18833 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalny narożny znaczek z "Gapą" za 12 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 12 szt.); poza jednym śladem podlepki na marginesie w pięknym stanie, sygnowany W.DUŃSKI, gwarancja Krawczyk. | Fi.4 |
| 4 500 PLN | |
18834 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 230 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.15 |
| 400 PLN | |
18835 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowym (niewielka nieznana część nakładu - w kolorze czarnym przedrukowano 230 szt.), piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.15c |
| 2 000 PLN | |
18836 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowymym (nieznany nakład - najczęściej jest to kilkanaście do pięćdziesięciu sztuk), piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.15c |
| 1 400 PLN | |
18837 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.17 |
| 700 PLN | |
18838 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, narożny znaczek za 1 zł./16 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 50 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.19 |
| 1 400 PLN | |
18839 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 2 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.21 |
| 700 PLN | |
18840 |
1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 100 sztuk, gwarancja Rzadkosz. | Fi.21 |
| 300 PLN | |
18841 |
1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie fioletowej, niewielki nieznaczny nakład, gwarancja Rzadkosz. | Fi.21c |
| 800 PLN | |
18842 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 2 zł./30 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 50 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.22 |
| 1 700 PLN | |
18843 |
1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie z prześwitką na dole znaczka, gwarancja. | Fi.34Np |
| 500 PLN | |
18844 |
1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, znaczek w słabym stanie - prześwitka, gwarancja. | Fi.35Np |
| 900 PLN | |
18845 |
1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym napisów z belką w barwie czarnej, niekatalogowany znaczek w słabym stanie, mała prześwitka i rozdarcie, gwarancja. | Fi.35aNp |
| 900 PLN | |
18846 |
1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, niewielki nieznany nakład, gwarancja. | Fi.47 |
| 1 200 PLN | |
18847 |
1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, niewielki nieznany nakład, gwarancja. | Fi.48 |
| 1 200 PLN | |
18848 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalna parka znaczków urzędowych za 50 gr. pochodząca z dostaw od klientów z położonymi na różnej wysokości nadrukami "Polska Poczta Brwinów / belka" w kolorze czarnym, ale bez nadruku nowej wartości na żadnym ze znaczków - taki nadruk zastosowano na czterech innych wartościach (tu winno być dodatkowo 2 zł.), piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.52 |
| 8 000 PLN | |
18849 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 2 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.1 |
| 250 PLN | |
18850 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, nadruk "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczkach GG pochodzącym z zapasów poczty: 10 gr (nakład 1107 szt.), 50 gr (nakład 548 szt.), 60 gr (nakład 481 szt.), 80 gr (nakład 184 szt.), 1 zł (nakład 96 szt.) z na grzecznościowym liście poleconym nadanym 17 II 45, adresowanym do Krakowa, znaczki unieważnione datownikiem okupacyjnym KONSKIE z wyróżnikiem "e", nalepka polecenia z napisami niemieckimi; pomimo filatelistycznego charakteru, list ilustruje doniosłe wydarzenie historyczne, jakim było przepędzenie okupantów niemieckich, jak pisze wybitny ich znawca i ekspert M.Perzyński: "Nieuchronną konsekwencją kilkuletniej okupacji hitlerowskiej była chęć "unaradawiania" pozostałych po okupancie znaczków pocztowych natychmiast po wyzwoleniu. Stąd właśnie pochodzą wydania półoficjalne, wydania władz wojskowych, wydania prywatne, nadruki pamiątkowe ..."; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi. znaczki kasowane 2.250.-); gwarancja Krawczyk. | Fi.3, 6, 7, 8, 9 |
| 2 500 PLN SOLD | |
18851 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.4 |
| 200 PLN | |
18852 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 481 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.7 |
| 200 PLN | |
18853 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 150 PLN | |
18854 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walisch. | Fi.3 |
| 90 PLN | |
18855 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, zagniecenia, gwarancja Rzadkosz. | Fi.3 |
| 100 PLN | |
18856 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz. | Fi.3 |
| 50 PLN | |
18857 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, ślady lekkiego przywarcia w dolnym lewym narożniku, gwarancja. | Fi.4 |
| 80 PLN | |
18858 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.4 |
| 100 PLN | |
18859 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, minimalne ślady po przywarciu, gwarancja. | Fi.4 |
| 100 PLN | |
18860 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz. | Fi.4 |
| 50 PLN | |
18861 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.5 |
| 90 PLN | |
18862 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 100 PLN | |
18863 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, ślad podklejenia innego znaczka, gwarancja Rzadkosz. | Fi.5 |
| 50 PLN | |
18864 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz. | Fi.5 |
| 50 PLN | |
18865 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.8 |
| 90 PLN | |
18866 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.8 |
| 75 PLN | |
18867 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz. | Fi.8 |
| 70 PLN | |
18868 |
| 50 PLN | |
18869 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.8 |
| 90 PLN | |
18870 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 133 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 2 200 PLN | |
18871 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym stemplowany grzecznościowo na kopercie, nakład 133 sztuki, , gwarancja Mikstein. | Fi.18 |
| 1 500 PLN | |
18872 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.3 |
| 130 PLN SOLD | |