
19882 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy10 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.397fy10 Mi.430 |
| 121 PLN SOLD | |
19883 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie hy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.397hy5 Mi.430 |
| 25 PLN SOLD | |
19884 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany -3.-5.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.398 Mi.431 |
| 150 PLN | |
19885 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.398, 362I, 385 Mi.431, 393I,419 |
| 500 PLN | |
19886 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania. | Fi.398, 408a Mi.431, 441a |
| 27 PLN SOLD | |
19887 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by1 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.398by1 Mi.431 |
| 15 PLN SOLD | |
19888 |
| 15 PLN SOLD | |
19889 |
| 15 PLN | |
19890 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie dy2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.398dy2 Mi.431 |
| 15 PLN SOLD | |
19891 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy3 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.398fy3 Mi.431 |
| 20 PLN SOLD | |
19892 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie gy4 z ząbkowaniem ZL 10¾A z żeberkowaniem od strony rysunku, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.398gy4 Mi.431 |
| 25 PLN SOLD | |
19893 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie sy6 z ząbkowaniem ZL 11B, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.398sy6 Mi.431 |
| 35 PLN | |
19894 |
1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona". | Fi.399 Mi.432 |
| 60 PLN | |
19895 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.399ay5 Mi.432 |
| 15 PLN SOLD | |
19896 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.399by5 Mi.432 |
| 15 PLN | |
19897 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad murem", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.399by5 Mi.432 |
| 30 PLN | |